Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV var mı yok mu, her doktorun farklı yönlendirmesi sorunsalı

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV var mı yok mu, her doktorun farklı yönlendirmesi sorunsalı

Alıntı kivircik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz grafik olacak anlatım ama olabildiğince gererek yakıyordu. Kolonoskopimde derin oluşum görünmediği için bu kadar rahat davranmıştık ama bu rahatlık bana fazla gelmeye başladı.
    Hem koterden de çok sıkıldım açıkçası. Bu sefer kryo olacağım.
    Hayir kesinlikle gidip içeriye baktir anaskop bul o yoksaada retroskopi yaptır içeride varsa o geldiği yerleri yaksada bi ise yaramaz elbet bitecek bende umutluyum geçmiş olsun

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Biraz grafik olacak anlatım ama olabildiğince gererek yakıyordu. Kolonoskopimde derin oluşum görünmediği için bu kadar rahat davranmıştık ama bu rahatlık bana fazla gelmeye başladı.
    Hem koterden de çok sıkıldım açıkçası. Bu sefer kryo olacağım.
    Anaskop hiç yaptırmadan retroskopi yaptırman hiç mantıklı değil bence nacizane tavsiyem ilk önce anaskop ile baktır. Anaskop 10 cm kadar bakar ve varsa siğilleri yakar zaten. Retroskopi 50 cm kadar bakar eğer senin anüs kanalında ya da anüs girişinde varsa siğilin retroskopi ile o girişteki olan virüsü daha ileriye taşımış olacaksın yoktan yere. Bunun belli bi sırası var mantıken cm açısından değerlendirip işlemlerini ona göre yaptırmanı öneririm. Küçük bi alanda varken geniş alana yaymanın anlamı yok bence.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

ben deryaya direkt katılıyorum.
    forumumuzda eskiden @ankaralı vardı, o da anaskop vs baktırmıştı sanırım. bu işin sırası önce en az cm olandır, ayrıca cok derinlere baktırmak iyi değilmiş diye duymuştum.

Durum
    kivircik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Ve Arya, yönlendirmen üzerine Ankaralı'nın gönderilerini inceledim. Benzer durumlardayız anladığım kadarıyla. Kendisinin negatif olması açıkçası umutlandırdı. Hoş elbet hepimiz negatif olacağız. Yarın gittiğim zaman doktora neden Rektoskopi istediğini tartışır anlamaya çalışırım. Yani anagram şu notkada dediğiniz gibi daha mantıklı. Hem boş yere sedatif almaya da gerek yok.

Bakalım, yarın göreceğiz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Ve Arya, yönlendirmen üzerine Ankaralı'nın gönderilerini inceledim. Benzer durumlardayız anladığım kadarıyla. Kendisinin negatif olması açıkçası umutlandırdı. Hoş elbet hepimiz negatif olacağız. Yarın gittiğim zaman doktora neden Rektoskopi istediğini tartışır anlamaya çalışırım. Yani anagram şu notkada dediğiniz gibi daha mantıklı. Hem boş yere sedatif almaya da gerek yok.

Bakalım, yarın göreceğiz.
    evet ve ankaralı inanılmaz panik bir çocuktu, yıllarca forumda kaldı düşün o yüzden onu unutmam mümkün değil hahahaha sürekli bunu düşünürdü vakit buldukça teselli ederdim

Durum
    Yeni Üye

Selamlar, operasyondan çıktım. Biraz sancılı bir süreçti ama bu sefer kendimi daha iyi hissediyorum.
    Doktorum ile tekrar konuştuğumuzda terkar eden siğiller için 3 olasılıktan bahsetti:
    1. Temas devam ediyordur.
    2. Hücrede daha çıkmamış olan virüsler varlığını koruyordur.
    3. Tam temizleme gerçekleşmediği için siğiller çoğalmaya devam ediyordur.

Bu noktada ilk iki durumun çok ihtimal dahilinde olduğunu düşünmemiştim. İkinci durum için özellikle aylardır AHCC kullanıyorum ve bağışıklığımın onları alt ettiğine inanmak istiyorum. Ki bugün operasyonda bahsettiğiniz gibi anagram ile ilerledik ve derinlerde, el yordamı ile ulaşılamayacak yerlerde olduğundan bahsetti. Onları da temizlemiş. Tekrar etmeyeceğini umuyoruz 2 hafta sonra kontrolümüz var. Kendimi bu sefer daha iyi hissediyorum.

Ek olarak gitmişken KBB uzmanından boğaz, dil, dil kökü, ağız muayenesi istedim. Endişelendiğim bir popil vardı tamamen normal ve temiz olduğumu söyledi. Dermatologları her ne kadar sevsem de alanında uzman kişilerin kendine has ekipmanları ile bakmaları bana daha iyi hissettiriyormuş onu da anlamış oldum.

Gelişmelerden haberdar ederim. Ve desteğiniz için teşekkür ederim. <3

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Senin virüs tipi neydi hatırladığım kadarıyla 2 g
    Kere tip testi yapmıştın

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin virüs tipi neydi hatırladığım kadarıyla 2 g
    Kere tip testi yapmıştın
    Tek tipleme testi yapıldı. Tip 6 çıkmıştı.
    Diğer testte tip söylemediler. Sadece HPV diyip geçtiler, biraz salakça bi testti anlamadım ben de. Üzerine çok gitmedim bir daha o hastaneye gitmeyeceğim için.

Durum
    Üzüntülü00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Yine iyi sana test yapmışlar kıvırcık. İstanbulda 3 doktor gördüm 3üde bu hpvnin testi yok anlama yöntemi yok, siğil olursa yaktırmam gerektiğini söylüyor ne kadar saçma. Yıl 2022 tıp çok gelişmiş komik geliyor

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Üzüntülü00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine iyi sana test yapmışlar kıvırcık. İstanbulda 3 doktor gördüm 3üde bu hpvnin testi yok anlama yöntemi yok, siğil olursa yaktırmam gerektiğini söylüyor ne kadar saçma. Yıl 2022 tıp çok gelişmiş komik geliyor
    Yani biraz ısrarlarım sonucunda oldu dersem yeridir. Çok fazla doktor değiştirdim ben de. En sonunda aldım karşıma birini "cahil değilim, araştırdım ve sizin de yardımınızla şunları şunları şunları" talep ediyorum dedim. Sağolsun aynı şekilde düşündüğümüz için kolay ilerledi sonrasında. Ama genel bi "siğil ya, yakalım geçelim işte, çok karıştırmayın, çok endişeleniyorsunuz" tavrı var ve bu tavır beni daha da endişelendiriyor. Grip değil, sivilce değil sonuçta bu.