Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aşı paniği 😓

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Aşı paniği 😓

Merhaba arkadaşlar, benim gibi aşıyı olup sonra panik yaşayan var mı? Şimdi de bu yan etkiler meselesi ödümü patlatıyor ellerin ayaklarım terlemeye başladı doktorumu aradım tüm ailesini aşıladıgını gerekli oldugunu söyledi hastalardan da yan etki bildiren olmamış.. ben yine de başka aşı filan olmayacagım bir anlamı yokmuş tek dozun olmazsa da olmasın çok korktum

Durum
    vepehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Aşı paniği 😓

Merhaba ne zaman aşı oldun? Hangi konuda panik yaşıyorsun?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Aşının yan etkisi zaten vardı, forumda benim olmadığım da biliniyor genelde, neden şimdi herkeste korku başladı ilginç hahaha.
    tabii ki yan etkileri ihtimali var ama kücük ihtimallere çok bel baglayıp canınızı sıkmayın.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba iptal ediyorum. Ben de aşı oldum.
    İnsan vücudu çok derin bir mekanizmaya sahip. Bazı şeyler bazı insanlara iyi gelirken bazılarına gelmiyor. Bu konuda insanın vucüdunu iyi tanıması lazım.
    Aşıda alüminyum var. Vucutta aliminyum birikmesi bazı insanlara zarar verebilir. Lakin bunun önüne geçmek de senin elinde
    Aşının olabilecek yan etkisini azaltmak istiyorsan vücuttan ağır metalleri atma diyeti yapabilirsin. Ağır metal detoksu sayesinde zararsız çıkma ihtimalin var.
    Aşı hakkında detaylı bir yazı yazmıştım. HPV aşısındaki maddeler çocuklara yapılan Hepatit A aşısında da var. Sinovac aşısının içerisinde Alüminyum hidroksit var.
    Hemofilus influenza tip B (HIB), Hepatit B aşılarında da aynı madde var.
    D Vitamini seviyeni 50-70 arasında , Kanda kalsiyum seviyeni 9 ila 9,5 arasında tuttuğunda ve günde en az 10 bardak su içtiğinde bir sorun yaşayacağını sanmıyorum

Durum
    aliveli01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben yan etkilere pek ihtimal vermiyorum bazı ülkelerde devlet kendi eliyle çocuklara hpv aşısı uyguluyor ve sıkıntı olmuyor. Ha raporlanmış yan etkiler var mıdır vardır hatta bunlardan bazıları ciddi yan etkiler de olabilir ama aldığınız ağrı kesicinin yan etkilerini okursanız orada da raporlanmış çok ciddi yan etkiler olduğunu görürsünüz. Daha önce ağrı kesici içtiğinizde acaba ölür müyüm diye panik yaşamadıysanız bunda da yaşamanızın bir anlamı yok. Artık vurulduğunuza göre kalan dozları da uygulayın bence

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı aliveli01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yan etkilere pek ihtimal vermiyorum bazı ülkelerde devlet kendi eliyle çocuklara hpv aşısı uyguluyor ve sıkıntı olmuyor. Ha raporlanmış yan etkiler var mıdır vardır hatta bunlardan bazıları ciddi yan etkiler de olabilir ama aldığınız ağrı kesicinin yan etkilerini okursanız orada da raporlanmış çok ciddi yan etkiler olduğunu görürsünüz. Daha önce ağrı kesici içtiğinizde acaba ölür müyüm diye panik yaşamadıysanız bunda da yaşamanızın bir anlamı yok. Artık vurulduğunuza göre kalan dozları da uygulayın bence
    bence de artık vurulduysa bari belki bir koruyuculugu olur yaşlar geçmesine ragmen ama en azından yan etki olmamıssa 3 dozu olup aşının etkisini almak lazım. 1 doz vurulup boşvermek boşa gitmiş olmak demek.