Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğiller geçtikten sonra cinsel hayat normale dönüyor mu?

Durum
    Lilas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğiller geçtikten sonra cinsel hayat normale dönüyor mu?

Arkadaşlar merhaba. Yeni evliyiz. Eşimde malesef siğil farkettik. Doktora gidip yaktırdı. Oral seks ve korunmasız seks hayal mi oldu şimdi? Bende test verdim. Siğiller geçtiğinde sorun bitiyor mu? Yoksa tamamen negatif falan olduğumuz da mı ancak oral ve korunmasız olabiliyor?

Durum
    Gunes15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Siğiller geçtikten sonra cinsel hayat normale dönüyor mu?

Alıntı Lilas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Yeni evliyiz. Eşimde malesef siğil farkettik. Doktora gidip yaktırdı. Oral seks ve korunmasız seks hayal mi oldu şimdi? Bende test verdim. Siğiller geçtiğinde sorun bitiyor mu? Yoksa tamamen negatif falan olduğumuz da mı ancak oral ve korunmasız olabiliyor?
    Evet bende evliyim doktor kondomla ilişkiye girebilirsiniz çocuk düşünene kadar dedi. Bende negatif olana kadar şu an düşünmüyorum korunmasız ilişki tedavi sürecinizi olumsuz etkiliyor. Zaten eşinizde hpv varsa muhtemel sizde de vardır çiftlerin ikisinin de negatife dönene kadar korunması daha sağlıklı oluyor

Durum
    Yeni Üye

Eşimin negatife döndüğünü nasıl anlayacağız? Erkeklere test nerde yapiliyo devlet Hastanesi'nde oluyo mu acaba. Bi de size de mi eşinizden geçti

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Eşimin negatife döndüğünü nasıl anlayacağız? Erkeklere test nerde yapiliyo devlet Hastanesi'nde oluyo mu acaba. Bi de size de mi eşinizden geçti
    devlette yapılıyor mu bilmiyorum genelde erkekte sigil yoksa yapmıyorlar. laboratuvarları arayıp sorabilirsiniz. bu testin ismi ''hpv dna genotipleme testi'' mavi laboratuvarları, gelişim tıp laboratuvarları, düzen lab vs. çevrenizde neresi yakınsa.
    eğer sigil yoksa penis ucuna bir cubuk sokularak yapılıyormus.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    devlette yapılıyor mu bilmiyorum genelde erkekte sigil yoksa yapmıyorlar. laboratuvarları arayıp sorabilirsiniz. bu testin ismi ''hpv dna genotipleme testi'' mavi laboratuvarları, gelişim tıp laboratuvarları, düzen lab vs. çevrenizde neresi yakınsa.
    eğer sigil yoksa penis ucuna bir cubuk sokularak yapılıyormus.
    Aryacim peki negatif olursak normal seks yaşantımıza dönebiliyor muyuz.. oral ve korunmasız?

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bunu ben de çok merak ediyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Aryacim peki negatif olursak normal seks yaşantımıza dönebiliyor muyuz.. oral ve korunmasız?
    Evet arkadaşlar. Ama zaman alıyor. Şöyle ki ben negatif olduğum süreçte, yani negatif olacağımı bilmiyordum ama siğil çıkmadıgı icin tahmin ediyordum; erkek arkadaşım vardı. Şu anki eşim olur kendisi hahaha. Neyse, tabii ki önce hemen eskisi gibi olamıyorsun sürekli kaygılı bi moddasın ve ''prezervatifsiz asla...'' motton ile beraber Ben hemen oral seks kısmına dönmeni önermem, çünkü birincisi çok elzem değil, yani olmazsa olmaz bir durum değil. İkincisi de bence bir süre daha korunmaya devam etmek cok iyi olur. Ben bu şekilde yaptım zamanla da her ikisi de aşıldı, geride kaldı. Şu an iki konuda da sorun yok.

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Peki arya esinle sevgili olmadan soyledin mi? Yani ben bekarim ve bu ara gorusmek isteyenler oluyor ve reddediyorum, ne yapmali?

Durum
    vepehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Peki sayet sigil yoksa ve sigil yapmayan bir tipse prezervatif hala korumada yetersiz kaliyor mu? Epilasyon vs kurallarina uyduk diyelim