Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV 16 / kafa karýþýklýðý

Durum
    fioann - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Red face HPV 16 / kafa karýþýklýðý

Merhaba öncelikle aranýza yeni katýldým ve 1 yýldýr bu süreci yaþamama raðmen kendime takýntý yaptýrmamak için araþtýrmamýþtým. Þimdi yeni aydýnlanma yaþamaktayým :) Hpv 16 cin 3 tanýsýyla beraber sonbaharda leep oldum. Bu süreçte sigarayý býraktým ve spora baþladým. Araþtýrmadým çünkü telaþýmla baðýþýklýðýmý düþürmek istememiþtim... Aþý önermediler, ilaçtan da (deflagyn) haberim yoktu. Smear ascus + 16 pozitif geldi ve kolposkopi önerildi ama hastanemden emin deðilim, özel bir doktor araþtýrýyorum. Þimdi 26 yaþýmý doldurmak üzereyken aþý olsam bir iþe yarar mý? ekstra takviye + deflagyn e baþlamayý da düþünüyorum. 1.5 Senedir de cinsel perhizdeyim. Tecrübelerinizi, önerilerinizi bekliyorum ve elbette yazdýðým gibi çok soru vardýr halen okumaktayým. Þimdiden teþekkür ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV 16 / kafa karýþýklýðý

Merhabalar Deflagyn'i doktor önerdiyse baþlayabilirsin ancak cin3 tanýsýyla leep olmuþsunuz muhtemelen sýnýrlar temizdir? Eger sýnýrlar temizse deflagyn kullanmanýza gerek yok ki, rahim bebek rahmi gibi olacak.

Durum
    Ýptalediyorum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Merhabalar, aranýza ben de yeni katýldým fioann haným baðýþýklýðýnýzý düþürmemek için panik durumundan uzak durmanýz akýllýca olmuþ ben öðrendiðimde çok panikledim doktor da yangýba körükle gittþ beni rahatlatacak birþey söyleyemedi; daha ortada biyopsi bile yokken konizasyon dan bahsetti çok paniklemiþtim.. ilk cinsel deneyimimdi bu sene ve bir yýl önce gerçekleþti cesaret edemiyor korkuyordum zaten baþýma bunun gelmesi size ironik gelebilir.. 16 ve 31 tip bu arada..

Durum
    Ýptalediyorum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Leep iþleminden sonra adet görürken veya idrara çýkarken/ cinsel birliktelikte aðrýnýz oluyor mu