Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nasil negatif oldumm??? Oleeyyyy

Durum
    layydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Nasil negatif oldumm??? Oleeyyyy

Merhaba arkadaşlar 04.11.2020 hpv olduğumu öğrenmiştim ve tabiki dünyam başıma yıkılmıştı. Ben de hiçbir zaman siğil çıkmadı. Erkek arkadaşımda siğil çıkmasıyla birlikte ben de test yaptırmıştım ve o şekilde öğrenmiştim. Eğer onda çıkmasaydı belki de hiçbir zaman öğrenemiycek ve önlem alamıycaktım. Tabi erkek arkadaşım bana kendinden daha çok üzüldü. Onun desteği en büyük desteğim oldu açıkçası. Ben hemen araştırmalara başladım ve bu siteyi buldum. Negatif olanları görünce acayip bir umut kapladı içimi. O an inandım ben de 1 sene içinde negatife dönecektim hissetmiştim resmen. Tam 1 sene 2 ay boyunca AHCC’yi kullandık erkek arkadaşımla birlikte. Bu arada bendeki tip16 yüksek riskli olduğu için en az 1 sene kullanmam gerektiğini düşündüm ve o yüzden uzunca bir süre kullandım. Sigara kullanmıyorum, düzenli spor yapıyorum, alkol de özel günler de içiyorum. Dolayısıyla bu yönden avantajlarım vardı. Ayrıca sağlıklı beslenmeye de aşık biriyim. Fakat umut olacaksa eğer erkek arkadaşım benim tam tersimdi özellik olarak. 1 yıl 2 ay sonra bugün(08.01.2022) sonucum negatif çıktı yaşadığım mutluluğu sevinci anlatamam. Belki de en başta iyileşeceğime bu kadar çok inanıp bu ilaca başlamam çok büyük etkendi. Bana göre beyin gücü her şeyden üstün  Bu arada merak edenler için erkek arkadaşımla cinsel hayatıma ara vermedim. Sadece ilk 2-3 ay korktum istemedim. Ama daha sonra doktorum bunun saçma olduğunu söyledi. O yüzden devam ettik sonuçta ikimiz de pozitiftik. Ankara’da erkekler için test yapan bir yer bilmiyorum. Dolayısıyla ona test yaptırmadık onda da hiç siğil çıkmadı 1 sene boyunca. Benim negatife dönüşüm bir nevi onun da dönüşü oldu yani. Diceğim o ki inanın ve vazgeçmeyin bu özgürlük harika.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Nasil negatif oldumm??? Oleeyyyy

Merhaba Laydo, geçmiş olsun öncelikle cok tebrik ediyorum sizi Birkaç merak ettigim bir şey var izninle soruyorum.

Siz cinsel hayatınıza bir süre devam ettiniz ama korunmadan mı? Yoksa korunarak mı? Onda da hiç siğil çıkmaması etken mi oldu cinsel hayata devam etmeye?

Bir diğer söyleyeceğim şey ise, helal olsun 1yıl 2 ay ahcc kullanmakla forumda ilk en uzun seviye ahcc kullanan kişi oldun Normalde en uzun suremiz 1 yıldı. Genelde birden fazla tipi olanlarda 2-3 tip ve yüksek tip olanlara önerdiğim bir şey. Tabii ki süreç içinde test yaptırıp daha erken negatif olduysa bırakabilir ama ben hemen umutlanmaması adına öyle söylüyorum. Tip 16'yı 6 ayda yenen kişiyi de gördüm, 9-10 ay kullanıp yeneni de gördüm, 1 yılda... sanırım kişinin biraz da gerçekten bünyesine baglı. Senin sigara kullanmıyor oluşun da zaten onemli bir etken.

Ve ben de sana katılıyorum; ahcc + inanmak (gerçekten kendine hedef yıl belirleyip o zamanda negatif olacagına gönülden inanmak, bu düşünceye sımsıkı sarılmak, negatif hayalleri kurmak) oldukça onemli pozitif bir adım bu süreçte. Hem inanç hem de takviye oldugunda kişi de kendine iyi baktıgında bu illet bir süre sonra gidiyor. Tekrar geçmiş olsun

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Arya. Evet uzun bi süre kullandım çünkü tekrar pozitif çıkarsam inancımın kırılmasından korktum. Neyse ki çok şükür her şey beklediğim gibi gitti. Senin soruna gelicek olursam evet korunmadan devam ettik. Onda siğil çıkmaması tabiki büyük bir etkendi aslında ben sonuna kadar dayanırdım hiç cinsel hayatımız olmamasına öyle de hedeflemiştim ama bu hpv aramıza girsin istemedim. Fakat en büyük etken doktorumun birlikte olabilirsiniz demesiydi.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba çok sevindim sizde hangi tipler vardı smear sonucu neydi hiç bahsetmemişsiz

Durum
    Yeni Üye

Merhaba tipten bahsetmiştim yazımda gözünüzden kaçmış. Bende tip16(yüksek riskli) vardı çok şükür smearlerim hep temiz çıktı. İlk hpv pozitifken de smear temizdi ardından 1 sene 2 ay sonra yaptırdığım smearim de temizdi. En büyük mutluluğum da o. Sadece yılda 1 smear testi vericem artık. Yukarda bahsetmeyi unuttuğum şey bir de aşı oldum şubatta 2. dozumu olacağım

Durum
    Admin

Alıntı layydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim Arya. Evet uzun bi süre kullandım çünkü tekrar pozitif çıkarsam inancımın kırılmasından korktum. Neyse ki çok şükür her şey beklediğim gibi gitti. Senin soruna gelicek olursam evet korunmadan devam ettik. Onda siğil çıkmaması tabiki büyük bir etkendi aslında ben sonuna kadar dayanırdım hiç cinsel hayatımız olmamasına öyle de hedeflemiştim ama bu hpv aramıza girsin istemedim. Fakat en büyük etken doktorumun birlikte olabilirsiniz demesiydi.
    Yalnız korunmadan devam etmeniz çok büyük bir risk değil mi? Bence gerçekten şanslısınız ki negatif olmuşsunuz. Yani ben şu an inanamadım Bari korunsaydınız, önemli bir şey gerçekten. Ama neyse sonuç olarak yenmişsiniz. Ben de senin gibi 8-9 ay arası ahcc kullanmıştım çünkü pozitif çıkmamak için süreyi biraz daha uzattım, korktum raporda pozitif çıkarsa diye iyice negatif olayım diye süreyi uzattım aynı psikoloji seninkiyle

Durum
    Yeni Üye

Aslında bence de çok haklısın aldığımız büyük bir riskti. İçimden de hep senede 1 hpv taraması yapmak da geçmiyo değil yani her sene 1 kere negatif sonucu almadan rahat edemem gibi hissediyorum ahahahh

Durum
    Kıdemli Üye

Smear bende temiz gelmiyor; bulaş olalı 1 sene olmuştur yaklaşık. Ahcc başladım o ayrı konu ama yine de müdahale yolu görünüyor gibi.. hsil yazmışlar bende

Durum
    Admin

@İptal ediyorum, hpv oldugun icin temiz gelmiyordur birde bunun dısında iltihap vb. bir şeyler olabilir mi? doktor ne diyor?

Durum
    Kıdemli Üye

@arya sana birşey söyliyim mi aynı şeyi ben de düşündüm; bende kronik servisit çıkmıştı biyopsiye göre sürekli akıntı dolayısıyla değişmiş normal hücreler. Doktor kolposkopinin tekrarı için gün verdi devlet hastanesi.. leep olabilirmiş durum doğrulanırsa. Hayat odağım kaydı :/

Bu Konu için Etiketler