Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Korkuyorum

Durum
    Tip16yas35. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Korkuyorum

Çook.Daha önce rutin yaptırdığım smear testlerinin nelere baktiklarini neden yaptirdigimi bile detayli bilmeyen biriydim.3 senedir özellikle smear zamanlari yaklastikca stresten ölüyorum.Ama doktorlarin çogu bu konuda çok rahat bizde öyle olmaliyiz.Burda bir çözüm ariyorsak çözümü olan sorunlar demek ki.Gidip yaptirdiğim kolposkopiler,leep vs yiprarici ama beni iyilestiren seyler diye telkin veriyorum.ilerki yaşlarimizdq gidip kötü bir haber alabilirdik.

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Uzulmemen gerek uzuldukce kotu oluyor ama üzülüyorsun elinde değil, ben bekarım bir de bu durum beni cok üzüyor

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Gocebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzulmemen gerek uzuldukce kotu oluyor ama üzülüyorsun elinde değil, ben bekarım bir de bu durum beni cok üzüyor
    Bak lütfen şu intiharı kafandan çıkart tedavisi var fakat çok zor sabir gerektiren Bi hastalık. Bak bende bekarım hatta bakireyim ve sigilelrim makat ic kısımda düşünsene Bi içeride ne var ne yok bilmiyorum tamamen doktorun insafına kalmış bir şey. Ama ben hiç intiharı düşünmedim evet bende kötüyüm evet bende hiç kimseyle paylaşamıyorum üstelik işsizim ve bu hastalığın ne kadar çok maddiyat gerektirdiğini biliyorsundur. Yinede nefes almaya çalışıyorum zaten aileme bu moral bozukluğunun sebebini açıklayamıyorum benim için endişeleniyorlar bide intihar edip onları bu dünyada cehenneme surukleyemem. Ki bence hepimizin ailemize karşı sorumluluklarimiz var böyle Bi lüksümüz yok onlar için iyi olmalıyız. Bu yüzden yerinde olsam kendimden daha kötü durumda olanları düşünürdüm emin ol şuan makat ic kısmında olmasını değil de rahim de olmasını tercih ederdim en azından tedavisi ,takibi belli benim için hiç bisi belli deil lezyon yaktırıp dua ediyorum sadece anal smear vs bisi yok çünkü. İyi olucaz gecicek emin ol otur ağla,bağır, kendine kız ama intiharı kafandan at lütfen

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tamam pişman haklisin boyle deneyecegim, hep aklima kötü senaryolar geliyor, kendime cok kızıyorum, suçluyorum

Durum
    Özel Üye

Tamam pişman haklisin boyle deneyecegim, hep aklima kötü senaryolar geliyor, kendime cok kızıyorum, suçluyorum
    O konuda yalnız değilsin emin ol ben neler kuruyorum kafamda Bi bilsen . Ama bazen şöyle diyorum zaten ne olacaksa olacak yani 1 yıl önce bu hastalığı bana deselerdi ismini bile bilmiyorum asla bana uğramaz derdim ama bak şuan hayatım bu hastalık oldu. Demekki olacaktı ömrümün Bi vaktinde ben duyup yasayacaktim bu hastalığı deyip teselli ediyorum işte kendimi. Bi kaç ay önce mesleğimi yapan , insanlara iyi gelmeye çalışan ben demeki bu yıl kendim için psikolog olacakmışım deyip arada gülüyorum tabi 😄 beyninin sana oyun oynamasına izin verme her zmn en kötü ne olabilir diye düşün, bunaldigin da ağla çok güzel Bi terapidir 😀. Duygularını yaz Bi kağıda buruşturup at böylece kötü olan herseyi hayatından böyle çıkaracağını düşün ve rahatla . Neydi forumun meşhur sözü belki bugün değil ama elbet bir gün bizde geldi ve geçti diyeceğiz buna inan

Durum
    Özel Üye

Ayrıca kendini suçlamayı bırak ha ne zmn suçla biliyor musun bu hastalık geçtikten sonra eğer yine aynı hatalarda olursan, asla değeri haketmeyen insanlara değer verirsen ve kendi değerini, bedenin değerini bilmezsen o zmn suçla olur mu. Çünkü şuan sen, ben,diğerleri sucsuzuz bilemezdik hayatımıza aldığımız insanların bize en büyük zararı vereceğini bundan önceki için bence kendine yuklenmeyi bırak geçmişi değiştiremeyiz ama bundan sonrası yani ikinci yarı bizim elimizde. 😇

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben iyice kilitlendim korku beni komple sarmaladı Kendimi ikna edemiyorum sakinleşemiyorım

Durum
    Özel Üye

Alıntı İptalediyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iyice kilitlendim korku beni komple sarmaladı Kendimi ikna edemiyorum sakinleşemiyorım
    İptal bak okudum biraz hikayeni yüksek riskli tipler varmış sende evet süreç zor ama unutmaya çalış biraz. Bak sende siğil de yoktur büyük ihtimal yani sana sürekli kendini hatırlatan bisi yok. Emin ol bende siğil olmasaydı gerekli olan herseyi yapar biraz unutmaya çalışırdım zira bu hastalık negatif olanları okuduysan eğer takmayınca geçiyor. Ben mesela tam unutmaya çalışıyorum hopp Bi siğil ordan merhaba diyor ve bu illeti hatırlatıyor emin ol bunuda yaşamak istemezdin. Biraz sakinleş aylık kontrollerini yaptır gerisini düşünmemeye çalış

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaşlar GEÇIYOR. WHO yani dunya saglik orgutunun sayfasina yazin bakin geciyor diyor. Turkiyedeki bilgiler guncel degil. Erkek arkadasim hic birsey yapmadan ahcc falan kullanmak bir yana bir bucuk yildir hic sigil cikarmadi masallahi var. Benim de cin 1 geriledi ahcc kullandim 9 ay son 6 aydir falan hicbirsey yok ki arada korona falan oldum. Ikimizde tiplendirme yapturmadik tekrar pahali diye ama bu cinsel hayati olan herkesin basina bir ara geliyor. Kiminde latent kalip gidiyor hic birsey yapmadan bagisikligi gucluyse kimin de de bagisikligi guclenene kadar kaliyor. Siz kendinize iyi bakin iyi olun. Gereken herseyi yaparken, rutinlerinizi yerine getirirken bagisikliginiz guclendirmek adina vucudunuza guvenin. Kendinize iyi bakin 🙋*♀️

Durum
    Niçle0599 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende senin gibiyim çok fazla düşünüyorum, kafaya takıyorum, korkuyorum paronayak bir insanım bu olanlara akıl sıra erdiremiyorum birgün başına böyle birşey gelicek deseler inanmazdım o kadar enerjik hayat dolu bir insandım ki resmen söndüm. Bende de yüksek tipler var sürekli hiçbir şeyi hak etmiyorum modundayım iki güliyim hemen aklıma geliyor kötü birşey olucak diye korkuyorum anksiyete oluştu. Eski resimlere bakınca diyecek söz bulamıyorum içim de dışım da ağlıyor ama yapacak birşey yok tek yapmamız gereken bu sürece ayak uydurmak kabullenmek eninde sonunda geçicek. Bir yanımda hep umutlu her şeyin güzel hatta eskisinden daha güzel olacağına inanıyorum geçicek hepsi insanoğlu her şeye alışır nerden biliyoruz yarın birgün başımıza daha kötü birşey gelmeyeceğini hayat bir gün oda bugün her anının tadını çıkartmaya çalış bunlar geçicek Allah dermansız dert vermesin bak dediği gibi bizim hayatımızı kısıtlayan hiçbir şey yok yanlız değilsin bizde varız seninle birlikte bizimki de iyilesicek hepimiz iyileşicez. Bak okumuyor musun kendine bakan dikkat eden herkesinki geçiyor birgün bu bittiğinde daha güçlü olucaz küllerimizden yeniden doğucaz özdegerimizin daha çok farkında olmuş olucaz intahar falan lütfen böyle şeyler söyleme birgün bu yaşadıklarımıza gülüp geçeceğiz en kötü günümüz böyle olsun lütfen böyle şeyler söyleme her şey çok güzel olucak sözz