Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi ve kötü birsey öğrenme korkusu

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kolposkopi ve kötü birsey öğrenme korkusu

Arya bu site icin cok tesekkur ederim. Bildigim herseyi burdan öğrendim ve kendimi yalnız hissetmiyorum. Bende 39 ve 53 var. Bekarim. Herseyi yalniz halletmeye çalışmak kimseye söyleyememek beni çok yoruyor. Smearim temiz geldi. Netleşmesi icin kolposkopi yapılması gerek ama çok korkuyorum. Kötü birşey çıkarsa diyebi ameliyat gerekirse diye çok korkuyorum. Psikolojimi iyi tutmam gerek ama iste nasil yaparim bilmiyorum. Bazen intihar etmek istiyorum, ama yaşama içgüdümüz çok güçlü olduğundan edemiyorum.

Durum
    Lilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Kolposkopi ve kötü birsey öğrenme korkusu

Merhaba, ben de yakın zamanda tip 51 olduğumu öğrendim, smear sonucumu bekliyorum ben de. Seni o kadar iyi anlıyorum ki, bir saat iyiysem günün geri kalanında ağzımı bıçak açmıyor. Eşim burada değil ve ailemden uzakta yaşıyorum. Durumu kimseye anlatamıyorum sadece eşim biliyor. Moralimin bozuk olduğunu görenlere sadece hastayım diyebiliyorum ama detay vermekten de çekiniyorum. Sürekli forumu ve güncel gelişmeleri takip ediyorum. İşimle ilgilenmeye çalışıyorum ama bu durum her an benimle, su içerken, yemek yerken, elimi yıkarken, tuvalette, banyoda, uyurken... Sürekli acaba bir anormallik var mı korkusu var. İnşallah sonuçların temiz gelir, Rabbim tüm hastalara şifa versin. Genciz, atlatırız diye düşünüyorum ama bunu tek başına taşımak çok zor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet keske bizde de erkeklerdeki gibi bir soruna yol açmasa, evli de olmadigim için artik iliski hayatim tamamen bitmis gibi hissediyorum fobi oluştu zaten. Doktor yuzde 70 temizdir dedi. Ama kolposkopide daha güvenilir bir sonuç veriyormuş. Yaptırıp temiz olduğunu görüp rahat etsem diyorum, bir yandan da ya kotu bir sonuç çıkarsa diye korkuyorum. Belki daha uzun zamandır vardi bilemiyorum.umarim atlatiriz ahcc onerdi doktor.

Durum
    Niçle0599 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, canını sıkma lütfen iyi düşün iyi olsun bizler her zaman buradayız yanlız değilsin. Sonuçların da çok iyi gelicek öyle hissediyorum. Hepimiz atlatacağız, bu kasvetli günlerin sonu aydınlık.

Durum
    Tecrübeli Üye

Umarim desteginiz icin tesekkur ederim, burasi olmasa ne yapardim hic bilmiyorum.

Bu Konu için Etiketler