Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tüy dökücü krem mi Tıraş makinesi mi?

Durum
    quick12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tüy dökücü krem mi Tıraş makinesi mi?

Jilet kullanmamamız gerektiğini biliyoruz. Ancak bazı doktorlar "tüy dökücü kullanma o da zararlı" diyor. Bunun üzerine philips body groom aldım. 3mm tarağını takınca hiç kesmedi. Tarağını çıkarıp kesinde birkaç yerimi kanattı ve kullanmayı bıraktım.

Bu konuda tavsiyeleri olan var mı?

Durum
    colt1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Tüy dökücü krem mi Tıraş makinesi mi?

Geçmiş olsun jilet ve tüy dökücü kesinlikle kullanma. Makinanin sıfırıyla ufak ufak alacaksin hocam kanatmamaya çalış yada makas kullanacaksin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben tüy dökücü kullandım zamanında çok sık olmamak kaydıyla doktora gideceğim zamanlar..
    Ama başka çarem yoktu, yani makasla kısaltsan bile yeterli olmuyor doktora o şekilde çıkamam diye düşündüm.. Belki sırf bu yüzden sigil cıkarma süremi biraz uzatmış olabilirim bilmiyorum ya da bu çıkarımım doğru değil ama bizim zamanımızda yani bundan 5 yıl önce, doktorlar jilet yapmayın tüy dökücü yapın diyorlardı.

Durum
    quick12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

teşekkürler, peki diyelim ki 3-4 yıl geçti tamamen iyileştik, yine de jilet ve tüy dökücü kullanmak riskli mi?

Durum
    Admin

Alıntı quick12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler, peki diyelim ki 3-4 yıl geçti tamamen iyileştik, yine de jilet ve tüy dökücü kullanmak riskli mi?
    O zaman kullanırsın kaç sene geçmiş tabi, yani o kadar sene beklemene de gerek yok, negatif olduktan 7-8 ay sonra kullanabilirsin bence.

Durum
    chatt1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tüy dökücü kullandım zamanında çok sık olmamak kaydıyla doktora gideceğim zamanlar..
    Ama başka çarem yoktu, yani makasla kısaltsan bile yeterli olmuyor doktora o şekilde çıkamam diye düşündüm.. Belki sırf bu yüzden sigil cıkarma süremi biraz uzatmış olabilirim bilmiyorum ya da bu çıkarımım doğru değil ama bizim zamanımızda yani bundan 5 yıl önce, doktorlar jilet yapmayın tüy dökücü yapın diyorlardı.
    Arya selam, doktor benim içinde jilet ve tüy dökücü kullanma, sadece genital bölge için traş makinesi al dedi. Senin bu konuda tavsiyen traş makinesi mi?

Durum
    Admin

Merhaba ben traş makinası kullanmadım ama sigil olmayan bölgeler icin oyle kullanabilirsin sigil varsa tral makinası riskli cunku kaptırabilirsin dikkatli ol tüy dökücü ve makasla kısaltma kullanmıstım ama tabi tüy dökücü cok iyi bir şey değil.