Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çok yoruldum ve bıktım artık

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: çok yoruldum ve bıktım artık

Yalnız söylemeden geçemeyeceğim biz senin yaşında hpv nin h seni bilmezdik valla canım helal olsun en azından arastirmissin.😅 ayrıca cinsellik yoksa merak etme hpv de yoktur yinede Bi cildiyeye görün sorununu bulursun

Durum
    suluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

bu süreçte hpv aşısı oldunuz musigara kullanıyor musunuz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız söylemeden geçemeyeceğim biz senin yaşında hpv nin h seni bilmezdik valla canım helal olsun en azından arastirmissin.😅 ayrıca cinsellik yoksa merak etme hpv de yoktur yinede Bi cildiyeye görün sorununu bulursun
    Koptum

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı aliveli01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum senin cinsiyetin erkek mi bilmiyorum ama erkekse gerçekten de kanser riskinden mi korkuyorsun tip6 varken? aslında neden böyle düşündüğünü anlıyorum çünkü her yerde tip 6 nadiren kansere neden olur falan yazıyor. Birincisi bu bilgiler hep rahim ağzı kanserine göre yazılan bilgiler. İnternetten araştırma yaparken hep bunu aklında bulundur bu virüs sadece bunla ilişkilendirilmiş geri kalan yerlerdeki kanser riskleri, erkeklerin durumları falan üvey evlat muamelesi görmüştür. Yani Tip 6 nadiren kansere neden olur yazılıyor bu rahim ağzı kanseri açısından yazılıyor orada nadiren kansere neden olur diyor başka bölgelerde ve erkeklerde tip6 kansere falan neden olmuyor merak etme. Hatta bazı yerlerde düşük riskli değil de non oncogenic types olarak yer alır, birçok yabancı güvenilir kaynakta siğil yapan tip kanser yapmaz diye genelleme yapılır rahat ol.
    16 18 negatif ama diğer pozitif büyük ihtimalle yüksek riskli tip var erkeğe zarar verir mi peki ben kadınım ve istemeden erkek arkadaşıma bulaştırdım ve çok korkuyorum onun için endişeleniyorum hpv ona ciddi zarar verir mi siğil yok

Durum
    Admin

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, ben doktor değilim. yalnız doktorlar da bu konularda bilgisiz. bu bilgileri doktordan alamazsınız.
    bu bilgilerin hepsini doktordan alayım derseniz 10 tane doktor gezmeniz lazım. hepsi biraz biraz ucundan bir şeyler söyler.
    o zaman da kafanız karışır
    tip 6 ve 11 kanser yapmaz. sadece dermatolojik olarak size stres yapar.
    ağızda çıkması da sıkıntı yapar.
    ağız mukozası vajina veya penis gibi değildir. güçlüdür. bir çok mikrobu absorbe eder.
    Ağız kanseri olan hiç görmedim hayatımda. Nadirdir. Şu foruma bir bakın mesela. Ağzımda sorun var diyen oldu mu? Oysaki smear kötü çıktı diyen yüzlerce.
    TH1 TH2 testini laboratuvar yapar. Ahenk Lab bu konuda iyi. Ayrıca testiniz çıktığında Lab doktoru size detaylı bilgi verebilir. Ben de yaptırdım. Sonucu bekliyorum. Sonuç çıkınca bu konu için ayrı başlık açıp herkesi bilgilendireceğim.
    Siz önce bir dahiliye doktoruna gidin. Dahliliye doktoruna kas ve eklem ağrıları çekiyorum ve halsizlik var deyin. Akabinde vitaminlerim eksik olabilir. Vitamin değerlerimi görmeden de ek vitamin almak istemiyorum bu yüzden size geldim şeklinde bir açıklamada bulunun. Sonrasında B12, D vitamini, Selenyum, Demir, Folik asit değerlerinize bakılmasını isteyin. Doktorlar bazen saçma bulup defans yapabilir. Bu sizin doktoru ikna etme kabiliyetinize bağlı. Normalde doktorlar hiçbir şey yokken keyfi olarak bu değerlere bakmayı anlamsız bulabilirler. Ben bir kaç kez bu testleri istediğimde defans yaptılar. Nedenini anlamış değilim.
    Bunun yanına TH1-TH2 yi de ekleyin o zaman bakalım ne olduğuna
    Acaba ''sen benim neye bakacağımı nereden bileceksin ki'' tavrı olabilir mi bu defans? Sonuçta sipariş verir gibi d vit, selenyum, demire bakılmasını istiyorum diyince gıcık oluyor olabilirler mi

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yeri gelmişken bence doktorlara nasıl muamele edecegimizi de konuşalım detaycıyla aynı fikirdeyim doktorlar ( onlar da aldıgı eğitim modelinden dolayı) böyle koruyucu yaklaşımdan anlamıyorlar ; gerçekten sağlıklı olup bu sağlıgını korumak isteyen hastaya tepkililer. İşin garibi hakikaten sağlıgı bozulana da tepkililer konu bu. Doktorlara nasıl yaklaşılmalı? Ben bir yöntem tesadüfen keşfetmiştim. Doktora dedim ki geçenlerdeki doktor şu değerime baktı şunu buldu çok memnun kaldım, aldı baktı onun bakmadıgı bir deger gördü asıl bu mühim diye onu da istedi. Daha iyi bildiğini gösterdi filan. Öf uğraştıgımız şeye bak

Durum
    myx
    myx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhaba arkadaşlar 30 yaşında bir erkeğim. yaklaşık 6 aydır krioterapi yapılıyor her hafta gidiyorum ve ortalama 10 tane yenisi çıkıyor. bu ne zamana kadar böyle gidecek bu tür siğili atlatan oldu mu ? ne olur bir öneride bulunun

Durum
    Admin

Alıntı myx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 30 yaşında bir erkeğim. yaklaşık 6 aydır krioterapi yapılıyor her hafta gidiyorum ve ortalama 10 tane yenisi çıkıyor. bu ne zamana kadar böyle gidecek bu tür siğili atlatan oldu mu ? ne olur bir öneride bulunun
    merhabalar jilet kullanmıyorsunzu degil mi? jilet kullanmak ve cinsel ilişkiye devam etmek sigilleri artırır.
    bunun yanı sıra belki tasıdıgınız tip cok sigil yapan bir tiptir.
    ek olarak eger cok sigara ve alkol kullanımı olup kendinize iyi bakmıyorsanız sureç böyle işliyor olabilir.
    yani birçok secenek var. daha saglıklı beslenme rutini, sigraryı, cinsel ilişki ve jileti bırakmalısınız eger bunlar var ise.
    imutor veya arwell adlı takviyelerden birini kullanabilirsiniz eczanelerde satılıyor, ama eger maddi anlamda gücünüz yeterse; ahcc oneririm. forumda ahcc kullananlar kategorisini okuyabilirsiniz ben de dahil pek çok kişi ahcc ile hpv negatif oldu, hem sigiller hem de hpv gitti.

Durum
    myx
    myx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

cevap için çok teşekkürler sizlere de çok geçmiş olsun. daha önceden jilet kullanıyordum ama tedaviye başladığımdan itibaren bıraktım, makina ile kısaltma işlemi yapıyorum sigara kullanıyorum iki günde 1 paket kadar

Durum
    Admin

Alıntı myx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevap için çok teşekkürler sizlere de çok geçmiş olsun. daha önceden jilet kullanıyordum ama tedaviye başladığımdan itibaren bıraktım, makina ile kısaltma işlemi yapıyorum sigara kullanıyorum iki günde 1 paket kadar
    sigara bırakılmalı, ya da günde 1 maks 2... önemli bir şey bu.