Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çok yoruldum ve bıktım artık

Durum
    aliveli01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

çok yoruldum ve bıktım artık

yaklaşık 2 seneye yakın süredir bu virüsle yaşıyorum ve artık çok yoruldum.

genital bölge temizliğine kaygılana kaygılana saatlerce zaman ayırmaktan yoruldum.

bu süreçte hastalık yüzünden sevgilimle ayrıldım, aileme ve yakın çevreme hastalığı söyleyemedim, yalnız kalmaktan yoruldum.

her gün bu virüsle yatıp bu virüsle uyanmaktan yoruldum. Evet özellikle doktor kontrolüne çok zaman varsa daha iyi bir psikolojide virüs hiç yokmuş gibi eğlenip hayatımı yaşayabiliyorum ama birkaç ayda bir sıfırlanmaktan bıktım.

cinsellik yaşamayı geçtim gönül rahatlığıyla mastürbasyon yapamamaktan yoruldum.

arkadaşlarım kariyer peşindeyken, romantik bir ilişkide mutlu mesut yaşarken ben herkesten gizli bir şekilde delirmişçesine kaygılanıyorum. Bir daha cinselliği eskisi gibi şevkle gerçekleştirebilecek miyim, evlenebilecek miyim meçhul.

Birçok koter ve kriyo izini taşıyorum ve bunların hayatım boyunca bana bu kötü günleri hatırlatacak olmasından korkuyorum.

bu bitmeyen stresin vücudumda farklı problemlere yol açacağından veya ruhsal sağlığımın git gide daha kötü bir hal alacağından korkuyorum. Strese bağlı olarak bir deri problemi yaşadım ve genital bölge yakınlarında da aynı problemin oluştuğunu düşünüyorum onun için de ayrıca doktora gitmem lazım. Daha önce bu konuda başlık açmıştım kollarımda da toplam 5-10 tane farklı bölgelere yayılmış siğil veya ben var yeni mi çıktılar müdahale edilmesi gerekiyor mu bilmiyorum.

sadece doktora git siğil yaksınla da bitmiyor bu denklem. İnternette veya forumda okuyorum birisi penis içi siğil yazmış biri ağız içi siğil yazmış. Bakmıyorlar kardeşim doktorlar sadece genital bölgeye bakıyor gönderiyor seni. Kadın olsan bir sürü kaliteli doktor var piyasada içine dışına bakıyorlar test uyguluyorlar güzelce açıklıyorlar ama erkeklerde yok böyle bir şey.

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevap: çok yoruldum ve bıktım artık

AHCC kullanmadım çünkü doktorlar sıradan bir bağışıklık destekleyiciyi bile 3 aydan fazla kullanmayın derken, ahcc kutusu üzerinde günde en fazla 6 adet yemeklerle beraber bütün güne yayarak alın derken bizim kafamıza göre(tek bir deneye dayanıyor) günde sabah 6 tane aç karna 6 ay boyunca almamız çılgınca geliyor. Bu hastalık üzerinden korku ve kaygıyı körükleyip kendi ürünlerini satmaya çalışan takviyecileri gördüğüm için ahcc'den de şüphe ediyorum. Evet belki ilaç değil sadece bir takviye ama 6 ay boyunca her gün aç karnına 1 litre kolayı için ve görün bakalım ne oluyor. Bir şeyin zarar vermesi için illa ilaç olmasına gerek yok. Bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum. Bir yerde sanki Hakan hocanın hastalarına ahcc önerdiğini okumuştum eğer öyleyse lütfen detayları benimle de paylaşın.

1.5 - 2 yıllık tecrübeyle doktorların şu mantıkta olduğunu anladım: Biz hastanın görünen büyük siğillerini yakalım birkaç kez de takip edelim ondan sonra küçük mikro siğiller kalsa bile viral yük azaldığı için vücut bunları zamanla kendi yok eder. Ağıza ayrıca bakmaya veya yönlendirmeye gerek yok çünkü orada çıkması çok zor ihtimal eğer varsa da vücut yine onları zamanla kendi yok eder.

Durum
    Preciousone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu kadar negatif bakmak sana hiçbir getiri sağlamayacak. Binlerce kişi hpv virüsü taşıyor çoğunun bundan haberi bile yok. Kadın mısın erkek misin anlayamadım ama bu durumu yaşayıp atlatmış birisi olarak duygularını anlamaya çalıştım. İnsan çok olumsuz şeyler düşünebiliyo fakat olan bir şeye çözümü olmadığını 2 senede sen de görmüşsündür. Zamana ve akışına bırakmalısın bence. Ahcc kullanmaktan korkuyorsan bağışıklığını yükseltecek bir sürü şey yazılı bu forumda onları uygulayabilirsin. Gerçekten bu işin en büyük çözümü bağışıklıksa buna yoğunlaşarak hayat standartını değiştirebilirsin. Yetmiyorsa psikolojik destek alabilirsin. Ben araştırıp farklı bir doktora gitmen gerektiğini düşünüyorum, doğru bilgi alamadığın seni rahatlatmayan doktor tecrübelerin olmuş sanırım. Ölümcül bir hastalık taşımıyorsun dünyada neler neler var bu farkındalığa sahip olduğun için şükrederek başlayabilirsin. İnan bu şekilde bu umutsuzlukla bu yol çekilmez

Durum
    Tecrübeli Üye

cevabınız için teşekkür ediyorum. Cinsiyetim erkek, erkekler için çok fazla doktor yok şu an idea kliniğe gidiyorum memnunum diyebilirim(hakkında olumsuz haberler de gördüm ama neyse artık). Zamana bırakmak diye bir şey yok artık çünkü dediğim gibi taşıma süresi arttıkça olumsuz düşünceler de artıyor. Bir an önce atmak için artık ne olursa olsun diyerek ahcc'ye başlayacağım galiba. Evet binlerce insan taşıyor ve haberleri yok ama haberleri olmadan atlatıp gidiyorlar benim itirazım daha çok siğiller, onlara uygulanan işlemler ve bir yere/kişiye bulaştırma korkusu. Yüzde 90 tip6 veya 11i taşıyorum tariflerden anladığım kadarıyla. O yüzden hem erkek hem de düşük riskli tip taşıdığım için sonuçlarından ziyade süreçten yoruldum diyebilirim. Geçen sene doktora gittiğimde siğil göremediğini söylemişti üzerinden 6-7 ay geçtiği için artık negatif olduğumu düşünmüştüm ve sizin gibi bakıyordum artık olaylara ama meğer onlar siğilmiş ve doktor anlayamamış boş yere çok uzun zaman kaybettim

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben gibi seyler mi sigilmis? Seni anliyorum aliveli01 ben de ayni durumdayim, umarim düzeliriz

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Gocebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gibi seyler mi sigilmis? Seni anliyorum aliveli01 ben de ayni durumdayim, umarim düzeliriz
    doktor onların ben olduğunu, önemli olmadıklarını söyledi göçebe. Zaten genital bölge dışında çıkmadığını biliyordum da içim rahatladı.

Durum
    ercüment - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hocam bir de levent türk hocaya görünebilirsin. Asetik asit testi ile kontrol edip yakınlaştırıcı gözlük kullandığı ve ayrıca kişiye özgü bağışıklık desteği konusunda yardımcı olduğu söyleniyordu forum da... İstanbul da yaşıyor olsam ilk işim kendisine kontrole gitmek olurdu.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. AHCC konusunda haklısın. AHCC kimi hastalarda mükemmel sonuç verirken kimilerinde vermeyebilir. Bazı insanlar TH1 baskındır. AHHC de TH1 i yükseltir. Hali hazırda TH1 baskınken üzerine bir de AHCC ile TH1 yüklemek oto immün hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden insan kendi vücüdunu tanımadan AHCC veya ek bir takviye almaması gerekir. Sadece AHCC değil faydalı bulduğumuz C vitamini veya diğer vitaminler de buna dahil.
    Vücut zaten bu virüsle karşılaşınca otomatik olarak TH1 i yükseltiyor ve bu sitokinler virüsü öldürüyor kendiliğinden. Siz önce bir TH1-TH2 testi yaptırın. Eğer TH2 baskın çıkarsa AHCC den çok fazla korkmayın. TH1 baskın hastalarda genelede AHCC önermiyorlar. Hamilelikte TH1 baskın olmak düşük yapmaya yol açabilir. Bu yüzden gebe kadınlarda TH2 yüksekliği tercih edilir. Aksine size büyük faydası olabilir. Bu konuda uzman doktorlar var.
    Hakan Bey'in yazısını okumanızı tavsiye ederim.
    https://saglikliolalim.com/th1-ve-yu...azaltabilirim/
    Test sonucunuzu aldıktan sonra Hakan Bey ile online bir görüşme yapabilirsiniz.
    Taşıdığınız tipler kanser yapmaz. Sadece çıkan siğiller size stres yapar. Stres TH17 dengenizi bozar. TH17 dengeniz bozulursa çok daha büyük hastalıklara yakalanırsınız.
    Bu yüzden stresi hemen hayatınızdan çıkarın.
    Yeşil Çay günde 2 bardak güzel bir destektir. Vücüdunuzu dengelemenizi sağlar. Ayrıca selenyum ve B12 bir de D vitamini seviyelerinizi yüksek tutun.
    Selenyumu, B12 si ve D Vitamin seviyeleri düzgün olan, spor yapan birisinin HPV yi vücuttan atacağını düşünüyorum.
    Siz stres oldukça bağışıklık düşük kalacak ve siğiller hep çıkacaktır. Stres HPV nin dostudur.
    Bugünden sonra stresi hayatınızdan çıkarın. Spor yapın, dengeli beslenin.
    Dünyada o kadar büyük sağlık sorunları varki. HPV bunların yanında hiçbir şey. Üstelik HPV yi ilk defa kapmadınız. Siğil çıkarmayan tiplerini daha önce kaptınız ve vücuttan attınız yüksek ihtimalle. Yalnız bu sefer siğil çıkarandan kaptınız ve görünürde olduğu için sizde stres yaptı ve bağışıklığınız bu stresten dolayı sürekli düştü.
    Yazımın başında AHCC TH1 baskında dikkatli olun demiştim yalnız siz önce bir TH1 TH2 testi yaptırın ve baktınız TH2 baskın çıktınız o zaman AHCC ye başlarsınız bir de o şekilde gözlemlersiniz. Ayrıca AHCC 10 ay kullanıp sonuç alamayan bir arkadaşımız var. Bu arkadaşımızın D vitamini seviyesi 8 çıkmış. Min 50 olması gereken D vitamini seviyesi 8 olursa tabiki atması zor olur. Önce tüm testleri yaptırın. D vitamini , B vitamini , Folik asit, TH1 TH2. Daha sonra sonuçları yazın hep birlikte değerlendirelim. Hem bizlere de 2 yıldır HPV yi atamayan bir kişinin vitamin ve hormon değerleri güzel bir referans olur.
    Ben TH1 TH2 testi yaptırdım. Sonucum haftaya çıkacak. Ben de ayrıca sonuçlarımı paylaşacağım. Bu arada tip 16 yı 2 ayda yendim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Forumda sürekli sürekli tekrarlanan şeylerin dışında daha objektif ve bilgi dolu bir paylaşımda bulunduğunuz için teşekkür ederim.
    TH1, TH2, folik asit değerlerine nasıl baktırabilirim yani hastanelerin hepsi direkt talebe bağlı olarak yapıyor mu ve hangi doktora gidip tam olarak ne söylemeyelim. Özel hastanede bunların fiyatları ne kadar olur?
    Benim 2 yılda hpvyi atamama nedenim yaklaşık 1 sene doktorların siğil olmasına rağmen yok demesiyle ve benim kaçınmamla alakalı düzenli bir şekilde iyi doktorla tedavi olsaydım 1 senede hallederdim diye düşünüyorum.
    siğillerin yayılımı ve tehlikesi hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. Muhtemelen tip6 veya 11'i taşıyorum bunların kozmetik problemlerin ötesinde herhangi bir tehlike yaratma ihtimali var mıdır özellikle diyelim ki ağızda var ama doktorlar görmedi ve senelerce öyle kaldı en kötü ihtimalde ne olabilir, yıllar içinde probleme yol açabilir mi veya zamanla kendisi düşebilir mi? Görüşlerinizi merak ediyorum.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

merhaba, ben doktor değilim. yalnız doktorlar da bu konularda bilgisiz. bu bilgileri doktordan alamazsınız.
    bu bilgilerin hepsini doktordan alayım derseniz 10 tane doktor gezmeniz lazım. hepsi biraz biraz ucundan bir şeyler söyler.
    o zaman da kafanız karışır
    tip 6 ve 11 kanser yapmaz. sadece dermatolojik olarak size stres yapar.
    ağızda çıkması da sıkıntı yapar.
    ağız mukozası vajina veya penis gibi değildir. güçlüdür. bir çok mikrobu absorbe eder.
    Ağız kanseri olan hiç görmedim hayatımda. Nadirdir. Şu foruma bir bakın mesela. Ağzımda sorun var diyen oldu mu? Oysaki smear kötü çıktı diyen yüzlerce.
    TH1 TH2 testini laboratuvar yapar. Ahenk Lab bu konuda iyi. Ayrıca testiniz çıktığında Lab doktoru size detaylı bilgi verebilir. Ben de yaptırdım. Sonucu bekliyorum. Sonuç çıkınca bu konu için ayrı başlık açıp herkesi bilgilendireceğim.
    Siz önce bir dahiliye doktoruna gidin. Dahliliye doktoruna kas ve eklem ağrıları çekiyorum ve halsizlik var deyin. Akabinde vitaminlerim eksik olabilir. Vitamin değerlerimi görmeden de ek vitamin almak istemiyorum bu yüzden size geldim şeklinde bir açıklamada bulunun. Sonrasında B12, D vitamini, Selenyum, Demir, Folik asit değerlerinize bakılmasını isteyin. Doktorlar bazen saçma bulup defans yapabilir. Bu sizin doktoru ikna etme kabiliyetinize bağlı. Normalde doktorlar hiçbir şey yokken keyfi olarak bu değerlere bakmayı anlamsız bulabilirler. Ben bir kaç kez bu testleri istediğimde defans yaptılar. Nedenini anlamış değilim.
    Bunun yanına TH1-TH2 yi de ekleyin o zaman bakalım ne olduğuna