Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: anal hpv

Durum
    suicidal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

anal hpv

Merhaba herkese. Hpv kaynaklı siğillerle 3 aydır uğraşıyorum siğiller makat bölgemde ve düzenli olarak dermatolojiye gidiyorum kriyoterapi ile tedavi oluyorum. Çok şükür siğiller %90 azaldı diyebilirim tek tük birkaç tane kaldı. Dıştakilerin tamamen tedavisi bittiğinde içeriye de baktırmak istiyorum ama bu kanser mevzusu beni cidden psikolojik olarak çok kötü etkiliyor. Ne yapmam lazım hiç bilmiyorum. Tiplendirme testi doktorum çok önermedi açıkçası bir yararı olmaz dedi. O kadar para bayılmak da istemiyorum o ayrı konu. Merak ettiğim birkaç nokta var: Mesela anal kanser riski rahim ağzı kanseri kadar olası mı? Düzenli olarak kontrol mü olmalıyız anal kanser öncesi lezyonları fark etmek için? Bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum bu düşünceler beni rahatsız ediyor çünkü...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: anal hpv

Merhaba cinsiyetiniz nedir? Erkekseniz kanser olma ihtimaliniz yok denecek kadar düşük. Hpv kadınlarda rahim agzı kanseri yapıyor kişi bilinçli değilse ve cok uzun süreler bu virüsle yaşarsa. Ama erkekte bu tip bir kanser pek yapmıyor, sadece erkekseniz diye söylemek istedim.

Anal kanser riski de bu forumda pek konustugumuz bir şey değil, yani bu sizin kuruntunuz ise kuruntu.
    Yok eger doktor böyle bir şeyden size bahsettiyse orası farklı. Anal kanser sık görülen kanser türü bile değil bildigim kadarıyla....

Durum
    suicidal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevabın için çok teşekkürler Arya. Evet erkeğim, doktorum bununla alakalı bir şey demedi hatta o da kadınlarda yapar genelde dedi ama ben biraz stres yaptım işte😄

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı suicidal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabın için çok teşekkürler Arya. Evet erkeğim, doktorum bununla alakalı bir şey demedi hatta o da kadınlarda yapar genelde dedi ama ben biraz stres yaptım işte😄
    Stres yapma hiç, emin ol burada kanserin eşigine gelmiş bi erkek olmadı, erkekler bu konuda sadece taşıyıcı, hpv zarar vermiyor resmen, sadece sigil yapıyor sonra bize bulaştırıyorsunuz, kadınlarda sıkıntı işte