Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi - Biyopsi

Durum
    ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kolposkopi - Biyopsi

Bir hafta önce tip 52 HPV pozitif olduğumu öğrendim. Smear testim (normal) negatif çıktı. Testlerimi özel hastanede oldum. Smearım negatif olduğu halde kolposkopi-biyopsi olmalı mıyım sizce? Yani buna mecbur muyum? Beni rahatsız eden şey özel hastanedeki tüm doktorların kolposkopi normal çıkmasına rağmen zorla biyopsi yapması. Küçük bir ameliyat geçireceğim söylendi bana. Damardan anestezi vs uygulanacakmış hatta. Sırf 3000 tl ödeme alabilmeleri için durduk yere neden narkoz yiyip biyopsi olayım ki. Sadece kolposkopi olsun diyorum ille de biyopsiyi ekliyorlar yanına para alabilmek için. Yani anlayacağınız sadece kolposkopi yapan bir özel hastane yok yaşadığım şehirde. Devlet hastanelerinde de kolposkopi yapan kadın doktor yok. Erkek doktorlardan da çok çekiniyorum. Smearım negatif. Kolposkopi yaptırmasam sağlığımı tehlikeye atmış mı oluyorum? HPV negatif olana dek Ahcc kullanıp düzenli test olmaya devam edeceğim bu arada.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Kolposkopi - Biyopsi

Ama biyopsi %100 kesin sonuç veriyor ?
    Yani doktorlar direkt biyopsi yapıp sizden parça alsa daha mı iyi durup dururken? (Tabii ki muayane sırasında farketttiği şeyler varsa yara vs gibi, parça alır da)
    Kısaca işini garantiye almak istiyor olabilir, ya sizden bir şey vardıysa da farketmediyse mesela...
    Erkekte olsa doktor merak etmeyin, normal baktıgınız gözle bakmıyorlar bize, biz hastalarız, yeminli onlar, kendinizi böyle düşünmeye yöneltin, utanmayın, işleri bu, her gün bu konuyla ilgili çalışıyorlar.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama biyopsi %100 kesin sonuç veriyor ?
    Yani doktorlar direkt biyopsi yapıp sizden parça alsa daha mı iyi durup dururken? (Tabii ki muayane sırasında farketttiği şeyler varsa yara vs gibi, parça alır da)
    Kısaca işini garantiye almak istiyor olabilir, ya sizden bir şey vardıysa da farketmediyse mesela...
    Erkekte olsa doktor merak etmeyin, normal baktıgınız gözle bakmıyorlar bize, biz hastalarız, yeminli onlar, kendinizi böyle düşünmeye yöneltin, utanmayın, işleri bu, her gün bu konuyla ilgili çalışıyorlar.
    Smearım temiz. Kolposkopide temiz çıkacak diye düşünüyorum ben. Özel hastaneler kolposkopi temiz çıksa bile ille de biyopsi ille de parça alıcaz diye diretiyor. Biyopsi beni çok korkutuyor çok. Anestezi almak vs. Sadece kolposkopi 700 TL. Biyopsi 3000 TL. Para alabilmek için biyopsi de biyopsi diye tutturmuşlar. Bu sebeple çaresizce devlet hastanesine gidip kolposkopi olacağım. Eğer bir anormallikle karşılaşırsa doktor tabiki biyopsi almasını isterim hayatımdan kıymetli değil. özel hastaneler ticarete dökmüş resmen. Tavsiye etmiyorum. Kimseyle derdimi de paylaşamıyorum. Burayı bulduğum için çok şanslıyım. Yapmam gereken her şeyi burdan öğrendim

Durum
    Gunes15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı ahsen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smearım temiz. Kolposkopide temiz çıkacak diye düşünüyorum ben. Özel hastaneler kolposkopi temiz çıksa bile ille de biyopsi ille de parça alıcaz diye diretiyor. Biyopsi beni çok korkutuyor çok. Anestezi almak vs. Sadece kolposkopi 700 TL. Biyopsi 3000 TL. Para alabilmek için biyopsi de biyopsi diye tutturmuşlar. Bu sebeple çaresizce devlet hastanesine gidip kolposkopi olacağım. Eğer bir anormallikle karşılaşırsa doktor tabiki biyopsi almasını isterim hayatımdan kıymetli değil. özel hastaneler ticarete dökmüş resmen. Tavsiye etmiyorum. Kimseyle derdimi de paylaşamıyorum. Burayı bulduğum için çok şanslıyım. Yapmam gereken her şeyi burdan öğrendim
    biyopsi de sizi bayıltmıyorlar ki 15 20 dakika süren bi işlem zaten kolposkopi de şüpheli bir şey varsa biyopsi için parça alıyorlar o da sinek ısırığı gibi oldu bende 4 yerden parça aldıkları halde çok canım yanmadı. Bende devlet hastanesinde oldum özelde sadece hpv taraması için 1300 tl istediler. artı 200 tl de önce muayne ücreti var tabi

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Gunes15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biyopsi de sizi bayıltmıyorlar ki 15 20 dakika süren bi işlem zaten kolposkopi de şüpheli bir şey varsa biyopsi için parça alıyorlar o da sinek ısırığı gibi oldu bende 4 yerden parça aldıkları halde çok canım yanmadı. Bende devlet hastanesinde oldum özelde sadece hpv taraması için 1300 tl istediler. artı 200 tl de önce muayne ücreti var tabi
    Gerçekten mi ya yüreğime su serptiniz gerçekten çok sağolun. Bende duyduğumda şok oldum. Damardan anestezi ile sizi bayıltacağız, ameliyathaneye alacağız falan dediklerinde hele iyice korktum. Neden dedim. Ağrılı bir işlem bu dediler. Yani anlayacağınız sırf para almak için üstüne birde beni bayıltacaklardı demekki sizin biyopsiniz ameliyathanede mi oldu peki.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

bana da biyopsi yaptıklarında anestezi uygulayıp bayıltmışlardı yalnız.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana da biyopsi yaptıklarında anestezi uygulayıp bayıltmışlardı yalnız.
    O halde doktora kalmış bir durum bu demekki. Ama özeller yüzde yüz bayıltıyor nerdeyse hepsiyle konuştum eminim. Ben yalnız gideceğim için korkuyorum. Bu sebeple detaylı bilgi almak istedim. İnternette virüsü ömür boyu vücudumdan atamayacağımı okuyunca dünya başıma yıkıldı. Sonra burayı bulunca ve insanların negatif olduğunu okuyunca yeniden bir umut ışığı belirdi benim için. Tek başıma da olsa savaşacağım. Ve bir dün negatif olduğumu buraya yazacağım.

Durum
    Tip16yas35. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bana 2 kere kolposkopide biyopsi yaptılar bayıltmadılar.Ağrı duymadım anlık bir rahatsızlık hissi duydum sadece.Özel hastanede oldum.Sanırım doktora ve sizin ağrı eşiğinize bağlı bir durum.
    Erkek doktor olmasın diye sınırlamayın bence kendinizi bu hastalıkla ilgili güncel bilgi sahibi doktor sayısı bile yeterli değilken cinsiyetine takilmayın sağlığınızı düşünün.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Tip16yas35. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana 2 kere kolposkopide biyopsi yaptılar bayıltmadılar.Ağrı duymadım anlık bir rahatsızlık hissi duydum sadece.Özel hastanede oldum.Sanırım doktora ve sizin ağrı eşiğinize bağlı bir durum.
    Erkek doktor olmasın diye sınırlamayın bence kendinizi bu hastalıkla ilgili güncel bilgi sahibi doktor sayısı bile yeterli değilken cinsiyetine takilmayın sağlığınızı düşünün.
    Evet çok haklısınız. Teşekkür ederim beni yüreklendirdiğiniz için. Günde onlarca kadın muayene oluyor aynı doktora utanmamalıyım aslında bunu düşünerek... Devlet hastanesinde iyi olduğunu düşündüğüm bir doktora gideceğim. Bana biyopsinin anestezi ile mi anestezis mi uygulanacağını yaşayıp öğrenmekten başka çarem yok artık. Tecrübemi buraya yazacağım

Durum
    Cemre13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar, işlemi yaptırdınız mı bilmiyorum ama soruya hala cevap arıyorsanız eğer,

Bildiğim kadarıyla kolposkobik biyopsiyi devlet hastanelerinde anestezisiz yapıyorlar. Ben de sizinle aynı kaygıyı yaşadığım için bir doktorun özel kliniğine gittim. Önce sıvı sıkarak renk değişimi var mı yok mu diye bakacağını, renk değişimi görürse başka bir gün anestezi ile biyopsi alacağını söyledi. Gereksiz anestezi almak istemiyorsanız böyle bir yol deneyebilirsiniz. Şifalar diliyorum 🙏

Bu Konu için Etiketler