Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve hiv

Durum
    Sellinbal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ve hiv

Meraba daha önce bir defa ilişkim oldu 1 kişiyle ve 6 yıldır da ilişkim yok, şuan hpv belirtisi olan siğillerim var bu kaç yerde. Hıv dediğimiz hastalık o kişide olursa bulaşıyor değil mi? Hpv siğilleri paranoyak yaptı beni halbuki tek kşiyle bi ilişkim oldu o da 6 yıl önce. Ve şuan onun sağlıklı olduğunu düşünüyorum hıv dediğimiz şey ya onda ya bende belirti verirdi değil mi çünkü onda öyle bi rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum onunda daha öncesinde bi ilişkisi olmamıştı

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv ve hiv

Canım test verip kafanı rahatlatsana neden kafaya kuruyorsun? Hpv Çıkınca bana hemen o testi de yaptılar ben istemeden

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Sellinbal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba daha önce bir defa ilişkim oldu 1 kişiyle ve 6 yıldır da ilişkim yok, şuan hpv belirtisi olan siğillerim var bu kaç yerde. Hıv dediğimiz hastalık o kişide olursa bulaşıyor değil mi? Hpv siğilleri paranoyak yaptı beni halbuki tek kşiyle bi ilişkim oldu o da 6 yıl önce. Ve şuan onun sağlıklı olduğunu düşünüyorum hıv dediğimiz şey ya onda ya bende belirti verirdi değil mi çünkü onda öyle bi rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum onunda daha öncesinde bi ilişkisi olmamıştı
    Merhaba türkiye'de hiv çok kolay karsılasacagın bir şey değil. Biz de aynı yollardan geçtik senle aynı paranoyaları yaptık, kötü senaryolar kurduk. Merak etme beynin oyun oynuyor en kötüyü düşündürüyor sana, hiv değilsindir ama olma ihtimaline ciddi ciddi inanıyorsan eliza testi vardı sanırım hiv için, onu bir araştırırsın.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba türkiye'de hiv çok kolay karsılasacagın bir şey değil. Biz de aynı yollardan geçtik senle aynı paranoyaları yaptık, kötü senaryolar kurduk. Merak etme beynin oyun oynuyor en kötüyü düşündürüyor sana, hiv değilsindir ama olma ihtimaline ciddi ciddi inanıyorsan eliza testi vardı sanırım hiv için, onu bir araştırırsın.
    Yok gerçekten saçma geliyor olma ihtimalim ama insanı düşündürmüyor değil.. siğillerimi yeni farkettim çok stres yaptım ve sanırım daha belirgin hale geldiler çok korkuyorum

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

HIV e yakalanan bir kişinin CD4 hücrelerinin 6 yıl boyunca normal kalacağını düşünmüyorum. HIV e yakalanan kişiler genelde 1 veya 2 ay içerisinde lenf bezlerinde şişme ateş ve ağız yaraları ve en önemlisi uzun süre geçmeyen yoğun terlemeler yaşıyorlar. Bazı insanlar ise kaptıktan 1 ay veya 2 ay sonra ateşleniyor ve normal grip gibi bir kaç günde geçiyor. Sonrasında HIV kapmamış gibi devam ediyor hayat. Zaman içerisinde CD4 hücrelerinde düşme oluyor. Bu hücre azalması için 6 yıl yeterli bir süre bence.
    Tabiki doktor değilim fakat bir kişi HIV e yakalanıp 6 yıl boyunca CD4 hücresi sağlam gezmesi zor. Siz yine de kafanızdaki soruları atmak istiyorsanız test yaptırın. Bizler doktor değiliz sadece araştırmalarımız sonucunda mantık yürütüyoruz.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HIV e yakalanan bir kişinin CD4 hücrelerinin 6 yıl boyunca normal kalacağını düşünmüyorum. HIV e yakalanan kişiler genelde 1 veya 2 ay içerisinde lenf bezlerinde şişme ateş ve ağız yaraları ve en önemlisi uzun süre geçmeyen yoğun terlemeler yaşıyorlar. Bazı insanlar ise kaptıktan 1 ay veya 2 ay sonra ateşleniyor ve normal grip gibi bir kaç günde geçiyor. Sonrasında HIV kapmamış gibi devam ediyor hayat. Zaman içerisinde CD4 hücrelerinde düşme oluyor. Bu hücre azalması için 6 yıl yeterli bir süre bence.
    Tabiki doktor değilim fakat bir kişi HIV e yakalanıp 6 yıl boyunca CD4 hücresi sağlam gezmesi zor. Siz yine de kafanızdaki soruları atmak istiyorsanız test yaptırın. Bizler doktor değiliz sadece araştırmalarımız sonucunda mantık yürütüyoruz.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim, şuan kuruntu yaptığıma kesin gözüyle bakıyorum. Siğil dedğimiz şey beni yıprattı sadece. Çok şükür ki şu görünen siğil dışında bir rahatsızlığım yok. Kolay kolay da hasta olmadım hatta covid bile geçirmedim çok kalabalık ortamlara girsem dahi. Arada bir grip nezle olmuşumdur o da aileden geçme veya çevreden. Umarım şu siğilden kurtulurumda bi oh çekerim diyorum

Durum
    Özel Üye

siğille ilgili de test yaptırbiirsin. en iyi sonucu test ve smear ile alırsın. laboratuvarda test ve hastanede smear ile kafandaki sorulara yanıt bulabilirsin.
    test yaptırırken kantitatif değer ölçen bir laboratuvara yaptır.
    şöyle anlatayım. kantitatif ölçen laboratuvarda ilk yaptırğında viral yük 9.5 olsun mesela. AHCC kullandın 3 ay veya 6 ay sonra yaptırdın fakat hala negatif değilsin.
    eğer kantitatif yaptırırsan 9.5 olan viral yük 3.2 ye düşmüşsse demekki AHCC işe yarıyor ve çok az yolun kalmış.
    Yani diğer yerlerde test yaptırırsan 6 aylık sürecin sonunda hala pozitif olduğunu göreceğin için moralin bozulur

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siğille ilgili de test yaptırbiirsin. en iyi sonucu test ve smear ile alırsın. laboratuvarda test ve hastanede smear ile kafandaki sorulara yanıt bulabilirsin.
    test yaptırırken kantitatif değer ölçen bir laboratuvara yaptır.
    şöyle anlatayım. kantitatif ölçen laboratuvarda ilk yaptırğında viral yük 9.5 olsun mesela. AHCC kullandın 3 ay veya 6 ay sonra yaptırdın fakat hala negatif değilsin.
    eğer kantitatif yaptırırsan 9.5 olan viral yük 3.2 ye düşmüşsse demekki AHCC işe yarıyor ve çok az yolun kalmış.
    Yani diğer yerlerde test yaptırırsan 6 aylık sürecin sonunda hala pozitif olduğunu göreceğin için moralin bozulur
    Ne güzel açıklamışsın @detaycı. kantitatif ölçen laboratuvarlar oldugunu bilmiyordum. demek ki bizim 6 ay olmazsa 8-9 aya tamamla dememiz de bununla baglantılı aslında. Çünkü 6 ayda atamayıp 8-9 ayda atan çok insan var. Bazılarının bunyesi 1 yıl kullanma gerektiriyor, bu tamamen sigil çıkartan kişilerde ne kadar suredir sigil cıkarmamalarına baglı olarak keşfedilebilir, sigil olmayan kişilerde belirli aralıklarla hpv dna testi yaptırıp negatif/pozitif oldugunu görebilirler.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benim testimde de kantitatif degerler yazıyormuş; dikkat etmemişim. Biri 5,6 diğeri ise 3,4 . Buna bir yorumun olur mu @detaycı ?

Durum
    Özel Üye

Araştırmalarıma göre virüsün gücünü gösteriyor. 5,6 olanın viral yükü daha fazla , 3,4 olanın viral yükü daha düşük.
    3,4 olanı muhtemelen daha önce atacaksın
    Bir sonraki testinde 3,4 olan negatif olmasa dahi bu rakamın altına düşerse iyi durumda demektir.
    Test olduğun yere sormanda fayda var tabiki.
    Ben bu kadar öğrenebildim