Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Kolposkopi

Kolposkopi doğru diye biliyorum iptalediyorum. Cunku smearde bir noktadan ornek alindigi icin rahim agzinin tamami hakkinda bilgi veremeyebilir. Bir sure sonra biz de normal hayata döneriz umarim. Okumamak, biraz unutmak, baska seylerle ugrasmak iyi geliyor. Ben de seninle ayni durumdayim, yalniz degilsin, ama duzelecegiz umarim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

En doğrusu biyopsidir

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Dün odada prof vardı; çözücez o uyumsuzluğu hiç merak etme iyi olucaksın falan filan dedi smearda patalog ablanın kafasını karıştıran bişey oldugu kesin. Ama ne? Acaba virüsle mücadele ederken ölmüş bi hücreyi mi görüyo napıyo hipotez üretmekten bitap düştüm forumda biyolog filan yok mu 3)

Durum
    GünIşığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar, ben de enfeksiyon sebebiyle gitmiştim doktora. Doktor hücresel değişiklikler var deyip hpv için smear i yeniledi tip 16 ascuss geldi. Daha sonra kolposkopi önerdi. Doktor yaklaşım olarak iyi değildi bilgi vermedi ve kaygımı arttırdı. Daha sonra kolposkopi için başka bir doktora gittim kolposkopi oldum biyopsi alındı sonucum herhangi bir seviye çıkmadı. Doktor beslenmene dikkat et bir yılın sonunda gel tekrar bakalım korkocak bir şey yok dedi. Tekrar biyopsi olmalı mıyım ? Kadın doğum prof una gitmiştim onkoloğa gitmeli miyim ? Sonucu duyunca mutlu oldum ama yine de içim rahat etmiyor.

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Iyiye degisimlerin de ascus çıktığını okumuştum. Doğrudur bence derim ama daha bilgili arkadaslar ve arya da daha iyi yorum yapacaktir.

Bu Konu için Etiketler