Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Testler yanlış çıkabilir mi?Ahccye başlamalı mıyım?

Durum
    Rose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Testler yanlış çıkabilir mi?Ahccye başlamalı mıyım?

Merhaba benim Eylül ayından beri siğillerim var.Aslinda sigillere pek benzemeyen kahverengi lekeler.Cok arastirdim acaba sigil mi diye bir jinekolog gittim.Bana sigil olmadığını söyleyip cildiyeye yönlendirdi.Bu arada 3 tane olan sigiller 5e cikti.Sonra ozel bir polikliniğe gittim bana bir hastaneye gidip biyopsi yaptırıp baktırmam gerektiğini söyledi.Tip fakültesinde bir cildiye doktoruna gittikten sonra bunların sigil olduğunu hemen dondurmamiz gerektiğini ayrıca smear testi yaptirmam gerektiğini söyledi.Ordaki bir profesöre muayene oldum hem hpv testi hem smear testi yaptılar.Hpv16 pozitif cikti.Üstelik smearımdada sıkıntı vardı.5 gun sonra beni kolposkopi için çağırdı.Tabi o 5 gunluk süreç bana 5 yıl gibi sıkıntılı,stresli ve cok üzücü gecti.Gittim kolposkopi için boyama işlemi yapıldı yalniz biyopsi yapacak herhangi bir bulguya rastlanmadı.Suanda beklemedeyim.2 gun sonra tekrar smear yapilacak.Bu arada iki kere dondurma işlemi yapıldı cildiyede baya azalma var dedi diger doktor sigiller için.Acaba smear bozuk cikmis olabilir mi yada hpv16 bulgusu gercekten dogru mu kafam çok karışık.Doktor bana kendi kendime vücudumdan atacagimi soyluyor yasim 33.Ben hpv16 gibi bir virusun boyle kolaylıkla anlatacağıma pek inancım yok.Doktorla tekrar konuşup ahcc den bahsedeceğim.Aslinda sormuştum adı o an aklıma gelmemişti ama pek de olumlu bakmıyorlar bu tarz ilaçlara.Gerek yok atarsın diye sayistirmaya çalışıyorlar ama durumun tam olarak oturmadan baslamak istemiyorum.Tavsiyeleriniz nedir?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Testler yanlış çıkabilir mi?Ahccye başlamalı mıyım?

Rose, smear'in bozuk olup, hpv bulgusunun yanlış olduğu kanısına nasıl vardınız merak ettim? Hayır değil diycem çünkü bence hastane orası böyle bir yanlışlık pek yapılmaz Elinizde bir veri/kanıt varsa ondan dolayı sordum nasıl kanıya vardınız diye. Hpv 16 kolay bir tip değil ama hpv 16'yı ahcc kullanarak vücudundan atmış olan kişiler var bu forumda. Sanırım 1 kişi de ahcc kullanmadan negatif olmuştu kim oldugunu unuttum ama. Yani negatif olunuyor. 2 kere kriyoterapi yapılması iyi, düzenli yaptır çıktıkça atıyorum 15-20 günde bir git. İyi ve düzenli beslen, bol kivi, bol brokoli, yeşil çarliston biber ye, kefir ve yeşil çay iç hpv geriletme konusunda yeşil çay bilimsel kanıtlı.

Ahcc için ise siz bilirsiniz ama bugün yarın vucuttan atılan bir virüs değil. Gerek yok atarsın diyen doktora 3 yıl boyunca bu virüsü vücudumda taşıyacagım ve 3 yıl hayatımda cinsel anlamda kimse olmayacak mı yani? diye sor. Muhtemelen sana kondomla korunursun diyecek. Ama kondomun koruyuculugu çok düşük hpv konusunda. Çünkü karşındaki insanda da sigil varsa nerede çıktıgını bilemezsin, sende ki de onun kondomla temas etmeyen kısmına temas edebilir vs. E hem cinsellik yaşayamıycam hem de 2,5-3 yıl (bu ortalama rakam 1bucuk yıl içinde de negatif olabilirsin 4-5 yılda da) cinsel anlamda bir şey yapmamak ve sürekli gidip gelip sigil mudahalesi yaptırmak? Ben doktora net bi şekilde bunu sorardım çünkü yıl olmuş 2021 neredeyse bütün doktorların ahcc'nin mucizesinden haberi var. Hala önermemek ne demek? Neyse müşteri pardon hasta kaybetmekten korkuyor demek

Rose bunları doktora sorgulamanı tavsiye ederim, sen yine hiçbir takviye almadan devam edeceksen yine sorun yok, senin kararın ama bunları bil. Çünkü hpv olan biri cinsel yaşamına devam etmemeli. Çünkü sen karşındakilere bulaştırırsın, onlar da sana hala bulaştırabilir biz buna forumda pin-pon etkisi diyoruz sen ona, o sana. negatiflik beklememek gerekiyor bu durumdan elbette. Ha şunu dersen anlarım; benim bi cinsel hayatım yok, bi kere oldu. Ben cinsel anlamda aktif olmayacagım zaten hiç dersen o zaman karar senin derim.

Bu arada kolposkobin temiz çıkmış sanırım bu iyi, çünkü bir sıkıntı cıksaydı rahim hücrelerinde değişim olmuş olacaktı. Ya tabi öyle çooook kötü bir şey değil leep ile mudahale ediliyor ama neden olsun yani.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim.Sağligima dikkat eden bir insanim.Kefiri bile yıllardır kendim yapıp içerim.Doktorla konuştuktan sonra buraya yazıp,kararımı verip hemen baslamam lazim.Normal şartlarda sağlıklı beslenip,spor yapan bir insanim.Yalniz 5 ,6 aydır bırakmıştım spor ve beslenme olayını.Yesilcayda tansiyonumu düşürüyor ama başlıcaz mecburen.Testlerdede bir umut belki yanlış çıkar mi diye insan öyle olma ihtimalini bile düşünmek istiyor.Neyse süreci buraya yazarım.Kendimi daha iyi hissetmek adına.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Evet tekrar spora beslenip sağlıklı beslenme modeline dönmen uzun vadede mutlaka etkili olur. Hemen 1-2 ay içinde olmasa da bence 3-4 aydan sonra bagısıklıgının kuvvetlendigini hissedersin. Şu an sigil cıkmasının sebebi de bagısıklıgın gucunun bu virüsü ekarte edemiyor oluşu.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim.Önemseyip cevap verdiğin için.Doktora tekrar gittim smear için..Ilaci önermedi.Üstelik smeari asistanlarına yaptirdi canim da sıkılmadı degil yani.Ozel parasi veriyoruz önemsememek sinirime dokundu.İlaca olumlu bakmadi.Onun yerine eczanede satılan ari sutu polen tarzı ginsenglerden falan kullansam daha mantıklıymiş yok para tuzağı falan dedi.Bu arada cinselligi sordum bisey olmaz normal hayatına devam edip seks yapabilirisn dedi.Bu arada evliyim ben.Esinden geçmiştir sana falan dedi.Onda herhangi belirti yok dedim olmasada bulastirmistir genelde erkeklerden gecer falan dedi.Yani kolposkopi önceki kansermisim gibi davranan kadin bisey çıkmayınca hic önemsemeyip beni basindan savdi.Acikcasi cok güveniyordum pişman oldum.Esimle bayadir beraber olmuyorum korkuyorum açıkçası.Sacma sapan bi haldeyim....