Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    30.Ocak.2022
    Tecrbe Puan
    0

Genital blge ve Azda Hpv

Forumda bilgilerini, tecrbelerini paylaan herkese teekkr ederek balamak istiyorum. Umarm bu hastal bir gn geride braknca ben de burada endieyle bilgi arayan deil, endieli insanlara yardmc olan kiilerden biri olurum.

2 ay nce balad bizim hpv maceramz. Malesef siilleri ge fark etmiiz fark ettiimizde saylar 10'u gemiti. Tip 6.

Eimin hem kasklarnda, hem vajinann mukozal ksmnda yani vajina giriinde siiller vard hepsini yaktrdk. Sonra deride baka 10 tane daha siil kt. Ve vajina giriinde hala 2 ay nceki koterden sonra krmz, kanl grnen birka nokta var. Oralar bir trl iyilemedi ve yine biraz ikin grnyor, belki de oras tam temizlenmedi doktor tarafndan ya da tekrarlad. Onda deride en az 20, vajinal blgede en az 10 siil yakld.

Bende ise 15 siil yakld genital blgede. Penis ve kasklarda olmak zere.
    2 aydr srekli dilim azmda bir yerlere taklyor, sanki damamda, di etlerimde bir knt varm ya da bir yer soyulmu gibi geliyor.
    Bugn ilk kez dilime taklan ey belirgin geldi ve aynaya bakp incelemeyi brakm olmama ramen merak edip baknca net bir grnt grdm, dilimin altnda zm salkm gibi 3-4 paradan oluan ok kk bir siil var. Haftaii doktora gideceim.

Sormak istediim baz sorular var:
    1- Spor, ahcc, mutlu olmaya - nemsememeye almak dnda ne yapabiliriz? nerilen gdalar var mdr?

2- zellikle yabanc makaleleri okuduumda vajinal hpvnin mmkn olduunda koterle, lazerle vs. agresif tedavi edilmemesi gerektiini, uzun vadede mukozaya bu ilemlerin zarar verdii syleniyor. Bunun yerine ncelikle baz solsyon uygulamalarnn denenmesi gerektii syleniyor. Sormak istediim soru acaba lkemizde bu hastaln tedavisi biraz yanl m yaplyor? Siilin mi var hadi hemen yakalm. Tamam derideyse sadece izliyor ama mukozal siile ilk yaklam yakmak olmamal diye dnyorum, bu konuda bildiiniz daha bilimsel yaklaan bir lke - klinik var m?

3- Azdaki Hpv de ok tekrarlayc m? Bana gelen oldu mu? Tedavi olarak cerrahi eksizyon mu yaplyor?

4- Forumda aylardr bir okuyucuydum, bugn ye oldum. Forumda olsun, makalelerde olsun ok yaygn bir hastalk olduundan bahsediliyor ama gittiim doktorlarda malesef u hisse kapldm, siillere pek alkn deiller. AHCC'yi bile ilk kez duyuyorlar, "ilk kez bu kadar siili olan bir hasta gryorum" gibi tepkiler verebiliyorlar. Kafam karyor, bu hastalk gerekten yaygn m, yoksa deil mi anlayamyorum. Her Tip 6 bu kadar agresif mi siil yapyor yoksa bunun alt tipleri var ve bize denk gelen agresif - yaylmac bir tipi mi anlayamyorum.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    30.Ocak.2022
    Tecrbe Puan
    0

Cevap: Genital blge ve Azda Hpv

Tam biraz moralimiz dzelmiti ve almtk bu duruma, birbirimizi motive ediyorduk ama bu azda grdmz siil yine ok etkisi yaratt ve buz kesildik malesef, ilk 1 aydaki yaadmz psikolojik ok durumuna geri dndk bir anda.

Azda olmas ok daha farkl bir hismi. Bu arada alarmz da olduk renince durumu, her ne kadar kimi doktor ie yaramaz dese de, ie yarar diyenlerin hakl olduuna inanmak istiyoruz.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    30.Ocak.2022
    Tecrbe Puan
    0

Mesaj dzenleyemiyorum ilk mesajda bir yazm hatas yapmm:
    "Tamam derideyse sadece izliyor" -> "Tamam derideyse sadece iz kalyor"

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Gemi oldun ncelikle bende tip 6 tayorum maalesef agresif Bi tip. Sizin dilin alttakilerin siil olduuna nasl emin oldunuz dilin alt ksmnda belirli yaplar var herkeste bence Bi doktora grnn ncelikle moralinizi bozmak iin erken

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    30.Ocak.2022
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Piman Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Gemi oldun ncelikle bende tip 6 tayorum maalesef agresif Bi tip. Sizin dilin alttakilerin siil olduuna nasl emin oldunuz dilin alt ksmnda belirli yaplar var herkeste bence Bi doktora grnn ncelikle moralinizi bozmak iin erken

teekkrler, size de gemi olsun.

retrada da kt iin o kk kk boncuk gibi, salkm gibi yapya ainaym.

dil bana (frenulum diye geiyor) tutunmu 2 minik boncuk var. yani bu siil olmasa bile normal olmad kesin, dmdz gidiyor ba normalde ama bende sol tarafna doru bir knt yapm lezyon var.

boncuklarn ikisinin de iinde siyah bir nokta var. bu siyah noktay anlayamadm muhtemelen oluan siilin beslenmesi iin damar da olutu. ilk i doktora gideceim. kesin siil diyemem ama byk ihtimalle siil malesef. artk internette o kadar fotorafa baktm ki grnce tanr oldum.

direkt cerrahi ile aldrmak istemiyorum, varsa nce bir solsyon tedavisi denemek istiyorum.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Anladm in deildir o zmn siz Bi grnn bizide haberdar edin mutlaka gemi olsun

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Okumutum Bi yerde agiz iin propolis sirke iyiymi sizde gidene kadar sirke ile gargara yapabilirsiniz yada az iin sprey eklinde propolis var satlyor onu deneyebilirsiniz

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    30.Ocak.2022
    Tecrbe Puan
    0

ok teekkrler, haber vereceim.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    30.Ocak.2022
    Tecrbe Puan
    0

Azda hpv deneyimi olan kimse yok mu, ok nadir olan bir ey sanrm. Tedavi ve rekrrensi sormak istiyorum tecrbe edenlere.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt quick12 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Azda hpv deneyimi olan kimse yok mu, ok nadir olan bir ey sanrm. Tedavi ve rekrrensi sormak istiyorum tecrbe edenlere.
    nce forumda arama butonuna azda hpv yazp aratrmanz tavsiye ederim, pek ok balk ald bu konuda.