Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv viral yük ve cin ilişkisi

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv viral yük ve cin ilişkisi

Arkadaşlar merhaba, Murat Hoca bir kişiye de daha bunu söylemişti. Gerçekten şaşırıyorum.
    Sonuç olarak bakarsam Murat Hoca olmasaydı şu an hala pozitiftim. 2 ayda virüsü attım. Belki 6 ay atamayacaktım.
    Bu süreçte gittiğim doktorların hepsi kötü davrandı. Alaycı , bilgisiz yaklaştılar.
    Burada bir arkadaşımız biorezonans alıyor. 4. seansını aldı bu hafta. 6 haftası kaldı.
    6 hafta sonra Biorezonans konusundaki soruların cevaplarını hepimiz almış olacağız

Durum
    BurcuY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

işinde mutlaka iyidir ben sadece yaklaşımını ve sözlerini hiç beğenmedim. Umarım o arkadaşta en kısa zamanda negatife döner.

Durum
    Kumru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba Arkadaşlar
    Ben ilk test sonucumu beklerken surecin basinda basima gelmeyen kalmadi once cildimde kabarmalar oldu kasintidan gunlerce uyuyamadim ultiker teshisi koydular sonra her yedigimi seyi cikarmaya basladim dr dr gezdim endeskopiye kadar uzadi is.. bunlar 3 hafta once oldu ..simdimi nasilim hicbirseyim yok ne migde agrisi ne cilt sorunlari ,hersey beynimin bana bir oyunu .Rahat olun ben suan bir detoksda oldugumu var sayiyorum saglikli besleniyorum vitaminlerimi aliyorum sporumu yapiyorum ,kafanizi dagiticak birseyler bulun kendinize bir hpv icin ilerde sagliginizi daha bozucak pskolojik durumlar yaratmaya calisin ozetle hpv nin arkasina saklanmayin
    Ozel birsey daha solim gecen hafta Hayatimin askini tepdimdemekki degilmis belkide ,iyi olun saglikla kalin haddimide asdiysam affedin

Durum
    BurcuY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Her şey güzel olacak, inanın

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

@BurcuY merhaba, şu an biorezonans ile takip ettiğim 2 bayan arkadaşımız var. 1 tanesi 4. seansta , 1 tanesi 8. seansta.
    8. seansta olan tip 52,81 i 1 ayda attı , tip 16 ise viral yük 3 e düştü.
    4. seansı alan arkadaşımız ise 10. seansı tamamladığında test verecek.
    6 hafta sonra Biorezoansın etkisi ortaya çıkmış olacak. Nisan sonu Biorezonans konusunu kapatmış oluruz. Eğer 2 arkadaşımız da negatif olursa bence hocanın tavrına bakmayın ve maddi imkanınız varsa Biorezonans alın.
    Ben Biorezonanstan sonra 2 test verdim. 2si de negatif geldi fakat erkek olduğum için HPV testlerine çok güvenmiyorum.
    Bayan arkadaşlarımızın negatif sonucu alması daha değerli.

Durum
    Kubasinska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, Murat Hoca bir kişiye de daha bunu söylemişti. Gerçekten şaşırıyorum.
    Sonuç olarak bakarsam Murat Hoca olmasaydı şu an hala pozitiftim. 2 ayda virüsü attım. Belki 6 ay atamayacaktım.
    Bu süreçte gittiğim doktorların hepsi kötü davrandı. Alaycı , bilgisiz yaklaştılar.
    Burada bir arkadaşımız biorezonans alıyor. 4. seansını aldı bu hafta. 6 haftası kaldı.
    6 hafta sonra Biorezonans konusundaki soruların cevaplarını hepimiz almış olacağız
    Selam Detaycı. Neticeyi paylaşabilir misin?

Durum
    Ella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Bu konuya ek bir bilgi eklemek istedim aslında çünkü ben de detaylara çok önem veren ve araştırmayı en ince detayına kadar öğrenmeyi merak eden biriyim.

Burada her virüste olduğu gibi virüs yükü belirli bir zirve noktasına ulaşıp ardından temizleniyor, yani normal dağılım eğrisi şeklinde bir grafik izliyor. Biz test olduğumuz sırada hangi evrede bulaşın tam olarak ne zaman olduğunu bilmediğimiz için bazı kişilerde viral yük artmış bazı kişilerde azalmış oluyor zamanla. Bu aslında virüsün başlangıçtaki virüs yükünün artarken mi test edildiği yoksa azalırken mi ile ilgili olarak değişiyor. Bir çok araştırma CIN seviyesi ile viral yükü ilişkilendiriyor aslında doğru orantılı çünkü yüksek viral yük uzun süreli bulunması durumunda CIN seviyesi ilerleyebiliyor. Tabi kesin kanıtlanmış bir durum değil HPV'nin insandan insana değiştiği düşünüldüğünde bu durum karmaşıklaşıyor. Ancak forumda gördüğüm bazı kişiler kac aydir duzenli beslendim spor yaptim sigarayi biraktim ama virüs yüküm çok yüksek olarak belirtmişler. Aslında bu durum şu an virüsün hangi aşamada olduğunu gösteriyor.

Ayrica HPV her tipi farklı bir trend gösterebilir yani mesela zirve rakam HPV 16 için 4log kopya örnektir ama HPV 18 için 9 logkopya örnektir(değerler varsayımdır, gerçeği yansıtmaz).
    Aslında literatüre baktığımızda bir çok lab farklı analiz kullandığı için viral yükümuzu literatürde karşılaştırmak da cok zor oluyor.

Mesela ben 3 farklı tip taşıyorum ve sırasıyla 8, 90 ve >99999 kopya/hücre olarak sonuçlarım geldi. >99999 yazan kesimde hani sayamayacağımız kadar çok var demek oluyor aslında. Bu da aynı şekilde sizin yaptırdığınız testlerde büyük ihtimalle 9.2 log kopya örnek demek belki de sayamayacağımız kadar yüksek demek olmuş olabilir.

Bu viral yük konusunu doktoruma sordum eğer sonuçlarda spesifik tipler için de >99999 görülüyor mu diye evet dedi peki daha önce aynı labda yapılan sonuçlarda 1'den küçük rakam görebilecek miyiz diye sorduğumda da evet dedi. Yani burada aslında >1 kopya/hücre yüksek risk sayılıyor. Bu süreçte 3 farklı doktora bu viral yük sorusunu ve kendi gözlemlerini sordum. Diğer doktor ise viral yükün CIN ile alakalı olmadığı ve aslında virüsün ne kadar vücutta aktif olarak zarar verdiğinin daha önemli olduğunu söyledi. Yani belki HPV 16 hücrelere düşük viral yükte bile daha çok zarar verirken diğer bir HPV tipi çok yüksek viral yük sırasında daha az zarar verebilir. Ya da belki bir kiside cok yuksek viral yukte hic bir CIN olusumu gozlemlenmezken belki baska bir kiside dusuk viral yukte CIN olusumu gozlemlenebiliyor. Kişiye özel bir durum oluyor aslında. Ama düz mantıkta tabii ki aktif virüs varsa viral yük yüksek olacak ve bu hücrelerde değişime yol açacak.

Ayrıca literatürde baktığımda birçok çalışma var ancak her biri farklı PCR kullanip farkli birimler gosterdigi için sonuçları birbiriyle karşılaştırmak da zorlaşıyor, mesela log kopya örnekteki örnek hücre mi yoksa alınan DNA konsantrasyonu mu yoksa 1 ml mi oluyor. Lab sonuçlarında tam detaylı bir şekilde hangi PCR kullanıldığı ve buradaki örneğin birimi verilmediği için tam bir viral yük ile CIN ilişkisi kurmak çok zorlaşıyor. Tabii hastanın virüsü ne zaman kaptığını ve virüsün zirveye ulaşıp düşüşte mi yoksa tırmanışta mı olduğunu da bilinmiyor. Tabii buna ek olarak bir, bir veya üç senede bir smear yapıldığı düşünüldüğünde hastanın hangi aşamada olduğu tam bilinemiyor. Belki eğer bu viral yük testini ayda bir yaptırabileceğimiz imkanımız olsa daha gerçekçi sonuçlar alabilirdik. Umarım ki yakında literatürde bu şekilde bir çalışma görebiliriz. Ama tabii ki bence de yüksek viral yük CIN ile doğrudan ilişkili gibi geliyor.

Durum
    Carpediemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Detaycinin soyledigi viral yuk olayindaki anormal durumi yasayan benim muhtemelen. Soyleki 2023 ocakta smear verdim ascustu ve dr herhamgi bisey yok dedi gonderdi. Tip 51 viral yukumu bilmiyorum. Sonra 9 ay ahcc 4 ayda papill of fitil kullandim. Normalde saglikli beslenen biriyim alkol yok sigara yok ve 1 yildirda cinsellik yok. Atlatacagimi dusunurken ascus un lsil oldugunu ogrendim. Burda sizin soylediginiz gibi ben hastaligin baslangic evresinde ogrenip hastalik suan pik yapma surecindemi acaba. Herseyi dogru yaparken viral yukum mu arttigi icin cin1 seviyesine ilerledim anlayamiyorum

Durum
    Ella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Yani burada her ihtimal olabilir. Kesin bu yuzdendir demek zor ama gordugum kadariyla 2 gun once yeni bir smear daha vermissiniz belki onun sonucu gerilemis olur o zaman daha net bir tahmin yapilabilir. Ayrica patolojide de bazen guvenli alanda kalmak icin overdiagnose olabiliyormus.

Durum
    Carpediemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Yada kolposkopi biyopsi ye gore daha ileride cikabilir. 1 yildir kabullenmistim . Pozitifede belki raziydim ama cin e evrilmesi beni resmen cokertti. Biyopsi yaptiricam bayramdan sonra umarim birsey yoktur