Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV+AHCC Serüvenim

Durum
    ohlalala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV+AHCC Serüvenim

Tekrardan merhaba, cumartesi günü mavi labda hem genital hem oral test yaptırdım. Anlamadığım bir şekilde sadece hpv16 çıktı ikisinde de... Partnerimde bu tür hiç çıkmamıştı bile belki o test yaptırasıya attı 16'yı. Ben kapmış oldum ama geri bulaştîrmış òlmam gerekmez mi ona. Demek ki aşı olduktan önce kapmışım Bir de oral temas 3 yıl önce, öpüşme 1 yıl önce oldu en son, 25 yaşındayım 6 ay AHCC kullandım ve ocak ayında bitirmiştim. Biraz demorilize oldum 3 yıl olması daha da korkuttu acaba persistent halde mi diye...

Ay sonunda kadın doğuma gideceğim, smear + hpv dna aldıracağım ama bakire olduğum için nasıl olacak bilmiyorum. Bence oral yaptığımız için sadece vulvamda olabilir. Yani hpv dna rahimağzında belki negatif gelir. Hiç bilmiyorum çok kafam karıştı. Oraldekinin de bu kadar süredir kalması enteresan gerçekten. Nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. @arya fikrini almak isterim. Çok teşekkürler.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ohlalala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan merhaba, cumartesi günü mavi labda hem genital hem oral test yaptırdım. Anlamadığım bir şekilde sadece hpv16 çıktı ikisinde de... Partnerimde bu tür hiç çıkmamıştı bile belki o test yaptırasıya attı 16'yı. Ben kapmış oldum ama geri bulaştîrmış òlmam gerekmez mi ona. Demek ki aşı olduktan önce kapmışım Bir de oral temas 3 yıl önce, öpüşme 1 yıl önce oldu en son, 25 yaşındayım 6 ay AHCC kullandım ve ocak ayında bitirmiştim. Biraz demorilize oldum 3 yıl olması daha da korkuttu acaba persistent halde mi diye...

Ay sonunda kadın doğuma gideceğim, smear + hpv dna aldıracağım ama bakire olduğum için nasıl olacak bilmiyorum. Bence oral yaptığımız için sadece vulvamda olabilir. Yani hpv dna rahimağzında belki negatif gelir. Hiç bilmiyorum çok kafam karıştı. Oraldekinin de bu kadar süredir kalması enteresan gerçekten. Nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. @arya fikrini almak isterim. Çok teşekkürler.
    Selam canım, ben konuyu tam anlamadım ama eski yazılanlara baktım. Sen negatif oldugunu sanmıştın, aradan zaman geçince test yaotırdın ve negatif olmadıgını gördün böyle değil mi?
    Erkek arkadaşınla aynı tipi taşıman gerekmiyor, bu zaten bildiğimiz bir şey, virüsler bulaşırken tip değiştirebiliyor burada sorun yok.
    Oral hpv'yi çok önceden kapmışsın, ama merak etme oral hpv'nin kanser tarzı süreçlere dönüşmesi hem kolay değil hem de sigara vs içiyor olman lazım ve uzun zaman gerekiyor genelde tehlikeli olması için.

Bakire isen hpv 16 sana zarar vermeyebilir, çünkü ordaki zar içeriyi koruyor, yani rahimde hücre değişimi olmayabilir bu iyi.
    Hpv 16 ve 18'in vücuttan zor giden dirençli virüs tipleri oldugunu biliyoruz, 3 yıl boyunca kalmış olması evet ilginç ama bi yönden de normal çünkü virüsler hiçbir şey yapılmazsa ama bagısıklıgını iyi tutarsan 2-3 yıl içinde gidiyor, demek ki henüz gitmemiş. Hem agız hem genitalde sigil oldugu icin ve bunlar tip 16 oldugu icin bence ahcc'ye devam et, 1 yıla tamamla sana tavsiyem. Başka bir seçenek aklıma gelmiyor, birde sigara kullanıyorsan onu özellikle senin bırakman lazım.

Durum
    ohlalala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam canım, ben konuyu tam anlamadım ama eski yazılanlara baktım. Sen negatif oldugunu sanmıştın, aradan zaman geçince test yaotırdın ve negatif olmadıgını gördün böyle değil mi?
    Erkek arkadaşınla aynı tipi taşıman gerekmiyor, bu zaten bildiğimiz bir şey, virüsler bulaşırken tip değiştirebiliyor burada sorun yok.
    Oral hpv'yi çok önceden kapmışsın, ama merak etme oral hpv'nin kanser tarzı süreçlere dönüşmesi hem kolay değil hem de sigara vs içiyor olman lazım ve uzun zaman gerekiyor genelde tehlikeli olması için.

Bakire isen hpv 16 sana zarar vermeyebilir, çünkü ordaki zar içeriyi koruyor, yani rahimde hücre değişimi olmayabilir bu iyi.
    Hpv 16 ve 18'in vücuttan zor giden dirençli virüs tipleri oldugunu biliyoruz, 3 yıl boyunca kalmış olması evet ilginç ama bi yönden de normal çünkü virüsler hiçbir şey yapılmazsa ama bagısıklıgını iyi tutarsan 2-3 yıl içinde gidiyor, demek ki henüz gitmemiş. Hem agız hem genitalde sigil oldugu icin ve bunlar tip 16 oldugu icin bence ahcc'ye devam et, 1 yıla tamamla sana tavsiyem. Başka bir seçenek aklıma gelmiyor, birde sigara kullanıyorsan onu özellikle senin bırakman lazım.
    Selam Arya önce yanıtın için teşekkürler Kısaca özetleyeyim, bende ve erkek arkadasımda hicbir zaman sigil çıkmadı. Ben ona testi tamamen pimpirikliğimden yaptırdım Sadece oral birliktelik ve öpüşme yaşamıştık. Oral 3, öpüşme en son 1 yıl önce oldu. Belki de dediğin gibi ondaki yüksek riskli türler bana geçerken değişti bilemiyorum. Öncesinde kimse ile oral birliktelik yaşamamıştım.

Genelde sağlıklı beslenen bir insan olduğum için şimdiye kaptıysam bile atmışımdır diye düşünmüştüm, o yüzden testin 16 çıkması ve uzun süredir gitmemesi çok enteresan. 16'ya sahipken aşı olmuşum, o da atılmasını kolaylaştırmamış demek ki Sigara kullanmıyorum, alkol arada. Düzenli spor yapıp uykusuna da dikkat eden biriyim. Ocakta 6 aylık AHCC'yi bitirdiğim için acaba boşuna mı kullandım diye düşündüm. Aradan 2-3 ay geçti, dediğin gibi tekrardan başlayacağım. Ama bir yıla tamamlamak sayılır mı yoksa sıfordan 6 ay kullanmış gibi mi olacağım acaba? Belki viral yüküm düşüktür ve az kalmıştır atılmasına tabi o da olabilir...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selam tekrar canım, ocakta bitirdiysen cok zaman geçmiş tabi ama tip 16 maalesef ugrastırıyor bunu bliyoruz genel olarak, ama sen tabi nereden bileceksin haklısın sigil de cıkmadıgı icin, ama 6 ay sonunda test yaptırsaydın cok iyi olurdu hala negatif olmadıgını görüp devam ederdin, eger durumun musaitse ahcc'ye tekrar basla 6 aylık, ama 6 ay sonunda test yaptır yine ve bir bak, hala negatif olmamışsan 3 ay daha şans ver, hala olmuyorsa o zaman sıkıntı var demektir. Daha fazla ahcc kullanımına bence gerek yok yani, birde forumumuzda @detaycı diye bir arkadaşımız var ona mesaj at bak o gelen tiplerin viral yüküne bakıp yorumluyor son yazılan pek çok baslıkta kendisi var, çok arastırmacıdır, en son yaptırdıgın testte çıkan tipin viral yükü yazıyorsa ona bakabiliriz.