Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Korkuyorum

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Korkuyorum

Ya ben göçebeyi anlıyorum insan yaptıgı hataya kıZıyor düştüğü tuZağa hayıflanıyor o tip duyguların ağırlığında kalıyoruz. Benim de bir anda YOK OLMAK istediğim zamanlar oluyor. Hangi psikolog bizi anlayabilir bilmiyorum doktorlar bile bu kadar paikolojimizi anlamazken,
    Antidepresan kullanan oldu mu?

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Gocebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pişman bunlarla ilgili terapi almak istiyorum ama psikologum yargılarsa diye cekiniyorum.
    Bak canım bu mesleğin 4 yıl lisansı ni okudum 2 yılda görevini yaptım yani sana şöyle soylim tecavuzcusuyle, pedofili oranıyla, katiliyle karşı karşıya gelip anlamaya çalışıyorsun yadirgamiyorsun bu meslekte. Şimdi sana soruyorum bunları bile yadirgamayan meslek kalkıp dünyanın kuruluşundan beri var olan ve doğal Bi eğilim olan cinsellikten kaynaklı Bi hastalığı mi yadirgayacak. Lütfen canım beyninin seni insanlardan ayristirmasina izin verme. Psikoloğa ihtiyacın varsa git anlat korkularının yersiz olduğunu anlayacaksın ki zaten seni yargılayan adam psikolog değildir bu kadar net

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı İptalediyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ben göçebeyi anlıyorum insan yaptıgı hataya kıZıyor düştüğü tuZağa hayıflanıyor o tip duyguların ağırlığında kalıyoruz. Benim de bir anda YOK OLMAK istediğim zamanlar oluyor. Hangi psikolog bizi anlayabilir bilmiyorum doktorlar bile bu kadar paikolojimizi anlamazken,
    Antidepresan kullanan oldu mu?
    Evet çoğumuzun öyle hata dedik suçladık ama şöyle değiştiremeyiz ki artık gecmisi önemli olan gelecek bizim için kendimize , çevremize ileride evlenirsek çocuklarımıza yaşadığımız tecrübeyi doğru aktarmak ve bu doğrultuda hayatlarımızi düzene sokmak gerekir. Eğer bisiler degisicekse buyurun kızlar suclayalim kendimizi ama maalesef hiç bisi değişmez kendimizi yıpratmaktan tedavimizi olumsuz etkilemekle kalırız. Madem ailemize çevreye anlatamıyoruz bari burda birbirimize güç olalım. Belki çoğu şey daha kötüye gidicek belkide daha iyiye bilemeyiz herseye hazırlık li olmalıyız. Unutmayın nefes alıyorsak hala Bi umut var demektir 😊

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaslar bunlari hepimiz bir donem hissediyoruz ve o donem geciyor yardima destege ihtiyaciniz varsa almaktan asla cekinmeyin. Psikolojik destek icin maddi durumunuz yoksa forumdan bir arkadas edinin bir badi gibi dusunun mesajlasma ile birbirinizle dertlesebilirsiniz. Kaygi duydugum donemden buradan bir cok arkadas edindim hatta buradan tanistigim bir arkadasim en yakin arkadaslarimdan biri oldu hala cok sik gorusuruz. Arkadaslariniza herseyi anlatmak zorunda degilsiniz ama sikintili bir donemden geciyorum gel bana moral ver deyin mesela. En onemlisi de kendinizi bol bol simartin. En buyuk destegi siz kendinize verin.

Durum
    passion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpvbursa’ya katılıyorum. En önemli şey içinize atmamak. İlk öğrendiğim andan beri yaşadığım şeyleri anlattığım bir arkadaşım var. O da sabırla beni dinliyor. Ve bu bana çok iyi geliyor. Başka türlü içinizi rahatlatamayabilirsiniz. Ya da bazı şeylerle meşgul olmak da size iyi gelebilir bu tamamen size bağlı bir şey. Eğer bunlara rağmen kendinizi hala kötü hissediyorsanız lütfen bir psikologdan destek almaktan çekinmeyin.

Durum
    Tip16yas35. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Haddime degil ama yasadiginiz seyleri hata olarak düsüp kendinizi yipratmayin.Ben esimden aldim benden önce olan birseyin sorunlarini ben çekiyorum.Beklemediginiz yerdende gelebiliyor.Sonrasi icin guzel planlarinizi yapin.Stres yaptikca buraya gelip iyilesenleri okuyorum.

Durum
    Preciousone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben 7 tane tipten kurtuldum, hem de tek ilişkim olan kişiden aldım bu kadar fazla tipi hep okudum araştırdım kimsede 7 tane görmedim ve 3ü yüksek riskli olduğu için hayal ettiğim senaryoları anlatmak bile istemiyorum. ilk zamanlar ölsem keşke diyodum ama zamanla bu durumun pozitif yönlerini de görerek hayatımı bambaşka yöne çevirdim hatta hpv sayesinde sağlıklı yaşamayı öğrendim. Evet çok çok zor bunu yaşamak fakat umudu kaybetmezsek her şey youna giriyor

Durum
    c92sad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar herkese merhaba. Forumda yeniyim ve internette şans eseri bu sayfayı buldum. Gerçekten kendi kendime piskolojimi yiyip bitirmiştim ancak görüyorum ki benim gibi aynı dertten müzdarip bir çok kişi var. Bende kendi başımdam geçenleri anlatmak isterim, bu durumda gerçekten yapılacak en güzel şey hepimizin birbirine destek olması.

Yaklaşım 3 ay önce şüpheli bir temasım oldu (genital ve oral) temas sonrası 3. günde yutkunurken hafif takılma ve miğdemde şiddetli yanma sorunu yaşadım. Acile gittik ve sadece miğde yanmam için ilaç verildi boğazımda da bişey olmadığı yönlendi. Genel olarak bişey kapmış olabileceğim aklıma gelmeye başkadı ancak herşeyin sonucu bir anda çıkmadığı için korkuyla 1 ay boyunca bekledim. 1 Ayda genel bir combo tarama testi yaptırdım bişey çıkmadı ama 1.5 ay sonra renksiz bir akıntım olmaya başladı, doktora bittim ve prostat iltihabı olduğumu söyledi bunu üzerinde 2 kutu tetradox kullandım ve geçti. Ardından devam eden günlerde dilimin arkasında beyaz bir katman gözüme takıldı ve doktora gittiğimde bana kullandığım aktibiyotiklerin yan etkisi olabileceğini söyledi. Ağız için gargara verdi ve genel bir kan testi yaptı, tabiki bişey çıkmadı. 2.5 ay sonra cinsel yolla bulaşan hastalıklar için genel bir taramaya girdim ancak yine bişey çıkmadı. Sonra kafama takıldı ve kiloma bakmak istedim, ilişkiden 2 gün önce tartıldığım kilodan 2.5 ayda neredeyse 10 kilo vermiştim, sonra düzenli olan takip etmeye başladım ve her geçen gün gram gram düştüğünü fark ettim yemem ve içmemde normalken. Enfenksyon hastalıklarına gittik belki 3 kere ama hiçbirşeyin yok diyerek konuyu piskolojik olarak değerlendirdiler. Daha sonra internette araştırma yaptım ve HPV nin buna sebep olabileceğini öğrendim. ''Güven Laboratuvar''da HPV DNA testi yaptırdım ve sonuç pozitif çıktı (16-11) inanılmaz derecede yıkıldım piskolojim tamamen gitti ve geleceğime dair kurduğum tüm hayallerim domino taşı gibi eriyip gitti. Şuan 3 ayı biraz geçtim ve genital bölgemde bişey olmasada ağızımda takılma ve dudaklarımda çok küçük siğiller olduğunu fark ettim. kısa zaman içinde yaktırmaya gideceğim ancak bu devirde doğru düzgün doktor bulmak inanılmaz zor. Herkes farklı bişey söylüyor kimin ne dediği belli değil hep farklı olasılıklardan bahsediliyor inanın elim kolum bağlandı. Bu konuda dertleşmek isteyen konuşmak isteyen herkes bana ulaşabilir ayrıca genital dışında ağız yolu ile hpv kapan hastalar için uzman doktor bildiğiniz varmıdır (anadolu yakası).

Gerçekten şuan ne yapacağımı şaşırmış durumdayım doğru düzgün tedavisi yok kimse ilede konuşamıyorum. Şuan tek yapabildiğim sigarayı bırakmak ve AHCC ye başlamak oldu, ağızım dışında farklı bir yerimde şuan bişey yok ancak heran çıkacak gibi geliyor. Ayrıca ağızdan kapan varsa deneyimlerini yazabilir mi? Herkese büyük geçmiş olsun allah yardımcımız olsun.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

C92sad cok gecmis olsun. Tedavisi yok demek ilaci yok demek hastalik gecici ama yalnizca bagisikligin yenebiliyor o yuzden bagisikligina.onem ver sigiller icinde mutlaka bir doktora gorun bir de benim onerim duzenli fotografla boylece tarafsiz bir sekilde buyume ya da yayilma olup olmadigini anlayabilirsin. Gecmis olsun 🙋*♀️

Durum
    vepehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaslar sürekli kendinizi yargilamanizin ve suçlamanizin geregi yok. İntihar etmekten bahsedenleri görüyor ve sok oluyorum. Sigiller evet can sikici, ama geçici, doktorlar bunu sadece kozmetik bir sorun olarak degerlendiriyorlar hatta. Önemli olan bu süreci vucudumuzda kalici bir hasar olusturmadan yönetebilmek. Günümüzde sartlar geregi 30 yasina geldikten sonra ancak evlenilebiliyor insanlar. Çogumuzun annesi babasi 18-20 yasinda evlenip cinsellikle tanismislar. İnsan dogasi da buna uygun tasarlanmis yani neden sevistim diye kendinizi suçlamayin. Yüzde yüz korunmanin mümkün olmadigi bir virüs, kendinizi evlilige saklasaniz esinizden de bulasabilirdi. Dünde kalmayin, ana odaklanin. Bunlari yasamamiz gerekiyordu, simdi bundan ne tür dersler çikarip yolumuza devam etmeliyiz onu düsünelim.