Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv viral yük ve cin ilişkisi

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpv viral yük ve cin ilişkisi

Arkadaşlar merhaba,

Aşağıda HPV Viral yükünüzün hücrelerde ne kadar değişikliğe yol açabileceğini yazıyor.
    Örnek olarak; sizde HPV 16 var fakat viral yükünüzü AHCC, beslenme, spor veya başka bir tedavi yöntemi ile bağışıklığınızı kuvvetli tutuyorsunuz ve viral yük aşağıdaki seviyelerin altında kalıyor. Viral yük bu seviyelerin altında kaldığı sürece HPV virüsünü taşısanız dahil hücrelerde bozulma çok beklenen bir durum olmuyor. Bu testi Türkiye'de 1 laboratuvar yapıyor sanırım. O da Gelişim Lab.
    Taşıdığınız tipin yanında bir de viral yükünüzü log kopya örnek şeklinde yazıyorlar.

Makalenin tamamını okudum. Sizi detaylarda boğmamak adına kısaca şöyle söyleyim.
    1. Taşıdığınız tip yüksek riskli tipse kesinlikle 4 viral yükü geçmemeniz gerekir.
    Taşıdığınız tip 16 ise viral yük 3 ün üzerine çıkmaması gerekir. Max seviye 3 olmalı.
    Gelişim Lab'ın testlerinde Pozitif olan tipin yanında yazan LogKopya Örnek kısmı önemlidir. Eğer pozitifseniz fakat logkopya örnek 3 civarındaysa viral yükünüz düşmüş ve doğru adımlarını izlediğinizi varsayabilirsiniz.
    Viral yükler 3 ün ve özellikle 4 ün üzerindeyse virüs muhtemelen DNA hasarına başlamış olabilir.
    Pozitif olan arkadaşların viral yükleri düşükse bu onlara biraz moral verebilir.
    Neticede HIV(AIDS) virüsüne yakalanıp düşük viral yükle 70 yaşına kadar yaşayan insanlar var.

Hastalık kadar, viral yük ve sizin bağışıklık sisteminiz önem taşır. Bu yüzden bağışıklık güçlü kalırsa viral yük düşecek ve HPV size zarar vermeyecektir. HPV yi vücuttan 1 senede veya 2 senede atacaksak ya da AHCC ile 6 ayda , bu sürede viral yükünüz düşük çıkıyorsa çok dert etmeyin.

Çalışmanın detayları:
    Bu çalışma, HPV-16, -31, -33, -52, -58 ve 14 HR-HPV'nin log10 ile dönüştürülmüş viral yükleri için en faydalı eşik seviyelerinin 4,26, 4,46, 4,48, 4,36, 4,26 olduğunu göstermektedir.

10.000 hücre başına 3.17 kopya ve bu eşik değerlerin HR-HPV enfeksiyonlarında ≥HSIL riski için geçerli triyaj sağladığı ve HPV-16 viral yükünün rahim ağzı kanseri gelişimi üzerindeki etkisini bildiren önceki çalışmalarla tutarlı olduğunu gösterir.

Araştırmamızda, HPV-16'nın log10-dönüştürülmüş viral yükü için sınır seviye, kişi başına 4,26 kopya olmuştur.

Ayrıca, 4.22 kopya/10.000 hücre) CIN2+'ye işaret edebilir.

Makalenin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
    https://www.dovepress.com/type-speci...t-article-CMAR

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv viral yük ve cin ilişkisi

Detayci sagol cok aydinlatici oldu, benim tip 39(5.1 logkopya/ornek) 53(3.7 logkopya/ornek) yaziyor. Sanirim düşük viral yüküm o zaman degil mi?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Detaycı sen ne güzel bir insansın ya, ne kadar araştırmacı birisin, harikasın. Hem üyelerimizin hem benim bilgilenmemi sağlıyorsun ve bize bu konuda farkındalık katıyorsun. Çok teşekkür ederim foruma güzel katkılarından dolayı, çok faydalı bir yazı

Durum
    Özel Üye

Çok teşekkür ederim Arya. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Faydalı oluyorsa ne mutlu.

Göçebe merhaba,

39(5.1 logkopya/ornek) 53(3.7 logkopya/ornek)
    Tip 39 ve 53 yüksek risk lakin tip 16 kadar değil. Tip 39 için 5.1 in biraz daha düşmesi gerekir. Tip 53 için 3.7 bir hayli azalmış.

Aşağıdaki soruları cevaplarsanız daha net cevap verebilirim.
    Sizde ne zamandan beri HPV var?
    Ne zamandır AHHC kullanıyorsunuz?
    Sigara var mı?
    Alkol var mı?
    Spor var mı?
    Testi ne zaman yaptırdınız?

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Detaycı teşekkürler verdiğin bilgiler için benim tip 6 ve logkopya 9,1 yazıyordu çok fazla değilmiş viral yük moralim bozuldu 😒

Durum
    Özel Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Detaycı teşekkürler verdiğin bilgiler için benim tip 6 ve logkopya 9,1 yazıyordu çok fazla değilmiş viral yük moralim bozuldu 😒
    Ne zmn azalacak ya çok yüksek logkopya sabır gerek hemde büyük

Durum
    Özel Üye

Tip 6 logkopya 9 da siğil yapmaya devam eder sanırım. sizde siğillerin durumu nasıl?
    Sigara var mı?
    Alkol var mı?
    Spor var mı?

Durum
    Özel Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tip 6 logkopya 9 da siğil yapmaya devam eder sanırım. sizde siğillerin durumu nasıl?
    Sigara var mı?
    Alkol var mı?
    Spor var mı?
    Temmuz ayindan beri hpv var ama tedaviye kasımda başladım yani hpv olduğumu farketmem.
    Ahcc ye bugün başladım maalesef daha önce maddi imkansız liklardan dolayı kullanamadım.
    Sigara ve alkolu hiç bir zaman kullanmadım.
    2 ay önce test yaptırdım. 2 aydır çeşitli bağışıklık guclendiricelr aldim propolis,imutor,yeşil çay, kefir sagliklik beslenme vs.
    Spor olarak sadece yürüyüş yapabiliyorum .ama çok hareketsiz Bi hayatım yok öyle soyleyeyim

Durum
    Özel Üye

Ayda birde siğil yaktiriyorum. Benim sigiller maalesef makat bölgesinde. Yani siğil durumu cikmaya devam ediyor ama Bi tık da olsa azalma olduğunu söyleyebilirim 2 aydır

Durum
    Özel Üye

Merhaba Pişman. HPV 6 viral yük 9 siğil olması çok normal. Yalnız yapman gerekenleri yapıyorsun. Doğru yoldasın. Sigara yok , alkol yok, yürüyüş var AHCC var yeşil çay propolis var. Başka bir şey kalmadı Sadece biraz zamana ihtiyacın var