Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Korkuyorum

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Korkuyorum

Uyumayan ve korkan varsa konusalim mi

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı c92sad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba. Forumda yeniyim ve internette şans eseri bu sayfayı buldum. Gerçekten kendi kendime piskolojimi yiyip bitirmiştim ancak görüyorum ki benim gibi aynı dertten müzdarip bir çok kişi var. Bende kendi başımdam geçenleri anlatmak isterim, bu durumda gerçekten yapılacak en güzel şey hepimizin birbirine destek olması.

Yaklaşım 3 ay önce şüpheli bir temasım oldu (genital ve oral) temas sonrası 3. günde yutkunurken hafif takılma ve miğdemde şiddetli yanma sorunu yaşadım. Acile gittik ve sadece miğde yanmam için ilaç verildi boğazımda da bişey olmadığı yönlendi. Genel olarak bişey kapmış olabileceğim aklıma gelmeye başkadı ancak herşeyin sonucu bir anda çıkmadığı için korkuyla 1 ay boyunca bekledim. 1 Ayda genel bir combo tarama testi yaptırdım bişey çıkmadı ama 1.5 ay sonra renksiz bir akıntım olmaya başladı, doktora bittim ve prostat iltihabı olduğumu söyledi bunu üzerinde 2 kutu tetradox kullandım ve geçti. Ardından devam eden günlerde dilimin arkasında beyaz bir katman gözüme takıldı ve doktora gittiğimde bana kullandığım aktibiyotiklerin yan etkisi olabileceğini söyledi. Ağız için gargara verdi ve genel bir kan testi yaptı, tabiki bişey çıkmadı. 2.5 ay sonra cinsel yolla bulaşan hastalıklar için genel bir taramaya girdim ancak yine bişey çıkmadı. Sonra kafama takıldı ve kiloma bakmak istedim, ilişkiden 2 gün önce tartıldığım kilodan 2.5 ayda neredeyse 10 kilo vermiştim, sonra düzenli olan takip etmeye başladım ve her geçen gün gram gram düştüğünü fark ettim yemem ve içmemde normalken. Enfenksyon hastalıklarına gittik belki 3 kere ama hiçbirşeyin yok diyerek konuyu piskolojik olarak değerlendirdiler. Daha sonra internette araştırma yaptım ve HPV nin buna sebep olabileceğini öğrendim. ''Güven Laboratuvar''da HPV DNA testi yaptırdım ve sonuç pozitif çıktı (16-11) inanılmaz derecede yıkıldım piskolojim tamamen gitti ve geleceğime dair kurduğum tüm hayallerim domino taşı gibi eriyip gitti. Şuan 3 ayı biraz geçtim ve genital bölgemde bişey olmasada ağızımda takılma ve dudaklarımda çok küçük siğiller olduğunu fark ettim. kısa zaman içinde yaktırmaya gideceğim ancak bu devirde doğru düzgün doktor bulmak inanılmaz zor. Herkes farklı bişey söylüyor kimin ne dediği belli değil hep farklı olasılıklardan bahsediliyor inanın elim kolum bağlandı. Bu konuda dertleşmek isteyen konuşmak isteyen herkes bana ulaşabilir ayrıca genital dışında ağız yolu ile hpv kapan hastalar için uzman doktor bildiğiniz varmıdır (anadolu yakası).

Gerçekten şuan ne yapacağımı şaşırmış durumdayım doğru düzgün tedavisi yok kimse ilede konuşamıyorum. Şuan tek yapabildiğim sigarayı bırakmak ve AHCC ye başlamak oldu, ağızım dışında farklı bir yerimde şuan bişey yok ancak heran çıkacak gibi geliyor. Ayrıca ağızdan kapan varsa deneyimlerini yazabilir mi? Herkese büyük geçmiş olsun allah yardımcımız olsun.
    merhaba öncelikle çok geçmiş olsun, en kötü ihtimalle iyi beslenme ve takviyeyle vücudun 2 yılda atacak bu virüsü böyle düşün, doktor durumun için bir şey dedi mi acaba doktora göründün mü

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Selam arkadaşlar.
    Biz bu forum sitesine motivasyonumuzu arttırmaya geliyoruz. Ne zaman aklıma gelip bu hpv illeti moralimi bozsa ve gözlerim dolsa yada ağlasam buraya geldiğimde kendime geliyorum ve Allah dermansız dert vermez diyerek yatıp uyuyorum. Hem Arya gibi ve diğer kadınlarımız gibi yüreği kocaman olan ve bu illetle mücadele eden kanserleşme riski olan kadınlarımız var. Vallahi onlar biz erkeklerden daha cesaretli. Ben 30 yaşında evlenmek üzere olan bir erkeğim. Hayattımda hiç duymadığım bu hpv illetine bende mensup oldum. Tip 6

Yaklaşık 3-4 yıldırda hala ameliyatını bir türlü olamadığım tümörle mücadele ediyorum. Lenfoma riskim var.

Size komik bişey anlatayım ben gülüyorum çünkü; ameliyat olacağım gün yani yıllardır tümör ameliyatını beklediğim gün covid çıktım ve ameliyata almadılar. İki gün sonra negatif çıktım ama ameliyatım ertelenmişti, hala bekliyorum😄😄

Allah bana tümörden sonra daha ne verebilie diyordum hpv verdi. Valla okadar alıştım ki Allah korusun sonraki durağım kanser olsa yine bu kadar dirençli ve hayata bağlı insan olmayı yeğlerim. Olursa olur. Her şey Allah tan.

Dip not: Eper hpv sanıldığı gibi geçmesi idi şuan ülkenin yarısı hpv olur, hpv latenli çocuklar doğar ve bu forumda milyonlarca insan olurdu. Erkeklere sormak isterim siğil olmasa hanginiz hpv varlığını bilecektiniz? Bunun gibi binlerce insan bilmiyor ve tedavi olmadığından asıl riski onlar taşıyor. Bizlerse bilinçliyiz, elimizde bir çok silah var.
    Bir şeyin altını özellikle çizmek isterim:
    En güçlü bağışıklık mutlu olmaktadır. Stres yapmayın sakın sakın sakın sakın

Durum
    Üzüntülü00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bergkamp1859 evet katılıyorum dediklerine. 2 ay önce hpv teşhisi cildiyeci tarafından kondu hemen kriyo yapıldı. Bazı siğiller testislerdeydi onları görmedi ve kriyo yapmadı. 1 ay sonra tekrar gel kriyo yapıcaz yine demişti. Fakat 2 3 hafta sonra kriyo yapılan siğiller döküldü ve kriyo yapılmayanlarda döküldü. Dün tekrar randevuya gittim bunlar döküldü hani 4 5 ay kriyo yapılcaktı dedim doktora. Doktor da siğillerin 3te 2si kendiliğinden dökülür dedi. Muayne etti tekrardan şuan siğil yok fakat ilerde çıkabilir hala deride virüs olabilir dedi. Moralim bozuktu doktor erkekti yanında bayan stajyer doktor vardı. Bu virüsü abartma neredeyse herkeste var evet cinsel yolla bulaşıyor ama diğer virüsler gibi değil, belkide bende bile var sadece siğil çıkarmıyorum ondan bilmiyorumdur kafana takılcak bi virüs bi hastalıl değil dedi. Aslında sorun bu teşhis ilk konulduğunda doktorlar malesef vebalı gibi davranıyor zaten hasta şokto, korkmuş bir kaç kelam naaihat ya da iyi konuşma yapılsa stres, üzüntü kaygı seviyesi azalıcak.
    Şahsen bende ilk teşhis konulduğunda intihar, üzüntü ağlamalar, bıkmışlık herşeyi düşündüm. Çok üzüldüm insan 1 ay boyunca sabah akşam gece demeden üzülüp ağlar mı? Bu üzüntü seviyesi hpv yanında başka hastalıklar getiriyor. Vücud kaldıramıyor. Doktor sigara içme bağışıklık yüksek tut ve takma kafana dedi. En doğrusu bu değil mi zaten. Yeni arkadaşlara tavsiyem hiç üzülmeyin düşünmeyin zaman herşeyin ilacı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Bergkamp1859 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.
    Biz bu forum sitesine motivasyonumuzu arttırmaya geliyoruz. Ne zaman aklıma gelip bu hpv illeti moralimi bozsa ve gözlerim dolsa yada ağlasam buraya geldiğimde kendime geliyorum ve Allah dermansız dert vermez diyerek yatıp uyuyorum. Hem Arya gibi ve diğer kadınlarımız gibi yüreği kocaman olan ve bu illetle mücadele eden kanserleşme riski olan kadınlarımız var. Vallahi onlar biz erkeklerden daha cesaretli. Ben 30 yaşında evlenmek üzere olan bir erkeğim. Hayattımda hiç duymadığım bu hpv illetine bende mensup oldum. Tip 6

Yaklaşık 3-4 yıldırda hala ameliyatını bir türlü olamadığım tümörle mücadele ediyorum. Lenfoma riskim var.

Size komik bişey anlatayım ben gülüyorum çünkü; ameliyat olacağım gün yani yıllardır tümör ameliyatını beklediğim gün covid çıktım ve ameliyata almadılar. İki gün sonra negatif çıktım ama ameliyatım ertelenmişti, hala bekliyorum😄😄

Allah bana tümörden sonra daha ne verebilie diyordum hpv verdi. Valla okadar alıştım ki Allah korusun sonraki durağım kanser olsa yine bu kadar dirençli ve hayata bağlı insan olmayı yeğlerim. Olursa olur. Her şey Allah tan.

Dip not: Eper hpv sanıldığı gibi geçmesi idi şuan ülkenin yarısı hpv olur, hpv latenli çocuklar doğar ve bu forumda milyonlarca insan olurdu. Erkeklere sormak isterim siğil olmasa hanginiz hpv varlığını bilecektiniz? Bunun gibi binlerce insan bilmiyor ve tedavi olmadığından asıl riski onlar taşıyor. Bizlerse bilinçliyiz, elimizde bir çok silah var.
    Bir şeyin altını özellikle çizmek isterim:
    En güçlü bağışıklık mutlu olmaktadır. Stres yapmayın sakın sakın sakın sakın
    çok geçmiş olsun bergamp, lenfoma riski umarım gerçek değildir, inş seni üzecek bir süreç yaşatmaz, her şeyi en kolaylıgı ile atlatmanı diliyorum...

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun bergamp, lenfoma riski umarım gerçek değildir, inş seni üzecek bir süreç yaşatmaz, her şeyi en kolaylıgı ile atlatmanı diliyorum...
    Çok sağol Arya. Ölümden başka her şeyin çaresinin olduğu bir dünyada bunları da atlatırım elbet.

Durum
    erincgemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hayatimin en kotu zamanlarini yasiyorum. Aklim hep burda uyuyamiyorum bile. Surekli ya kansersem diye dusunuyorum. Neden ya nedennn

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı erincgemi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatimin en kotu zamanlarini yasiyorum. Aklim hep burda uyuyamiyorum bile. Surekli ya kansersem diye dusunuyorum. Neden ya nedennn
    Kanser değilsin buna emin olabilirsin. Kanserden önceki lezyonları taşımak kanser olduğun anlamına gelmez, cin2-cin3 olsan dahi.
    Kansere giden süreç daha uzun, yıllar boyu cin3 kalan kişiler için geçerli. Bu virüs bir gün vücudundan gidecek ve dönüp bu yazına baktığında kendini ''ne kadar endişeli, korkuyorken'' bulacaksın, o yüzden kendine kocaman sarıl ve sözlerime güven

Durum
    Golyadkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

İMDAT yalnızlıktan ölücem. Öyle boş öyle aptalım ki.. bi de hpv çıktı başıma.. çok kötüyüm vücudum yanıyo resmen.. uyuyamıyorum. İşe nasıl gidicem. Çıldırmak üzereyim... lütfen biri çıksın ve beni sevsin olmaz mı???

Durum
    Golyadkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Bari bir arkadaşım olsaydı. Ailem var ama onlara nasıl anlatayım. Yalnız yaşıyorum haftasonu yanlarına gidiyorum şu an hiç uyuyamadım. Hep ağlıyorum ve çok pişmanım ve 30 yaşındayım.. ölüyorum..