Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çok yoruldum ve bıktım artık

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: çok yoruldum ve bıktım artık

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. AHCC konusunda haklısın. AHCC kimi hastalarda mükemmel sonuç verirken kimilerinde vermeyebilir. Bazı insanlar TH1 baskındır. AHHC de TH1 i yükseltir. Hali hazırda TH1 baskınken üzerine bir de AHCC ile TH1 yüklemek oto immün hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden insan kendi vücüdunu tanımadan AHCC veya ek bir takviye almaması gerekir. Sadece AHCC değil faydalı bulduğumuz C vitamini veya diğer vitaminler de buna dahil.
    Vücut zaten bu virüsle karşılaşınca otomatik olarak TH1 i yükseltiyor ve bu sitokinler virüsü öldürüyor kendiliğinden. Siz önce bir TH1-TH2 testi yaptırın. Eğer TH2 baskın çıkarsa AHCC den çok fazla korkmayın. TH1 baskın hastalarda genelede AHCC önermiyorlar. Hamilelikte TH1 baskın olmak düşük yapmaya yol açabilir. Bu yüzden gebe kadınlarda TH2 yüksekliği tercih edilir. Aksine size büyük faydası olabilir. Bu konuda uzman doktorlar var.
    Hakan Bey'in yazısını okumanızı tavsiye ederim.
    https://saglikliolalim.com/th1-ve-yu...azaltabilirim/
    Test sonucunuzu aldıktan sonra Hakan Bey ile online bir görüşme yapabilirsiniz.
    Taşıdığınız tipler kanser yapmaz. Sadece çıkan siğiller size stres yapar. Stres TH17 dengenizi bozar. TH17 dengeniz bozulursa çok daha büyük hastalıklara yakalanırsınız.
    Bu yüzden stresi hemen hayatınızdan çıkarın.
    Yeşil Çay günde 2 bardak güzel bir destektir. Vücüdunuzu dengelemenizi sağlar. Ayrıca selenyum ve B12 bir de D vitamini seviyelerinizi yüksek tutun.
    Selenyumu, B12 si ve D Vitamin seviyeleri düzgün olan, spor yapan birisinin HPV yi vücuttan atacağını düşünüyorum.
    Siz stres oldukça bağışıklık düşük kalacak ve siğiller hep çıkacaktır. Stres HPV nin dostudur.
    Bugünden sonra stresi hayatınızdan çıkarın. Spor yapın, dengeli beslenin.
    Dünyada o kadar büyük sağlık sorunları varki. HPV bunların yanında hiçbir şey. Üstelik HPV yi ilk defa kapmadınız. Siğil çıkarmayan tiplerini daha önce kaptınız ve vücuttan attınız yüksek ihtimalle. Yalnız bu sefer siğil çıkarandan kaptınız ve görünürde olduğu için sizde stres yaptı ve bağışıklığınız bu stresten dolayı sürekli düştü.
    Yazımın başında AHCC TH1 baskında dikkatli olun demiştim yalnız siz önce bir TH1 TH2 testi yaptırın ve baktınız TH2 baskın çıktınız o zaman AHCC ye başlarsınız bir de o şekilde gözlemlersiniz. Ayrıca AHCC 10 ay kullanıp sonuç alamayan bir arkadaşımız var. Bu arkadaşımızın D vitamini seviyesi 8 çıkmış. Min 50 olması gereken D vitamini seviyesi 8 olursa tabiki atması zor olur. Önce tüm testleri yaptırın. D vitamini , B vitamini , Folik asit, TH1 TH2. Daha sonra sonuçları yazın hep birlikte değerlendirelim. Hem bizlere de 2 yıldır HPV yi atamayan bir kişinin vitamin ve hormon değerleri güzel bir referans olur.
    Ben TH1 TH2 testi yaptırdım. Sonucum haftaya çıkacak. Ben de ayrıca sonuçlarımı paylaşacağım. Bu arada tip 16 yı 2 ayda yendim.
    Detaycı bu bilgileri verip, okuyucularımızı/üyelerimizi bilinçlendirip foruma katkı sağladığın için ama en önemlisi 'negatif' olan biri olarak burada benimle durduğun için sana teşekkür ederim Genelde negatif olan herkes gidiyor biliyorsunuz, ama yine de 1-2 üye arkadaşım var eskilerden negatif olan, 2-3 ayda bir girip bazen bir şeyler yazıyorlar, son dönemde onları da pek görmüyorken senin burada olman ve uyelere yardımcı olman cok hosuma gitti, bu arada bazı yazılarınla ben de bilinçleniyorum bana da bir şeyler katıyorsun

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arya merhaba, ben teşekkür ederim böyle bir forumda bizlere imkan sağladığın için. Benim konum artık HPV nin ötesine geçti. HPV stresli bir süreç lakin şunu bilmeyiliyiz. HPV ye gelene kadar bir çok virüs alıyoruz. Daha önce de HPV aldık attık. Ben bu süreçte karaciğerimdeki demir birikmesini keşfettim ve önemlerimi almaya başladım.
    HPV sayesinde bilinçlendim. Elimden geldiğince de bu bilgileri aktarmaya çalışacağım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya merhaba, ben teşekkür ederim böyle bir forumda bizlere imkan sağladığın için. Benim konum artık HPV nin ötesine geçti. HPV stresli bir süreç lakin şunu bilmeyiliyiz. HPV ye gelene kadar bir çok virüs alıyoruz. Daha önce de HPV aldık attık. Ben bu süreçte karaciğerimdeki demir birikmesini keşfettim ve önemlerimi almaya başladım.
    HPV sayesinde bilinçlendim. Elimden geldiğince de bu bilgileri aktarmaya çalışacağım.
    Evet bir çoğumuz hpv sayesinde gerçekten bilinçlendik, hayatımıza katkısı büyük acı tecrubelerle olsa da. Şimdi de bu bilgileri yayıyoruz.

Durum
    quick12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

agiz konusundaki endiselerini anliyorum agizda tip 6 ile mucadele eden biri olarak. reflu oldugumda miden yandiginda direkt aklima su an ozofagusumda yara olustu insallah ozofagusumu tutmaz diye endise ediyorsun.

unutmak hic kolay degil su an oyle bir yerde cikti ki surekli dilim takiliyor nasil unutabilirim bu sekildeyken.

sigil yapan grup dusuk riskli. evet sifir risk degil ama tip 16 ve 18 ve bircok yuksek riskli gruba gore daha dusuk riskli. tek teselli bu.

bu hastaligi unutup, spor yapmaya baslayabildigimiz gun 6 ay 1 yil sonra bu hastaligi yenecegiz diye dusunuyorum.

1 yil boyunca sigillerim kalmis yaktirmamisim konusunda uzulme. son sigili yaktirdan sonra iyilesmeye basliyorsun gibi bir bilgi yok. yani sigiller orda durdukca iyilesmeyeceksin de son sigilini yaktirdiktan sonra 1 - 2 yil icinde iyileseceksin diye bir durum sozkonusu degil.

arastirmalarimdan anladigim kadariyla bu hastalik ilk 6 ay 1 yilinda agresif bir sekilde sigil cikartiyor. sonra yavasliyor veya tamamen yok oluyor. bircok hasta icin bu boyle oluyor. insallah bizde de boyle olacak.

Durum
    aliveli01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı quick12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    agiz konusundaki endiselerini anliyorum agizda tip 6 ile mucadele eden biri olarak. reflu oldugumda miden yandiginda direkt aklima su an ozofagusumda yara olustu insallah ozofagusumu tutmaz diye endise ediyorsun.

unutmak hic kolay degil su an oyle bir yerde cikti ki surekli dilim takiliyor nasil unutabilirim bu sekildeyken.

sigil yapan grup dusuk riskli. evet sifir risk degil ama tip 16 ve 18 ve bircok yuksek riskli gruba gore daha dusuk riskli. tek teselli bu.

bu hastaligi unutup, spor yapmaya baslayabildigimiz gun 6 ay 1 yil sonra bu hastaligi yenecegiz diye dusunuyorum.

1 yil boyunca sigillerim kalmis yaktirmamisim konusunda uzulme. son sigili yaktirdan sonra iyilesmeye basliyorsun gibi bir bilgi yok. yani sigiller orda durdukca iyilesmeyeceksin de son sigilini yaktirdiktan sonra 1 - 2 yil icinde iyileseceksin diye bir durum sozkonusu degil.

arastirmalarimdan anladigim kadariyla bu hastalik ilk 6 ay 1 yilinda agresif bir sekilde sigil cikartiyor. sonra yavasliyor veya tamamen yok oluyor. bircok hasta icin bu boyle oluyor. insallah bizde de boyle olacak.
    dostum senin cinsiyetin erkek mi bilmiyorum ama erkekse gerçekten de kanser riskinden mi korkuyorsun tip6 varken? aslında neden böyle düşündüğünü anlıyorum çünkü her yerde tip 6 nadiren kansere neden olur falan yazıyor. Birincisi bu bilgiler hep rahim ağzı kanserine göre yazılan bilgiler. İnternetten araştırma yaparken hep bunu aklında bulundur bu virüs sadece bunla ilişkilendirilmiş geri kalan yerlerdeki kanser riskleri, erkeklerin durumları falan üvey evlat muamelesi görmüştür. Yani Tip 6 nadiren kansere neden olur yazılıyor bu rahim ağzı kanseri açısından yazılıyor orada nadiren kansere neden olur diyor başka bölgelerde ve erkeklerde tip6 kansere falan neden olmuyor merak etme. Hatta bazı yerlerde düşük riskli değil de non oncogenic types olarak yer alır, birçok yabancı güvenilir kaynakta siğil yapan tip kanser yapmaz diye genelleme yapılır rahat ol.

Durum
    upe
    upe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

ben 15 yaşındayım ve belirtiler gösteriyor bendede kaygılıyım

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cinsiyetin ne emin misin siğil olduğuna. Cinsel gecmisin var mi .çünkü bunun dışında bulaşması imkansız

Durum
    upe
    Yeni Üye

Erkeğim cinsel geçmişim olmadı fakat kırmızı kabarık var 2 tane genital bolgemin gövdesinde kusura bakmayın.

Durum
    upe
    Yeni Üye

Karnıbahar gibi değil. Pazartesi doktora görüncem bakalım ne diyecek.

Durum
    Psikoloji0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

upe sende molloscum var bende gittim molloscum dedi