Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 35-Korkmayın ve sakın yaktırmayın; atlatmış biri olarak yazıyorum

Durum
    Defne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tip 35-Korkmayın ve sakın yaktırmayın; atlatmış biri olarak yazıyorum

Herkese merhabalar
    Öncelikle bu forumu oluşturan kişilere çok teşekkür ediyorum.Biraz uzun yazacağım ama lütfen okuyun.Bana çok yol gösterdi zamanında burada yazanlar çünkü.
    2019 yılında Ankarada bakireyken kaptım bu saçma hastalığı. Sürtünmeden kaynaklı ve ben istememiştim. Kaptığım kişi önüne gelenle takılan biriydi. Onun da taşıdığından haberi yoktu. İlk önce mantar kaptığı ı düşünmüştüm çok fazla kaşıntı hissi vardı. Sonra bir baktım klitoris bölgesinde beyaz pütürlü bir yapı. Kısa bir google araştırmasında sonra siğil olduğunu anladım. O kadar korkmuştumki. Öfkeliydim, kızgındım kendime. Sevgilim bile olmayan biriyle sırf duygusal boşluktayım diye niye o kadar içtim? Neden bu saçma sapan şey benim başıma geldi? vs vs. Ertesi gün hiç uyumadan doktora gittim. Doktor genital siğil olduğunu ve yaktırmam gerektiğini söyledi. Bu siteyi ilk o gün keşfettim. Okudukça yaktırmanın çok da kesin bi çözüm olmadığını farkettim. Sonra Ankara şehir hastanesine gittim. Doktor bozuntusu asistanlarını da çağırıp hepsini başıma toplayarak muayene etti. Durumdan rahatsız olduğumu tek muayene olmak istediğimi söyledim bi dalga geçmedikleri kaldı. Kaparken iyi biz bakınca mı olmuyor gibiydi tavırları. Bakire olmama da inanamadılar ve bakire olduğum için smear testi yapamayacaklarını söylediler. Davranışları çok aşağılayıcıydı. O zaman 29 yaşındaydım. Hemen gidin yaksınlar diye başka birine yönlendirdiler.Ama yine de içime sinmiyordu.Sonra buradaki yorumlardan aklıma Başkent Hastanesindeki Ali Ayhan hoca geldi. Kendisi aynı zamanda benim doğumumu gerçekleştiren doktor. Annem de hep ne kadar iyi olduğunu anlatırdı. Gerçekten de öyle. Aynı gün vakit kaybetmeden Başkent hastanesine gittim.Bu arada siğiller çoğalmış tüm vajinamı kaplamıştı. Çok utanıyordum ve diyordumki sevişmedik bi de Türkiye’de hep tip16 ve 18 daha az riskli olanları varmış. Benimki de öyledir kesin diye kendimi rahatlatmaya çalışıyordum. Ali Ayhan hoca muayene etti smear de aldı üstelik. Tarzı biraz garip gelebilir o da azarlar gibi konuşuyor biraz hoyrat muayene ediyor. Ama özünde çok tatlı. Çok rahatlattı beni kızım gidin düzgün adamlarla sevişin. Bir de bu yaşına kadar niye bakire kaldın. Korkma sakın 2 senede atarsın tamamen ayrıca da sakın yaktırma daha çok gençsin diyerek beni Mr a yönlendirdi. Sonuçlar bi çıktı Tip35. Resmen yıkılmıştı. En tehlikeli grupta yurtdışı kaynaklı olan tipti. Ali Ayhan hoca bana Deflagyn verdi. Çok içine sokmadan dikkatlice kullan iyi beslen dedi. Sonraki bir ay korkunçtu. Her gün düzenli kullandım. Canım çok acıyordu ve uykudan uyandığımı hatırlıyorum yanma hissinden dolayı. Ama hep inandım geçeceğine. İzin aldım 2 hafta tek başıma seyehate çıktım. Hergün uzun uzun yürüdüm. Her sabah zencefil kaynatıp içtim. Bol bol kırmızı meyve yedim. Orman meyveli çaylar içtim. Pet şişenin içine karbonatlı su hazırladım. Dışarıdayken tuvaletten sonra hep karbonatlı sularla yıkadım vajinamı. Deflagyni hiç aksatmadım. Geceleri canım yanarak uyandığımda bile strese girme korkma yoksa çoğalırlar bak yaktırmadan geçecek diye sürekli kendimi telkin etmeye çalışıyordum. C vitamini ve çinko takviyesi aldım. Kimseye anlatmadım. En son İstanbula çok sevdiğim arkadaşlarımın yanına gittim 2 gün. Çok keyifli vakit geçirdik ve ilk kez o 2 gün mutlu olduğumu hatırlıyorum. Tesadüf müdür bilemem ama o 2 gün akşamında aynada bi baktım tek gecede küçülmüşler. Sonraki 2 - 3içinde de tamamen yok oldular. Ve toplamda yani siğilleri keşfedip ilk doktora gitmemle tamamen yok olmaları tam hatırlamıyorum ama 25-35 gün sürdü toplamda. Küçüldükçe artık deflagyni sürsem bile canım yanmamaya ve yakmamaya da başlamıştı. Ali Ayhan hocadan Allah bin kere razı olsun. Evet bu testler ve deflagyn pahalı. Öğrenci olsam nasıl hallederdim hiç bilmiyorum. Ama sakın yaktırmayın. Vajinanın yapısı bozuluyormuş ve bu virüs olduğu için vücudun kendi bağışıklığı ile yenmesi gerekiyor. Yani yaktırmak çözüm değil. Ben tekrar teste gidemedim ama 2 sene geçti bir daha siğil oluşmadı vücuttan attığımı düşünüyorum. Yine de ilk fırsatta gidip test vereceğim. Umarım buradaki herkes de tez vakitte şifasını bulur. Vücut bağışıklığı ve az stres en büyük yardımcılar bu süreçte. İyi geceler

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Tip 35-Korkmayın ve sakın yaktırmayın; atlatmış biri olarak yazıyorum

Birde ahcc pahalı geldiği için solgarın reishi mantarını kullandım 3-4 ay

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar Defne geçmiş olsun 25-35 günde sigiller düşmüş bitmiş ilk defa böyle bir şey duyuyorum, 5 yıldır forum sahibiyim. Ve bir daha hiç çıkmamışlar.
    Şanslısın gerçekten. Ama çoğumuz senin kadar şanslı değiliz. Bir çoğumuz siğilleri yaktırmazsa veya dondurmazsa oradaki viral yükü artırıyorlar. Tabi herkes deneyebilir bu yapılanları toplamda da 1 ay bakar sigil geçerse ne güzel ama geçmezse? Geçmezse eğer ''sakın yaktırmayın'' doğru bir tavsiye olmuyor. Başkasında en azından %60-70 olumlu etki edeceğine inandığın bir şey varsa önermeliyiz ama sen de bilmiyorsan başkasına nasıl etki edeceğini sakın yaktırmayın doğru bir tavsiye olmuyor, burada insanları nasıl yönlendirdiğin o kadar önemli ki, sağlık meselesi bu şakaya gelmez. Umarım sen de vücudundan atmışsındır o zaman, katkılarından dolayı teşekkür ederiz sevgiler

Durum
    Yeni Üye

Rica ederim arya. Yanlış anlaşılmak istemem. Sakın yaktırmayın tavsiyesi benim subjektif önerim değil. Ali Ayhan hocanın tıbbi tavsiyesiydi. Deflagyn zaten asitli bir solüsyon bu siğillere özel üretilmiş. Vücut bağışıklığı da yaşam tarzı ile desteklenince pekçok hastasında olumlu sonuç almışlar. Sürecin ne kadar zorlu ve acılı olduğunu bildiğim için paylaşmak istedim. Ama tabi herkesin vücudu ve bünyesi farklı

Durum
    Yeni Üye

Bu arada sana bu forumdan dolayı tekrar teşekkür etmek isterim. Sevgilerimle💗

Durum
    Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lütfen bana da bilgi verin bakireyim 1 tane vajinada 2 tane makatta 2 sigilim vardı hpvgent ile düştüler şuan ahcc de kullanıyorum ancak deflagyn de kullanmak istiyorum hastane kayıtlarına geçer e nabizda görünür diye hastaneye gidemiyorum.Deflagyn içe sigil varsa bile sıkılabiliyor mu vajina girişinde veya içinde olsada

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lütfen bana da bilgi verin bakireyim 1 tane vajinada 2 tane makatta 2 sigilim vardı hpvgent ile düştüler şuan ahcc de kullanıyorum ancak deflagyn de kullanmak istiyorum hastane kayıtlarına geçer e nabizda görünür diye hastaneye gidemiyorum.Deflagyn içe sigil varsa bile sıkılabiliyor mu vajina girişinde veya içinde olsada
    Merhaba bakireyim demişsiniz bakireyseniz eğer ic tarafta siğil olması imkansız çünkü temas yok nemli gözle görünen kısımda olur

Durum
    Yeni Üye

Hemen girişinde gözle görünen yerinde çıkıntı görebiliyorum ve lezyon denen şeyin bu olduğunu düşünüyorum,deflagyn kullanmamin bir sakıncası olur mu sizce

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen girişinde gözle görünen yerinde çıkıntı görebiliyorum ve lezyon denen şeyin bu olduğunu düşünüyorum,deflagyn kullanmamin bir sakıncası olur mu sizce
    Hpv teşhisi kondu mu size doktor tarafından. Vajina nemli bölgede kendine ait oluşumlar olabiliyor bence Bi kadın doğuma görünün. Deflang genelde cin evrelerinde kullanılıyor diye biliyorum

Durum
    Yeni Üye

Hayir konmadi nemsiz diş yüzeyde ve makatta olunca hpv olduğunu düşündüm eski sevgilim birden çok kadınla aynı anda berabermis sonradan öğrendim ve bu bende direkt hpv şüphesi yarattı,sürtünme yoluyla sevismistik