Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğilden nasıl kurtulabilirim?

Durum
    Alaska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğilden nasıl kurtulabilirim?

Merhabalar ben 18 yaşındayım izmirde yaşıyorum.Yaklaşık iki yıl önce bacağımda çıktı ve lazere başlamamla yayıldı.Başkasına bulaşması korkusuyla psikolojim çok bozuldu.Doktorum bunları kriyoterapi uygulayarak yaktı ancak özensiz davrandı.Ve yaktıkları dahi kabuk düştüğünde oradaydı.Lekeleri de geçmedi.Ve daha da yayıldı.Tekrar gittiğimde ise umursamayarak verrutol kullan dedi.Fakat siğillerim o kadar küçük ki her yere yayılmış durumdalar zaman içinde büyüyene kadar gözle görünmüyor yani baş etmem mümkün değil.En başta bacaklarımdayken şu an yüzümde kollarımda bacaklarımda ve göğsümde var.Bunun üzerine başka bir doktora gittim.Bunların çocuk siğili de denen düz siğil olduğunu söyledi.Bana bir kutu 20 mg roaccutane yazdı bir ay kullandım.Bu ayki kontrolde bir kutu daha yazarak haftada iki defa içmemi peeling yapmamamı 4 ay sonra gelmemi söyledi.Düşüncem bu tedavinin etkili olmayacağı yönünde çünkü aksine daha da yayıldığını düşünüyorum bir ayda.Ve sanırım kalıcı bir çözüm değil.Siğillerimin çok küçük ve yayılmış olması sebebiyle yaktırmakta istemiyorum.Çünkü izleri geçmiyor.Ve daha da yayılıyor.Son olarak forumunuzda yazılanları okumaya başladım fakat ne yapacağımı nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.Yol gösterebilir misiniz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Siğilden nasıl kurtulabilirim?

Daha farklı bir dermatologa gidip yine kriyoterapi yaptırabilirsin, bunlara koter yaparlar mı bilmiyorum ama senin genital bölgeden çok bacak kol ve gögüs tarzı yerlerde oldugu icin oralara koter yapılmayabilir, bence kriyoterapiye hemen küsme, güzel bir yöntemdir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Siğilden nasıl kurtulabilirim?

Bu arada elma sirkesini de deneyebilirsin, blogumda bunla ilgili birkaç yazım var onları okuyup nasıl yaptıgımı ögrenebilirsin