Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV var mı yok mu, her doktorun farklı yönlendirmesi sorunsalı

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV var mı yok mu, her doktorun farklı yönlendirmesi sorunsalı

Hadi bakalım sevindim benimde tip 6. Aşı öneriyor doktorum da ben biraz yan etkisinden korkuyorum.

Durum
    kivircik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben ilk dozunu oldum aşının. Ocak ayında ikinci dozum var. Devam etmeyi planlıyorum. Aynen doktorum da aynı şeyi söylemişti, hastalığı geçirirken aşı vurdurmanın tedaviye destekleyici olabildiğinden bahsetmişti. Şansımıza Gardasil4'ün hedef aldığı bir tip diye biliyorum.

Durum
    Yeni Üye

Bugün ağır panik ataklarımdan birini yaşadım. Aslında bir süredir oldukça iyiydim. Fakat dilimin ucunda iki tane beyaz nokta görüp, 2 gündür gitmediklerini fark edince bir anda gelen panik dalgasını kontrol edemedim. Şansıma ofise gidiyordum ve yanındaki hastanenin dermatoloji bölümünden randevu aldım yine. Daha önce gittiğim doktor olduğu için tanıyordu ve hikayemi biliyordu. Anlattım onu en son gördüğümden bu yana yaptıklarımı ve başıma gelenleri. Sonrasında dilimi gösterdim, gözümdeki noktayı gösterdim. Önemli şeyler olmadığını söyledi. "Dil bu, sıcak içersik tomurcuklar kızarır, şişer, stres yaparsın böyle yapılar gelişir, ateşlenirsin ona tepki verir. Dudakta beyaz noktacıklar oluşabilir. Ağzının içi pıtırcık yapıdadır, onları hissedersin, normaldir." kendi doktorumla da görüştüm, koter işlemini yaptırdığım. Dil ve ağız üzerinde HPV siğillerinin görülmesinin oldukça nadir ve zor olduğunu, yine de bakarak olmamı ve büyürse müdahale edeceğimizi söyledi. Tedavi olarak yine olası siğillerin koter ile kaldırılabileceğini ve sıkıntıyı atlatacağımızı söyledi. İçimi ferah tutmamı ve ciddi bir sıkıntı görmediğini de ekledi.

Bu sürecin böyle olması doğal, çünkü elimizden geldiği kadar dikkat etsek ve desteklemeye çalışsak dahi, zaman zaman kontrolü yitiriyor ve dünya yıkılıyor gibi hissetmemiz galiba tedavi sürecinin bir parçası. Şu an içim daha rahat, ağzımı incelemeyi bırakıcam bi süre, en azından denicem. Zihnimi yoğun tutmam lazım, yoksa ağzımda sürekli yara veya birşeyler varmış gibi hissediyorum bu yüzden. Kolaylıkla atlatırız umarım.

Durum
    Özel Üye

Ah kıvırcık o kadar benzer şeyler yaşıyoruz ki her her gün akla yeni yeni kötü senaryolar geliyor. Maalesef nuksler durana kadar bu böyle olacak gibi. Forumdaki diğer arkadaşlara göre sigillerin görünmeyen yerde olması bizim için dezavantaj. Ama umudu kaybetmemek gerek hastalık umutsuzluktan besleniyor. Ne zmn bunalsam foruma girip negatif olanları okuyorum aaa evet bende bundan endişe ediyorum demek ki zamanında oda öyleymiş yalnız değilmişim diye kendi kendime konuştuğum bile oluyor ) sana tavsiyem ağız içine çok bakma delirirsin. Hayat umarım hepimize güzellikler getirir çektiğimiz bu zor günleri gülerek hatırlarız yada yok yok hiç hatirlamayalim 😆

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı kivircik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün ağır panik ataklarımdan birini yaşadım. Aslında bir süredir oldukça iyiydim. Fakat dilimin ucunda iki tane beyaz nokta görüp, 2 gündür gitmediklerini fark edince bir anda gelen panik dalgasını kontrol edemedim. Şansıma ofise gidiyordum ve yanındaki hastanenin dermatoloji bölümünden randevu aldım yine. Daha önce gittiğim doktor olduğu için tanıyordu ve hikayemi biliyordu. Anlattım onu en son gördüğümden bu yana yaptıklarımı ve başıma gelenleri. Sonrasında dilimi gösterdim, gözümdeki noktayı gösterdim. Önemli şeyler olmadığını söyledi. "Dil bu, sıcak içersik tomurcuklar kızarır, şişer, stres yaparsın böyle yapılar gelişir, ateşlenirsin ona tepki verir. Dudakta beyaz noktacıklar oluşabilir. Ağzının içi pıtırcık yapıdadır, onları hissedersin, normaldir." kendi doktorumla da görüştüm, koter işlemini yaptırdığım. Dil ve ağız üzerinde HPV siğillerinin görülmesinin oldukça nadir ve zor olduğunu, yine de bakarak olmamı ve büyürse müdahale edeceğimizi söyledi. Tedavi olarak yine olası siğillerin koter ile kaldırılabileceğini ve sıkıntıyı atlatacağımızı söyledi. İçimi ferah tutmamı ve ciddi bir sıkıntı görmediğini de ekledi.

Bu sürecin böyle olması doğal, çünkü elimizden geldiği kadar dikkat etsek ve desteklemeye çalışsak dahi, zaman zaman kontrolü yitiriyor ve dünya yıkılıyor gibi hissetmemiz galiba tedavi sürecinin bir parçası. Şu an içim daha rahat, ağzımı incelemeyi bırakıcam bi süre, en azından denicem. Zihnimi yoğun tutmam lazım, yoksa ağzımda sürekli yara veya birşeyler varmış gibi hissediyorum bu yüzden. Kolaylıkla atlatırız umarım.
    İçinin rahatlamasına sevindim @kıvırcık, maalesef hpv psikolojimizi hedef alıyor. İnsan bazen kuruntu deryasına giriyor, ağız çok kompleks bir yapı emin ol ve her şeyi sigil sanıp kafayı yiyebilirsin. O yüzden agzımda sigil var mı diye burada fotograf atmak isteyene doktora git diyorum. Oral hpv, genital hpv kadar yaygın değil emin ol, yani tabii ki oral hpv'si olanlar var ama ben forum sahibi olarak sürekli sık sık görmüyorum yani, çoğumuz genital bölge hpv'siyiz. İyi ol, bozma moralini beyninin seni oyuna getirmesine izin verme

Durum
    Yeni Üye

Bir süre forumdan, bu konulardan uzak kalmak istedim. AHCC kullanmaya, Imutor kullanmaya devam ediyorum. En son üçüncü kez yaktırdım. Doktorum anal kanalda ulaşamadığımız bir yerde olabilir dediği için farklı bir doktora gidip rektoskopi ile birlikte işlem kararı aldık. Pazartesi onu yaptırıcam. Onun haricinde oral HPV korkum kalmadı artık. Her gittiğimde detaylı olarak ona da baktırıyorum doktorum son kez içimin rahatlaması için iyice KBB uzmanına da görünmemi tavsiye etti. Bi yapı var larynx üzerinde fakat siğile benzemediğini söyledi. Ben de siğil olduğunu düşünmüyorum.

Sigarayı bıraktım. Elektronik sigara almıştım zaten, onu kullanıyorum. Onu da yavaştan azaltırım. Diyetimi güncelledim. Kendimi zorlamıyorum. 1 ay mesela izin verdim. AHCC kullanmaya devam ettiğim halde üzerine düşünmedim, randevumu erteledim. İyi geldi açıkçası. Bugün ki randevuma giderken ne rahatsız ne de stresli hissediyordum.

Kafamda tek bir düşünce var. İnsanlar neler ile uğraşıyor. Ne hastalıklar var. Bizim vücudumuzda olan ise "misafir". İyileşen, negatife dönen yüzlerce örnek ve birçok yol var. Bu mentaliteyi oturtmam biraz zaman aldı, olsun en azından oturdu. O yüzden iyileşmek ve bu misafiri bir daha gelmemesi adına uğurlamak için elimden geleni yapıyorum. Güzel haberlerle görüşmek üzere.

Umutlu kalın. <3

Durum
    Özel Üye

Alıntı kivircik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir süre forumdan, bu konulardan uzak kalmak istedim. AHCC kullanmaya, Imutor kullanmaya devam ediyorum. En son üçüncü kez yaktırdım. Doktorum anal kanalda ulaşamadığımız bir yerde olabilir dediği için farklı bir doktora gidip rektoskopi ile birlikte işlem kararı aldık. Pazartesi onu yaptırıcam. Onun haricinde oral HPV korkum kalmadı artık. Her gittiğimde detaylı olarak ona da baktırıyorum doktorum son kez içimin rahatlaması için iyice KBB uzmanına da görünmemi tavsiye etti. Bi yapı var larynx üzerinde fakat siğile benzemediğini söyledi. Ben de siğil olduğunu düşünmüyorum.

Sigarayı bıraktım. Elektronik sigara almıştım zaten, onu kullanıyorum. Onu da yavaştan azaltırım. Diyetimi güncelledim. Kendimi zorlamıyorum. 1 ay mesela izin verdim. AHCC kullanmaya devam ettiğim halde üzerine düşünmedim, randevumu erteledim. İyi geldi açıkçası. Bugün ki randevuma giderken ne rahatsız ne de stresli hissediyordum.

Kafamda tek bir düşünce var. İnsanlar neler ile uğraşıyor. Ne hastalıklar var. Bizim vücudumuzda olan ise "misafir". İyileşen, negatife dönen yüzlerce örnek ve birçok yol var. Bu mentaliteyi oturtmam biraz zaman aldı, olsun en azından oturdu. O yüzden iyileşmek ve bu misafiri bir daha gelmemesi adına uğurlamak için elimden geleni yapıyorum. Güzel haberlerle görüşmek üzere.

Umutlu kalın. <3
    Senin sigillere doktorun anaskopla mi bakıyordu kivircik neden retroskopiye gerek duydu

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin sigillere doktorun anaskopla mi bakıyordu kivircik neden retroskopiye gerek duydu
    Hayır, klasik el muayenesi ile. Zaten yetersiz hissettirmesinin sebebi de buydu bana.

Durum
    Özel Üye

[QUOTE=kivircik;38358]Hayır, klasik el muayenesi ile. Zaten yetersiz hissettirmesinin sebebi de buydu bana.[/QUOTE
    E peki içeridekini nasil görüp te yakıyordu

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E peki içeridekini nasil görüp te yakıyordu
    Biraz grafik olacak anlatım ama olabildiğince gererek yakıyordu. Kolonoskopimde derin oluşum görünmediği için bu kadar rahat davranmıştık ama bu rahatlık bana fazla gelmeye başladı.
    Hem koterden de çok sıkıldım açıkçası. Bu sefer kryo olacağım.