Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Negatif oldum

Durum
    Bugunneydi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Negatif oldum

Selam herkese. 2019 þubat ayýnda tanýþtýk kendisiyle. Aþýrý akýntý ve kaþýntý þikayetiyle gittiðim doktor siðillerimin olduðunu söyledi. Ýlk duyduðumda tabiki dünyam baþýma yýkýldý. Kanser olma derdinden çok ben nasýl böyle bir hastalýða sahip olurum düþüncesindeydim. Koterle yakýldý. Doktorum hemen aþýya da baþlaman gerektiðini söyledi ben de 3 doz aþýmý yaptýrdým. Biraz araþtýrýnca ahcc' yi buldum ve kullanmaya baþladým.

Uzun bir süre aðzýmda olduðundan da þüphe ettim çünkü sürekli bir uyuþma deðiþik bir tat ve his oldu. 1 ay boyunca her gün sirkeli suyla gargara yaptým ve zamanla bu his kayboldu. KBB'ye gittiðimde görünürde bir þey olmadýðý için varsa da yapacak bir þey yok demiþti. Enfeksiyon hastalýklarýna yönlendirdi belki farklý bir þey söylerler diye. Enfeksiyon bölümü de aðýzdakiler için ayný þeyi söyledi ama 'cinsel yolla bulaþan bir hastalýðýn varsa diðerlerinin olmadýðýný nereden biliyorsun?' sorusuyla hayatýmýn ikinci þokunu yaþattý bana. Bütün testlerim yapýldý hemen. Nisan ayýna kadar hiç siðilim çýkmadý. Nisan ayýnda o karnabahar görüntüsünü farkettim. Üzerine birkaç gün propolis sürdüm geçti. Bir daha da hiç çýkmadý. Hiç tipleme yaptýrmadým ama birlikte olduðum insan da 4 farklý tip vardý.Üçü yüksek riskli.

Temmuzda yaptýrdýðým test pozitif çýktý. Ýlk öðrendiðim andan itibaren yediðim içtiðim þeylere dikkat ettim. Hiç ara vermeden ahcc kullandým. Hemen hemen her gün 20-30 damla eðriçayýr markasýnýn alkol bazlý propolisini suya karýþtýrarak içtim. Günde 2 fincan aktardan aldýðým yeþil çayýmý içtim. D vitamini deðerimi yükselttim. Omega 3 ve q enzim takviyesi aldým. En az haftanýn 3 günü spor yaptým aðýrlýk antremaný aðýrlýklý. Sigarayý 2 yýl önce biorezanans yöntemiyle býrakmýþtým ama haftada bir alkol alýyordum almaya da devam ettim. Bu sürede hiç cinsel iliþkiye girmedim ve bugün test sonucum negatif çýktý. Vücudunuza inanýn ve sizi anlayan, hpv konusunda deneyimli doktorlarý bulun. Bu hastalýk gidiyor.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Negatif oldum

@Bugünneydi, çok sevindim senin adýna. Foruma önceden beri üye olmuþ olsan da pek fazla yazýný görmemiþtim ama bunu bizlerle paylaþtýðýn için çok teþekkür ederiz, sen de arkadan gelecek arkadaþlara umut ýþýðý oldun.

Ahcc'nin etkisi büyük biliyorum ama okuduklarýma göre sen de epey bir çaba göstermiþsin kendine çok ama çok dikkat etmiþsin, yeþil çay da zaten hpv geriletmesinde yardýmcý bir þey. Spor yapman da çok iyi olmuþ. Kýsaca hem ahcc olsun hem kendine süper bakmýþ olman bu noktalara getirmiþ seni, o açýdan çok tebrik ederim bu savaþma gücün ve dirayetin için.

Kesinlikle hpv vücuttan bir gün gidiyor, ömür boyu kalmadýðý zaten kanýtlandý ama ne kadar sürede gittiði ve bu süreçte kiþinin kendisine nasýl baktýðý da çok önemli, güzel bir örnek oldun @bugünneydi

Durum
    Bugunneydi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bedenimiz mucizelerle dolu. Ona güvenelim yeterki 😉

Durum
    asliasli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Senin adýna sevindim. umarým bizde bir gün negatif oluruz.
    ben öðrendikten önce ve sonra hayatýmda hiç biþey deðiþtirmedim. ilk öðrendiðimde biraz dikkat ettim o kadar.
    sadece gece hayatýný býraktým gibi biþey ve martta öðrenmiþtim. 1 ay var aramýzda ben hala pozitif ve akýntý devam.
    akýntý geçmeden hpv testi yaptýrmýcam heralde.

Durum
    rhcp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Gecmis olsun, atlatan kisilerin paylasmasi umut oluyor , doktor benle omur boyu tasiyabilirsin diye konustugunda cok uzulmustum darisi hepimizin basina

Durum
    Þans - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Çok çok mutlu oldum. Bir daha asla uðramasýn bu hastalýk size ☺🙏🏼 Darýsý bizim baþýmýza.

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Bu süreçte korunmasýz iliþkiniz oldu mu

Durum
    sunnyd - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

çok sevindim sizin adýnýza umarým bir daha böyle bir þey yaþamazsýnýz

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý Piuuu89 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ''Bu sürede hiç cinsel iliþkiye girmedim'' demiþ Piu

Durum
    Merv.000 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alýntý Piuuu89 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Piu bende sen gibi korunmasiz iliski riskine girenlerdenim. Artik yasamiyorum 3 ay kadar sure de yasamiycam test yaptirana kadar ama bu zamana kadar yasadim malesef bakalim ne olacak sirf bu sebepten test yaptirmadim 3 ay hic bisey yasamadiktan sonra yaptiricam pozitif olma ihtimalini dusunmek bile istemedim. Guya kendimde deneyecektim tek beraberlikle negatif olunabilir mi diye ama is teste gelince korkuyor insan pozitifsem dunyam bi kere daha basima yikilirdi bunca ay sonra.. boyle bi karar aldim insallah negatif oluruz

Bu Konu için Etiketler