Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tedaviye Başlıyorum

Durum
    Tgmplt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tedaviye Başlıyorum

Merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum,negatif çıkanların baştan aşağı tüm yazılarını okudum ve ciddi anlamda motivasyon oldu, başlık açma ihtiyacı hissettim. Maalesef korunmasız ilişki mağduruyum fakat daha büyük mağduriyetim kız arkadaşım önceden hpv olduğunu bildiği halde bana söylemeden ilişkiye girdik ve çok sonrasında bunu öğrendim psikolojim alt üst oldu siğiller ile birlikte bu durumu ömrümün sonuna kadar yaşayacağımı sandım taaaa ki burayı kesfedene dek.Cok uzatmadan bu hafta üroloji ve cildiyeye randevu aldım HPV genotip testi yapılacak ve koterizasyon işlemi ile siğiller yakılacak ardından AHCC siparişimide haftaya veriyorum biliyorum masraflı ama bunun bitmesi için her şeyi yaparım beslenmemden bağışıklığıma yaşamıma uyku düzenime dahi her şeye dikkat edeceğim ve ortalama 6-9 aylık bir tedaviye giriyorum desteklerinizi bekliyorum lütfen ihtiyacım var buna ayrıca gelişmeleri düzenli olarak yazacağım cesaretlenemeyen arkadaşlara motivasyon olsun.Negatif olduktan sonrada yine söz veriyorum forumu bırakıp gitmeyeceğim insanlara destek olacağım ve son olarak Arya gibi muhteşem bir insana ne kadar teşekkür etsem az tanımıyorum bile ama şuradaki destekleri yazdıkları çok motive etti beni kendisinede teşekkür ediyorum.

Durum
    upe
    upe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Tedaviye Başlıyorum

ben 15 yaşındayım bunun tedavisi var değil mi çok korkuyorum pazartesi günü doktora gideceğim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı upe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 15 yaşındayım bunun tedavisi var değil mi çok korkuyorum pazartesi günü doktora gideceğim.
    @upe, sana diğer açtığın konuda yazdım. Lütfen sen de biraz forumu oku karıştır, bilinen bir tedavisi maalesef yok.
    Siğiller için ise gerekenleri açtığın başlıkta yazdım. Ailenle konuşman en önemlisi, babanla konuş tavsiyem.

Durum
    Yeni Üye

Evet arkadaşlar bugün itibariyle Kriyoterapi yöntemi ile siğillere ilk müdahale gerçekleşti toplamda 8 9 adet siğile müdahale oldu ancak memnun kalmadım çünkü doktorun tam anlamıyla ilgi göstermeyisi bir an önce yapayım bitsin tavrı beni gerdi muhtemelen doktor değiştireceğim ve hpv genotip için sürüntü şeklinde test yapıldı ancak bir çok sorunla karşılaştım hastanede hpv adına test yapılan ilk erkekmisim bu yüzden cildiye enfeksiyon hastalıklar üroloji ve hatta kadın doğum arasında mekik dokudum sonunda yapıldı ama ne kadar güvenilir olacak sonucu bilmiyorum.Gelelim diğer önemli kısıma bugün itibariyle
    Ahcc (Time Health) (6 tane 3gr)
    İmuneks plus (Beta Glukagon)
    Dynamit Vitamin D3 1000 IU
    Beeo suda çözünen Propolis
    Aktardan aldığım demlenen yeşil çay (2 bardak)
    Kefir (1 bardak)
    Olarak tedavime başladım sigaram yoktu ancak arada alkolun yanında keyfi kullanim vardı artik alkol ve sigara hayatımda negatife çıkana kadar olmayacak, uyku düzeni için en en geç 24.00 da uyumayı ve bu süreçte vakit bulabildiğim aralıklarla günlük veya 2 günde bir 1 saat spor şeklinde devam edeceğim.Ara ara burayı günlüğüm gibi güncelleyerek bütün arkadaşlarada forum geneliolduğu gibi örnek bir tedavi yolu olmak istiyorum negatif çıkana kadar devam 😁

Durum
    Yeni Üye

10 gün falan oldu ilk kriyo yaptirali 3-4 tane siğilim düştü küçük olanlar ufak yara kabuk bağlar gibi oldu ama düzeliyor fakat yeterli değil büyük olanlar kaldı kaç seansta tamamen temizlenir bilmiyorum doktor 3 hafta bekle iyilesme süreci vs sonra gel tekrardan demişti 10 gün sonra gideceğim yine bu arada Ahcc,İmuneks plus,Vitamin D,Propolis, Yeşil çay ve kefire devam ediyorum düzenli şekilde genital bölge için jileti tamamen bıraktım tüy dökücü kullanıyorum veet'in bakalım neler olacak aralıklarla yazmaya devam edeceğim

Durum
    Üzüntülü00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tüy dökücü ne kullanıyosun, doktora mı sordun bi sakıncası felan olmaz dimi

Durum
    Yeni Üye

Veet'in hassas ciltler için olanını kullanıyorum ama sakıncalı veya değil diye kafama göre yapamam doktora danışmadim , forum geneli en sık tercih edilen 3 yöntem 1-Makas 2-Tüy dökücü 3-Deriye zarar vermeyecek uzunlukta tıraş makinesi başlığıyla kullanım şeklinde amaç cilt üzerinde lezyon olusturmamak

Durum
    Yeni Üye

Durum Güncellemesi
    İlk yaptırdığım kriyo sonrası 2-3 seans süreceği ve o ara vücudumda siğil bırakmak istemediğim için birazda sabırsız bir insanim bir an önce kurtulmak istedim, antihpv el yapımı kremi sipariş ettim ve kullanmaya başladım.Detayli ışıkta inceleme ile sandığımdan fazla siğil olduğunu gördüm.Toplamda 17 siğilim düştü ciplak gözle görülebilenleri antihpv krem ile düşürdüm.AHCC kullanimimda 1 ay bitti devam ediyorum ancak diğer kullandığım destekler değişti.
    AHCC(Time Health 6 tane günlük)
    Supradyn Focus(Kompleks vitamin içeriği özellikle bağışıklık icin D ve B12 vitaminleri+bağışıklık destekleyici selenyum çinko)
    İmutor Kompleks(Beta Glukagon almak çok önemli.Önerilen günlük 2 adet ancak 1 alıyorum çünkü ahcc,supradyn ve diğer ek destekler başlı başına yetiyor çok yüklenmek istemiyorum)
    Beeo Up+ Propolis(%30 propolis içeriği)
    Yeşil Çay (Aktardan aldığım demleme usulü 2 bardak)
    Ekinezya Çayı (1 bardak)
    Kefir(Bazen 1 bazen 2 bardak)

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Tgmplt, güzel sistem yaratmıssın ama supradyn fazla bence, yorabilir seni, imutor ve ahcc gayet iyi zaten yeterli bence. yorma vücudunu bence. supradyn yerine doktora gidip bi vitamin degerlerine baktırıp eksik ise d vitamini öneriyoruz, forumda @detaycı diye bir arkadaş var d vitamininin önemini arastırdı bu hpv konusunda önemli, tıpkı covidde de d vitamini kullanımı önemli oldugu gibi, bunda da önemli oldugu ortaya cıktı

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@upe 15 yaşında hpv kapmayı nasıl başardın? Genç yaşta bütün sistemin fişek gibi çalışıyor olması lâzım hadi bizim yaş geçti.. alkol sıgara kötü beslenme cinsellik genelde bir araya gelip vücudu zayıf bırakıyor da hpv kapılıyor sen bu yaşta bu faktörleri nasıl oldu da bir araya getirdin ki