Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv Tedavi sürecim

Durum
    Birgaripkişi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv Tedavi sürecim

Merhaba ben 22 yaşında kadın bir bireyim, 1 yıldır hpv ile savaşmaktayım.İlk olarak 1 yıl önce genital bölgemde büyük karnabahar seklinde siğil farketmemle her sey başladı. İlkte umursamadım ama ağda yaparken deli gibi kanayıp kopması ve agdacımın garip gözlerle bakması sorgulama olayına soktu beni.Ağdadan sonra o kadar coğaldı ki 1 ayda sağ ve sol tarafımda 1 Tl büyüklüğünde ve anal bölgemde küçük karnabahar görünümlü siğller cıktı.En büyük hatalarımdan bitanesi Devlet hastanesi olan Fakülte hastanesine gitmekti, açıkça söylüyorum Kocaeli üniversitesi fakülte hastanesi dermatoloji doktorları bana hastalıklı iğrenc bir varlık gözüyle bakıp aldara krem yazdılar.Bilirsiniz ki aldara kremin fiyatı yanlıs olmasın 200 300 küsür civarı pahalıdır aldım kullandım ve siğillerim daha da cogaldı.Gittigimde en kötü haliyle gittim ve hala koter yapmamakta ısrar edip podofilin verdiler, 2 hafta acı içerisinde kullandım, siğillerimde küçülme oldu ama asla cözüm degildi, bir daha gitmedim.O siğillerle artı 2 ay geçirdikten sonra zar zor bi doktorla 2500 Tlye anlasarak koter oldum.bu doktor gebzede bilinen bir doktordur ama koter devri kalktı artık koter de pişmanlıktır, 1 aya kalmadan yenileri cıktı, iyileşme süreci de cabası, kanlı yaralı 2 hafta iyileştirmeye calıstım ama 1 ay sonra eskisinden beteri cıkmıstı. Psikolojim asırı bozuldu, imütör, immunol kullanmaya basladım.Yaz geldi en iyi doktoru arıyorum İstanbul'da fakat fiyatlar 7binden baslıyor....nasıl verecegim diye düsünerek aylar gecirdim yeter bıktım bu fiyatlar ne böyle derken kadıköyde doktor onur parlak beyi buldum.ve bana 3bin500 tl fiyat verdi lazer için.Lazer iyi bi seçimdi kesinlikle.Seans öncesi aradı ilgilendi hep, seans gelince 2 seans yaparız dedi okeyledim 2 seans oldum kesinlikle doktoru tavsiye ediyorum ya da etmiyorum demiyorum.Bazı siğilleri esgeçmiş.Suan lazer tedavisini olalı 2 ay oldu görünürde küçük bikaç siğil harici siğilim yok, lazer tedavisini öneriyorum, ve inanın ki doktorların görüp sasırdı derecede büyük siğillere sahiptim anal bölgemde iç kısımda bile vardı.Sakın ama sakın sirke sürmeyin bol bol su için takviye alın mutlaka.Doktorların dedigini takmayın ertelemeyin, bu arada smear testimde yüksek riskli hpv türü cıktı.Yakın zamanda kolposkopi olacagım, özel klinikler 2 bin tlden yaparken Cerrahpaşa üniversitesi hastanesi bana sana yapmayacagız cok istersen özelde yaptır deyip yine beni kırmıştır ve asla ilgilenmemiştir.Doktorlar hpv en geç 2 seneye atılıyor diyorlar, umarım herkes için böyle olur da benim gibi acılı süreclere girmezsiniz.Sorusu olan varsa itina ile yanıtlayacagım.

Durum
    Gunes15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv Tedavi sürecim

Merhaba gecmiş olsun size hpv nin hangi tipini taşıyorsunuz genelde siğilleri olanlarınki düşük dereceli tiplerdi. Bende ketemde smear testi yaptırdım orda sonuç kötü gelince hemen devlet hastanesinden kendileri bana sıra aldılar. Hiç beklemeden hem kolposkopi hemde biyopsi oldum süreç çok hızlı ilerledi. Benim doktorumda moralini bozma yemene dikkat et bağışıklığını yüksek tut dedi. Ben ahcc kullanıyorum hazır gıdalardan şekerden uzak duruyorum.

Durum
    Yeni Üye

Hpv 16 18 haric yüksek bir tip ayrıca ascus diyor smear testimde, özel doktorum mutlaka kolposkopi dedi ama devlet her zamanki gibi erteledi.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selam @birgaripkişi,

Çok geçmiş olsun sigillerin o kadar büyük olmasına üzüldüm, elimden geldigince yardım etmek isterim.
    Devlet universiteleri bazen ilgisiz ve seni deneysel kullanabiliyorlar, o yüzden özel daha iyi ama bütçe meselesi işin içine giriyor kesinlikle.
    Bu süreçte kendine nasıl baktıgın çok önemli, acil saglıklı beslenme tarzına geçip, genital bölgeye hiçbir epilasyon yöntemi uygulama, ne agda ne jilet, hele jilet kesinlikle... sigil cogaltıyor. sadece makasla tüyleri kısalt derim, doktora gidecegin zaman belki tüy dökücü yapabilirsin ama onu da doktora sor bence, sigillerim büyük diyorsun.
    bol bol kefir ve yeşil çay iç.
    kış mevsimindeyiz bol brokoli, pancar ye
    protein al, kivi ve sabahları yeşil çarliston biber ye, en çok c vitamini bu ikisinde var çünkü.
    Hpv ''en geç 2 seneye atılıyor'' cümlesinin her zaman doğru olmadığını hatta çoğunlukla hiçbir şey yapılmazsa yanlış oldugunu yaşayarak ögrenmeni istemem. Eğer kendine gerçekten iyi bakarsan beslenme-uyku vs anlamında ve ahcc kullanamıyorsan bile en azından forumdaki arkadasların memnun kaldıgı propolis, benim önerdigim bagısıklık yükseltici imutor kullanırsan veya istedigin herhangi bir bagısıklıga destek ürünü, kısaca bi takviye o zaman atılabilir evet, bunların yanında cinsellik-sigara-alkol olmamalı mesela.

Ama hiçbir takviye almadan, sigara-alkol ve saglıklı beslenmeye, bir düzene girmeden 2 yıl içinde atılacak diye dusunmek yanlıs olur. Maalesef hiçbir şey yapmayıp 3-5 yıl atmayan var. Bir şey yapman gerek yani, iyi beslenme duzenine geçmeni öneririm en başta.

Durum
    Yeni Üye

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim forumun yöneticisiniz diye biliyorum, bu konuda bilgilisinizdir.Ben sigara kullanmıyorum alkolu de azalttım, bunlar önemli faktörler sanırım ama dedikleriniz de önemli şeyler, suan siz siğillerim var diye okumussunuz fakat onları lazerle yaktırdım, suan görünmeyen 5 10 tane siğilim var sadece onlar için İstanbulda fahiş fiyat vermeyen doktor arıyorum bilginiz varsa bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Durum
    Admin

Alıntı Birgaripkişi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim forumun yöneticisiniz diye biliyorum, bu konuda bilgilisinizdir.Ben sigara kullanmıyorum alkolu de azalttım, bunlar önemli faktörler sanırım ama dedikleriniz de önemli şeyler, suan siz siğillerim var diye okumussunuz fakat onları lazerle yaktırdım, suan görünmeyen 5 10 tane siğilim var sadece onlar için İstanbulda fahiş fiyat vermeyen doktor arıyorum bilginiz varsa bilgilendirirseniz cok sevinirim.
    Evet alkol sigara kullanmamak hpv tedavisinde önemli, ben genel anlamda da bilgilendirerek yardımcı olmak istedim. Ben siğiliniz var diye okudum ama sizin sigiliniz zaten varmış? Yani görünmeyen siğil ne demek bilmiyorum ama genel olarak siğilleriniz var diye okumuşum işte yanlış olan bir şey yokmuş Benim sigil konusunda doktor tavsiyesi vermem dogru olmaz cunku 4 yıl önce hpv negatif oldum ben, o yüzden fahiş fiyat kim verir kim vermez bilmiyorum, aktif olarak sigillerle mucadele ediyor olsaydım ve fiyat konusunda bilgim olsaydı bu alanda yardımcı olurdum. Ayrıca Hpv ve doktorlarımız bölümüne bi bakabilirsin. Birde forumda dr. levent türk vardı, hpv olan arkadaşları bilgilendiriyordu ve forumun başında yazılarıyla katkıları dokunmuştu foruma. Kendisinden bi fiyat alabilirsiniz sorup, sigillere müdahale ediyor çünkü

Durum
    Yeni Üye

Tesekkür ederim arya hanım, hpv negatif olmanıza cok sevindim....darısı hepimizin basına

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Öncelikle merhaba bırgaripkisi, geçmiş olsun zor zamanlar geçirmişsin. Sigillerin vajina girişi yada icinde varmiydi? Ha bide eğer makat bölgesinde nukslerin varsa idea klinik var genel cerrahlar ilgileniyor orayı düşünebilir sin. Makat için diğer yerlere göre ilgilenen onlar var. Bide takip süreci ücretsiz oluyor

Durum
    Yeni Üye

İdea klinik 7bin tl ücret verdi, gercekten cok yüksek fiyatlar bunlar. Siğillerim girişte var ama içerde yok neyseki.

Durum
    Admin

Alıntı Birgaripkişi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İdea klinik 7bin tl ücret verdi, gercekten cok yüksek fiyatlar bunlar. Siğillerim girişte var ama içerde yok neyseki.
    Ne için bu fiyat? Koterizasyon için mi? Çok fazlaymış ya. Ama koterde anestezi ucreti de oluyor. Koterizasyon yerine sigilleriniz kücülürse kriyoterapi deneyebilirsiniz.

Bu Konu için Etiketler