Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: test sonucu lütfen yardım

Durum
    deniz07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Exclamation test sonucu lütfen yardım

merhaba 27 yaş erkeğim, genitalimde siğiller mevcut ve artıyor Antalya da özel bir labaratuvarda düşük risk testi yaptırdım
    tip 16 saptanmadı
    tip 18 saptanmadı
    diğer yüksek risk saptanmadı yazıyor.

sürüntüyü kendim almıştım ama ne kadar doğru yaptım bilmiyorum. lezyonların üstüne bastırarak yaptım. test sonucuna güvenmiyorum ama emin de değilim.

sonuç kağıdında ( sürüntü numunesinde hpv negatifliği enfeksiyon varlığını dışlamaz) yazıyor

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: trest sonucu lütfen yazrıdm

Merhaba, 6 ve 11 tiplerini kapsıyor mu test?

Durum
    Yeni Üye

Cevap: trest sonucu lütfen yazrıdm

emin değilim kapsamıyor sanırım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: test sonucu lütfen yazrıdm

Neyi sordugunuzu anlamadık

Durum
    Yeni Üye

terkrar test yaptırmalı mıyım ? labaratuvar doktorunu aradım testte yazan tiplemelerin yapıldığını söyledi sadece, yani 6 ve 11 yapılmamış sonucu çıkıyor buradan. bir daha mı test yaptırmam gerekiyor. 4 gündür alkol bazlı propolis kullanıyorum günlük 20 damla ve siğillerin üzerine de uyguluyorum. şimdilik bunları yapabiliyorum. imutor komples kullanıyorum. çok kötü bir dönemdeyim her şey üst üste geliyor. penisimin üstünde de nokta nokta kabartılar var sanırım siğil olacaklar... psikolojim hiç iyi değil gerçekten borçlar üst üste geldi, maddi olarak hiç iyi durumda değilim hali hazırda romatizma hastasıyım, şimdi bir de hpv, kız arkadaşımla da ayrıldık, fazla duygusalım çok etkileniyorum intihar dahi düşünüyorum... bilmiyorum gerçekten çok zorlanıyorummm

Durum
    aliveli01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı deniz07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    terkrar test yaptırmalı mıyım ? labaratuvar doktorunu aradım testte yazan tiplemelerin yapıldığını söyledi sadece, yani 6 ve 11 yapılmamış sonucu çıkıyor buradan. bir daha mı test yaptırmam gerekiyor. 4 gündür alkol bazlı propolis kullanıyorum günlük 20 damla ve siğillerin üzerine de uyguluyorum. şimdilik bunları yapabiliyorum. imutor komples kullanıyorum. çok kötü bir dönemdeyim her şey üst üste geliyor. penisimin üstünde de nokta nokta kabartılar var sanırım siğil olacaklar... psikolojim hiç iyi değil gerçekten borçlar üst üste geldi, maddi olarak hiç iyi durumda değilim hali hazırda romatizma hastasıyım, şimdi bir de hpv, kız arkadaşımla da ayrıldık, fazla duygusalım çok etkileniyorum intihar dahi düşünüyorum... bilmiyorum gerçekten çok zorlanıyorummm
    Her şeyin üst üste gelmesi tabi ki kötü hissettiriyor ama emin olun buradaki çoğu kişi hayatı güllük gülistanlıkken tek derdi virüs değil, herkesin mutlaka bir şeyler üst üste geliyor, nihayetinde çoğumuz virüse hayat değişikliklerinin fazlaca olduğu bir yaş grubunda denk geliyoruz ve türkiye'de yaşıyoruz

Ben size kısaca özet geçeceğim umarım ilk şoku atlatmanız için yeterli olur. Dünyada on binlerce hastalık var ve şu an siz sadece bir tanesine sahipsiniz, ayrıca bu hastalığa da toplumun neredeyse hepsi öyle ya da böyle sahip yani cinsel hastalıkların nezlesi gibi. O yüzden kendinizi yalnız hissetmemelisiniz.
    Anladığım kadarıyla test yaptırmışsınız ve laboratuvarda yüksek riskli virüs tiplerine bakılmış bunların sonucu negatif gelmiş yani riskli bir durumda değilsiniz ki bu çok iyi. Artık bir daha tiplendirme testi yapmanıza lüzum yok çünkü ortada siğil var ve riskli bir durum yok o zaman tipini öğrenip de ne yapacaksınız? Zaten erkekler için yüksek riskli tipler bile neredeyse hiç risk oluşturmuyorken düşük riskli sayılan siğiller size hiçbir şekilde zarar vermez merak etmeyin.
    Şu an başka bir cildiyeye gidin ve kriyoterapi uygulayarak siğilleri yaksın sonra 1 sene boyunca doktorun önerdiği aralıklarla veya kendiniz ara ara kontrole gidin. Bu süre zarfında bağışıklığınızı ve psikolojinizi iyi tutmaya çalışın. Bunlar yeterli olacaktır kendi başınıza kremle/propolisle siğilleri düşürmeye çalışmayın.

Son olarak da intihar gibi bir seçeneği sakın düşünmeyin bile. Ben bu sözcüğün bu tarz ortamlarda yazılmasını bile doğru bulmuyorum çünkü diğer kişiler için de eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeye benziyor. Eğer böyle düşünceler sıklıkla geliyorsa bir psikiyatriste gitmelisiniz bunun yanlış veya ayıp bir tarafı yok.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ediyorum yazın İçin elimden gelen her şeyi yapacağım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı aliveli01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şeyin üst üste gelmesi tabi ki kötü hissettiriyor ama emin olun buradaki çoğu kişi hayatı güllük gülistanlıkken tek derdi virüs değil, herkesin mutlaka bir şeyler üst üste geliyor, nihayetinde çoğumuz virüse hayat değişikliklerinin fazlaca olduğu bir yaş grubunda denk geliyoruz ve türkiye'de yaşıyoruz

Ben size kısaca özet geçeceğim umarım ilk şoku atlatmanız için yeterli olur. Dünyada on binlerce hastalık var ve şu an siz sadece bir tanesine sahipsiniz, ayrıca bu hastalığa da toplumun neredeyse hepsi öyle ya da böyle sahip yani cinsel hastalıkların nezlesi gibi. O yüzden kendinizi yalnız hissetmemelisiniz.
    Anladığım kadarıyla test yaptırmışsınız ve laboratuvarda yüksek riskli virüs tiplerine bakılmış bunların sonucu negatif gelmiş yani riskli bir durumda değilsiniz ki bu çok iyi. Artık bir daha tiplendirme testi yapmanıza lüzum yok çünkü ortada siğil var ve riskli bir durum yok o zaman tipini öğrenip de ne yapacaksınız? Zaten erkekler için yüksek riskli tipler bile neredeyse hiç risk oluşturmuyorken düşük riskli sayılan siğiller size hiçbir şekilde zarar vermez merak etmeyin.
    Şu an başka bir cildiyeye gidin ve kriyoterapi uygulayarak siğilleri yaksın sonra 1 sene boyunca doktorun önerdiği aralıklarla veya kendiniz ara ara kontrole gidin. Bu süre zarfında bağışıklığınızı ve psikolojinizi iyi tutmaya çalışın. Bunlar yeterli olacaktır kendi başınıza kremle/propolisle siğilleri düşürmeye çalışmayın.

Son olarak da intihar gibi bir seçeneği sakın düşünmeyin bile. Ben bu sözcüğün bu tarz ortamlarda yazılmasını bile doğru bulmuyorum çünkü diğer kişiler için de eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeye benziyor. Eğer böyle düşünceler sıklıkla geliyorsa bir psikiyatriste gitmelisiniz bunun yanlış veya ayıp bir tarafı yok.
    Ben de katılıyorum @alive'e.

Durum
    ercüment - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hayat herşeye rağmen devam ediyor. o yüzden mücadeleye devam etmek lazım panik yapman normal herkes en başında öyle yapıyor. kaygını orta seviyeye indirip kendine bir yol haritası çizmen güzel olucaktır...

forumda ki konu başlıklara bakarak;
    1)siğillerden kurtulmanın en pratik en uygun(ücret olarak) yolu nedir sorusuna cevap bulacaksın kendince
    2) bağışıklığını güçlendirmek için yapılacak şeyleri bulucaksın kendi imkanlarına göre
    3) hayatının bundan sonrası için yapman gerekenleri ,neleri rutin haline getirip uygulayacağını ayarlayacaksın kendi düzenine göre

Bu liste uzar gider. herşey senin elinde. negatif olana kadar her yol mübahtır

Durum
    Yeni Üye

Kız arkadaşımın devlet hastanesinde yaptırdığı smear testi sonucu. Perşembe randevusu var doktora gidecek ve sonucu gösterecek. Sizlerin görüşlerini almak istiyorum

Klinik bilgi: Ana tanı: (N76.0 akut vajinit)
    Smear
    Mikroskop: değerlendirme için yeterli
    Endoservikal hücre mevcut

Patolojik tanı: Servikovajinal smear, sıvı bazlı sitoloji
    Düşük dereceli skuamöz intraepitelyal lezyon (Lsıl)

Bu Konu için Etiketler