Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abnormal Vajinal Kanama

Durum
    hpvpozitif1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Abnormal Vajinal Kanama

Merhaba arkadaşlar yardımınıza gerçekten ihtiyacım var çünkü psikolojik olarak çökmüş durumdayım. Uzun bir yazı olacak lütfen kusuruma bakmayın.

Yaklaşık 2.5 sene önce ilk cinsel birlikteliğimi yaşadım. Yaptığım ilk hata o insana güvenmekti çünkü korunmasız ilişkiye girmiştim. Cinsel hastalıklar ve hpv bulaştı bana o ilk birlikte olduğum kişiden. Daha sonra kimseye güvenmediğim için bir daha cinsel birliktelik yaşamadım, uzaklaştım karşı cinsimden. İlk işim AIDS testi yaptırmak oldu ve sonuç negatif çıktı. Diğer hastalıklar için bir sürü ağır antibiyotik kullandım zitromax, tetradox, biteral. HPV'yi de kabullendim bir süre sonra kabullenmekten başka ne yapılabilirdiki zaten. Ellerimde ve ayaklarımda 8 ayda bir 1 haftalığına bir sürü siğiller çıktı ve kendiliğinden söndü hatta şu an içinde bulunduğum durum yüzünden tekrar çıktı o siğilller.

Geliyim beni yıkan asıl nedene adet kanaması olmayan kanamalarım başladı korktum çünkü başıma hiç böyle bir durum gelmemişti aradan 1 hafta geçti ve hala gelmeye devam ediyordu. Bende hemen bir doktara göründüm iyi bir hastanenin bilinen bir doktoruydu. Bir kez de bir doktor tarafından ihanate uğradım. Vajinal ultrason yapıldığında prezervatif takılı değildi eminim çünkü içimden çıkardığında aşağı doğru baktım ve yoktu. Bütün o sıvıları görebiliyordum kanamam vardı çünkü ve yanındaki asistanın yaptığı tek şey bir peçeteyle silip aleti geri yerine koymak oldu. Prezervatiif olsaydı zaten çıkarıldığında üstünde sıvı olmaz kuru olurdu. Şok oldum ve tek kelime dahi edemedim ve hemen bir başka doktora gidip durumu anlattım. AIDS bulaşmasının düşük riskli olduğunu ama HPV'nin haftalarca taşıyıcıya ihtiyacı olmadan yaşayabileceğini söyledi.

Kanamalarım hala devam ediyor nerdeyse bir ay olacak ve duracağa benzemiyor. Smear testi yaptıramıyorum çünkü etkili sonuç alınamazmış kanamam varken.

Güvendiğim bir insan hem de yemin etmiş bir doktor tarafından ihanete uğradım. Kendimi çok kirli ve kötü hissediyorum. Çok önemli sınavım var bu süreç içinde 1 dakika bile çalışmadım sürekli stres altında olduğumdan. Birilerinin desteğine ihtiyacım var çünkü kimseye anlatamıyorum sizden başka...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Abnormal Vajinal Kanama

Alıntı hpvpozitif1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yardımınıza gerçekten ihtiyacım var çünkü psikolojik olarak çökmüş durumdayım. Uzun bir yazı olacak lütfen kusuruma bakmayın. Beni anlayabilecek insanların desteğine muhtacım.

Yaklaşık 2.5 sene önce ilk cinsel birlikteliğimi yaşadım. Yaptığım ilk hata o insana güvenmekti çünkü korunmasız ilişkiye girmiştim. Cinsel hastalıklar ve hpv bulaştı bana o ilk birlikte olduğum kişiden. Daha sonra kimseye güvenmediğim için bir daha cinsel birliktelik yaşamadım, uzaklaştım karşı cinsimden. İlk işim AIDS testi yaptırmak oldu ve sonuç negatif çıktı. Diğer hastalıklar için bir sürü ağır antibiyotik kullandım zitromax, tetradox, biteral. HPV'yi de kabullendim bir süre sonra kabullenmekten başka ne yapılabilirdiki zaten. Ellerimde ve ayaklarımda 8 ayda bir 1 haftalığıa bir sürü siğiller çıktı ve kendiliğinden söndü hatta şu an içinde bulunduğum durum yüzünden tekrar çıktı o siğilller.

Geliyim beni yıkan asıl nedene 6 nisanda adet kanaması olmayan kanamalarım başladı korktum çünkü başıma hiç böyle bir durum gelmemişti aradan 1 hafta geçti ve hala gelmeye devam ediyordu. Bende hemen bir doktara göründüm iyi bir hastanenin bilinen bir doktoruydu. Bir kez de bir doktor tarafından ihanate uğradım. Vajinal ultrason yapıldığında prezervatif takılı değildi eminim çünkü içimden çıkardığında aşağı doğru baktım ve yoktu. Bütün o sıvıları görebiliyordum kanamam vardı çünkü ve yanındaki asistanın yaptığı tek şey bir peçeteyle silip aleti geri yerine koymak oldu. Prezervatiif olsaydı zaten çıkarıldığında üstünde sıvı olmaz kuru olurdu. Şok oldum ve tek kelime dahi edemedim ve hemen bir başka doktora gidip durumu anlattım. AIDS bulaşmasının düşük riskli olduğunu ama HPV'nin haftalarca taşıyıcıya ihtiyacı olmadan yaşayabileceğini söyledi.

Kanamalarım hala devam ediyor nerdeyse bir ay olacak ve duracağa benzemiyor. Smear testi yaptıramıyorum çünkü etkili sonuç alınamazmış kanamam varken.

Güvendiğim bir insan hem de yemin etmiş bir doktor tarafından ihanete uğradım. Kendimi çok kirli ve kötü hissediyorum. Çok önemli sınavım var bu süreç içinde 1 dakika bile çalışmadım sürekli stres altında olduğumdan. Birilerinin desteğine ihtiyacım var çünkü kimseye anlatamıyorum sizden başka...
    Merhabalar,

bu kanamalarının sebebını ogrenmen gerekiyor bence, forumumuza hosgeldın burada yalnız kalmazsın merak etme. destek oluruz biz de.
    vajınada durup dururken olan kanamalar kanser olmayla da alakalı rahim agzı kanserı yani, bence o konuyu bır arastır. ayrıca doktor sana nıye ve neden ıhanet edıyor anlamadım ama kesinlikle cihaza bir poset veya prezervatıf takmamıs olması buyuk sorun teskıl eder, dava bile edebılırsın bence, senın durumunda olmadıgım ıcın söyle yap dıye yonelndıremıyorum ama bu cok sacma. yani doktor bilerek yaptıysa saka gibi...

kendini lutfen böyle kötü hissetme, bak önümüz yaz, bir tatıle cık, doga ile iç içe ve sakin bir yer olsun kafanı topla, dusun. dunyanın sonu degıl bunu unutma sen degerlısın ve asacaksın belkı hemen degıl belkı kolay olmayacak ama asacaksın. benım ıcın de hiç kolay olmadı 1 sene ugrastım agladım bol bol ama aştım büyük kısmını...

sabırlı ol hemen doktora gozuk ve neler gerekiyorsa yapılsın, devletle ugrasma ıyı bır doktora git.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

bu kanamalarının sebebını ogrenmen gerekiyor bence, forumumuza hosgeldın burada yalnız kalmazsın merak etme. destek oluruz biz de.
    vajınada durup dururken olan kanamalar kanser olmayla da alakalı rahim agzı kanserı yani, bence o konuyu bır arastır. ayrıca doktor sana nıye ve neden ıhanet edıyor anlamadım ama kesinlikle cihaza bir poset veya prezervatıf takmamıs olması buyuk sorun teskıl eder, dava bile edebılırsın bence, senın durumunda olmadıgım ıcın söyle yap dıye yonelndıremıyorum ama bu cok sacma. yani doktor bilerek yaptıysa saka gibi...

kendini lutfen böyle kötü hissetme, bak önümüz yaz, bir tatıle cık, doga ile iç içe ve sakin bir yer olsun kafanı topla, dusun. dunyanın sonu degıl bunu unutma sen degerlısın ve asacaksın belkı hemen degıl belkı kolay olmayacak ama asacaksın. benım ıcın de hiç kolay olmadı 1 sene ugrastım agladım bol bol ama aştım büyük kısmını...

sabırlı ol hemen doktora gozuk ve neler gerekiyorsa yapılsın, devletle ugrasma ıyı bır doktora git.
    Cevabın için teşekkür ederim. Smear testi yaptırmak istediğimi fakat kanamam durmadığı için yaptıramadığımı belirtmiştim yani rahim ağzı kanseri tanısı için.

Gittiğim doktor özel hastanenin bilinen iyi bir doktoruydu. O olay olduktan sonra özelde başka bir doktora gittim kontrol amaçlı görünürde sorun yok dedi smear için kanamanın durması gerekiyor sadece. Bu durumu ciddiye alıp özelde iki farklı doktora gittim bu bir ay içinde. Doktor ihanet etti derken bir kadın doğum uzmanı olarak yemin etmiş sağlık personelinin benim sağlımı riske atması durumu. Doktora güvenip de gidiyoruz hepimiz ve kadın doğumda kontrol edilirken doktorun özellikle hijyene dikkat etmesi gerekir. Doktorlara karşı güvenimi de sarsmış oldu bu yüzden ihanet dedim.

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı hpvpozitif1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkür ederim. Smear testi yaptırmak istediğimi fakat kanamam durmadığı için yaptıramadığımı belirtmiştim yani rahim ağzı kanseri tanısı için.

Gittiğim doktor özel hastanenin bilinen iyi bir doktoruydu. O olay olduktan sonra özelde başka bir doktora gittim kontrol amaçlı görünürde sorun yok dedi smear için kanamanın durması gerekiyor sadece. Bu durumu ciddiye alıp özelde iki farklı doktora gittim bu bir ay içinde. Doktor ihanet etti derken bir kadın doğum uzmanı olarak yemin etmiş sağlık personelinin benim sağlımı riske atması durumu. Doktora güvenip de gidiyoruz hepimiz ve kadın doğumda kontrol edilirken doktorun özellikle hijyene dikkat etmesi gerekir. Doktorlara karşı güvenimi de sarsmış oldu bu yüzden ihanet dedim.
    Kanamanın durmasını kendi kendine beklemen bana çok saçma göründü. 8 ay sürecekse 8 ay mı bekleyeceksin bu çok saçma değil mi? Doktor nasıl bir şey yapmıyor bu konuyla ilgili? Smear testinden önce senin kanamanın durdurulması için müdahale yapılması gerekmez mi. Bilmiyorum. Çok geçmiş olsun ama bence bir kaç doktor araştır internetten ve en azından telefonla hepsine sor.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Nova Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanamanın durmasını kendi kendine beklemen bana çok saçma göründü. 8 ay sürecekse 8 ay mı bekleyeceksin bu çok saçma değil mi? Doktor nasıl bir şey yapmıyor bu konuyla ilgili? Smear testinden önce senin kanamanın durdurulması için müdahale yapılması gerekmez mi. Bilmiyorum. Çok geçmiş olsun ama bence bir kaç doktor araştır internetten ve en azından telefonla hepsine sor.

Haklısın kendi kendine geçmesini beklemiyorum aslında iki doktora göründüm ikisi de ultrasonda bir problem olmadığını her şeyin normal olduğunu söyledi. Gece ateşlenmem ve alt karın ağrım olup olmadığını sordular ama hiçbiri yok. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı diye sormak hem de en azından yazıp içimi dökmek istedim. Stresten de olabilirmiş bu durum. Tekrar başka doktora görüneceğim detaylı tahlil yapılması için. Kendimi kötü hissettiğim için buraya gelip yazmak istedim ilk defa bir foruma üye olup konu açtım. Teşekkürler cevabın için.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Diger hastalıkların sebebiyle oluyor olabilirmi acaba o hastalıklar gectimi ve kullandıgın antibiyotiklerde agır diyosun belki etkiliyor olabilir.inşallah gecer cok gecmiş olsun..saglıklı beslenmeye dikkat et peki hpv 2,5 yıldır varmı ?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diger hastalıkların sebebiyle oluyor olabilirmi acaba o hastalıklar gectimi ve kullandıgın antibiyotiklerde agır diyosun belki etkiliyor olabilir.inşallah gecer cok gecmiş olsun..saglıklı beslenmeye dikkat et peki hpv 2,5 yıldır varmı ?
    O hastalıklar antibiyotikleri kullandıktan sonra geçti. Belirtilerim vardı antibiyotikleri düzenli kullanıp bitirdikten sonra belirtilerim yok oldu.

İlk birlikte olduğum kişiden ne var ne yok bütün hastalıkları kaptım. Kendisinden o kadar nefret ediyorum ki bile bile bana bunları bulaştırdı çok partneri varmış sonradan itiraf etti benim ilk birlikteliğimdi. iki buçuk yıldır da hpv var ara ara siğiller çıkar elimde ve ayaklarımda daha sonra yok olur. Bu ara kanamalarımdan dolayı aşırı stres yaptım yine çıktı. Kafaya takmamaya çalışıyorum ama elde değil. En son kullandığım antibiyotiğin üzerinden zaman geçti bende düşündüm belki antibiyotik yapmıştır diye ama hemen olurdu aylar sonra değil gibi geliyor.

Kanser riskini araştırıyorum kanser evresine gelene kadar uzun yıllar geçermiş yavaş ilerlermiş alt üreme organlarında. İki buçuk yılda bu virüs beni kanser mi yaptı diye içim içimi yiyor sigara ve alkol kullanmıyorum kısmen de iyi beslenirim. Tekrar doktora gidip hormon testi yaptıracağım ama adet de olmuyorum ki sadece kanıyor adetin 3. günü yaptırmak gerekiyor hormon testini. Bir de enfeksiyon da yaparmış kanama ama ben zaten artık birliktelik yaşamıyorum tekrar bulaşması gibi bir durum söz konusu değil. Umarım hormonlarımdan ya da strestendir. Çok teşekkürler cevabın için.

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

İnşallah hepsi geçecek ve yıllar sonra bir anı olarak kalacak... stresi azaltan içecekler içmeye çalış.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Nova Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah hepsi geçecek ve yıllar sonra bir anı olarak kalacak... stresi azaltan içecekler içmeye çalış.
    Umarım öyle olur ve sizler de en kısa zamanda vüdunuzdan atarsınız virüsü.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

sende genital hpv oldugunu nereden çıkardın genital bölgende siğil yokmuş sadece ellerde ayaklarda siğil çıkmış diyorsun
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Bu Konu için Etiketler