Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV var mı yok mu, her doktorun farklı yönlendirmesi sorunsalı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV var mı yok mu, her doktorun farklı yönlendirmesi sorunsalı

Alıntı kivircik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün koter işlemini gerçekleştirdik. Herhangi bir acı hissetmedim, uyuştururken bile gayet acısız geçti süreç. Biraz stresli olduğum için doktorumun da oldukça desteği oldu. Lezyonların bulunduğu bölge dolayısı ile biraz zorlandık sadece. Görebildiği ve ulaşabildiği kadarını yaktığını söyledi doktorum. İki tane ilaç verdi birisi yaraların geçmesi için diğeri de hepimize tanıdık olan Aldara. Lokal strelizasyonu ve direnci arttırmak adına. Birkaç gün sızlaması olası dedi. Hazırlıklıyım zaten, diyetimi birkaç gün öncesinden değiştirmiştim. Daha kolay bir toparlanma süreci geçireyim diye. Patoloji için parça da aldı tabi ki birkaç güne de onun raporunun geleceğini, gelince beni bilgilendireceğini söyledi. Bir ay sonrası için randevu aldım. Ne olur ne olmaz diye. Olası bir şey olursa direk randevumuzda yakarız diye konuştuk. En iyi ihtimalle herhangi bir şey olmazsa kendime ödül olarak botoks yaptırmayı planlıyorum. hahahaha

7-10 gün arasında yaraların yeteri kadar iyileşmesinden sonra kolonoskopi yaptırmayı düşünüyorum. Zaten niyetim vardı hem o hem de endoskopiyi aradan çıkarmış olucam böylece. İşlem sırasında daha derinde olması ihtimaline karşın kolonoskopi cihazı ile alabileceklerini söyledi doktorum. İşlem sonrasında onu da haberdar etmemi rica etti. Biraz obsesif olduğum için bu konuda doktoruma tekrar etme olasılığı, durumunu falan sordum. Daha kötü durumda olanları gördüğünü korkulacak bir şey olmadığını söyledi. İçim rahatladı. Tabi tekrarın bir olasılık olduğunu da berlitti. Ağız içindeki yapılardan endişe ettiğimi dile getirdim, benzer şekilde karnıbahar gibi çıkar genelde dedi. Lezyon görmediğim sürece endişelenmemem gerektiğini söyledi. Zaten en önemli şeyin bağışıklık sistemini güçlü tutmak olduğunu söyledi.

Bağışıklık sistemi içinde Time Health'in AHCC'sini kullanmaya başlamıştım zaten. Ek olarak diyetimi daha sağlıklı hâlâ getirmeye çalışıyorum. Günlük olarak propolis ve kefir tüketiyorum. Yeşil çay zaten düzenli kullandığım bir şey idi, sadece bir bardak fazla içiyorum. Ek olarak Imutor Kompleks kullanıyorum. Burada AHCC'nin tek başına yeterli olduğunun söylendiğini ve öyle olduğunun farkında olsam dahi, psikolojik olarak Imutor kullanmak iyi geliyor açıkçası. En azından elimden gelen her şeyi yaptığımı hissediyorum. Tek sıkıntılı olan sigara kullanımı. Maalesef günlük olarak 2 paket tükettiğim bir şeyi şu an için bir paketin altına zor çektim. Elektronik sigara desteği kullanıyorum bunun için. Umarım en kısa sürede tütün kullanımımı da bitirmiş olacağım.

Patoloji raporum geldiğinde tekrar burayı güncellerim. Sağlıkla kalın. <3
    Selam kıvırcık ne güzel anlatmıssın tekrar geçmiş olsun guncelle bizi evet ahcc tek basına yeterli ben de 8 ay ahcc kullandım bunun 4 ayı imutorla birlikteydi, sonra ahcc'nin çok yeterli oldugunu ögrenince imutorsuz kullandım.

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kıvırcık merhaba kolonoskopi yaptirmadiysan eger yaptirmani önermem araştırmalarıma göre ve forumdada yazilanlara göre makat ağzında olan sigilleri daha ileriye yayma riski var kolonoskopi 50 cm anoskopi 10 cm bence anoskopi tercih etmelisin. Daha ileride olanı hiç duymadım çünkü tabi yine senin tercihin

Durum
    kivircik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıvırcık merhaba kolonoskopi yaptirmadiysan eger yaptirmani önermem araştırmalarıma göre ve forumdada yazilanlara göre makat ağzında olan sigilleri daha ileriye yayma riski var kolonoskopi 50 cm anoskopi 10 cm bence anoskopi tercih etmelisin. Daha ileride olanı hiç duymadım çünkü tabi yine senin tercihin
    Selam, yok yaptırmadım daha fakat bu cumartesi için tarihimi aldım. Bir terslik olmazsa endoskopi ile birlikte aradan çıkaracağım. Doktorum ile bu konuyu konuştuk, özellikle bu konuda endişeli olduğumu dile getirdim. Koterizasyon ile alınabilenlerin hepsinin alındığını fakat varsa bunun yayılma gibi bir durumu olup olamayacağımı, doktorum da böyle bir ihtimalin olmadığından bahsetti. Bağırsak dokusunun siğil geliştirmeye uygun olmadığını söyledi. Zaten girişte kalan varsa da alacaklarını belirtti. Duruma göre yine haberdar edeceğim.

Durum
    Admin

Selam, yok yaptırmadım daha fakat bu cumartesi için tarihimi aldım. Bir terslik olmazsa endoskopi ile birlikte aradan çıkaracağım. Doktorum ile bu konuyu konuştuk, özellikle bu konuda endişeli olduğumu dile getirdim. Koterizasyon ile alınabilenlerin hepsinin alındığını fakat varsa bunun yayılma gibi bir durumu olup olamayacağımı, doktorum da böyle bir ihtimalin olmadığından bahsetti. Bağırsak dokusunun siğil geliştirmeye uygun olmadığını söyledi. Zaten girişte kalan varsa da alacaklarını belirtti. Duruma göre yine haberdar edeceğim.
    Hadi hayırlısı, umarım çabuk iyileşirsin şimdiden çok geçmiş olsun ctesi günü için, bizi mutlaka haberdar et

Durum
    Özel Üye

İnş kolay atlatırsın o zmana aynn bizi burdan haberdar et

Durum
    Yeni Üye

Selam, güncellemeyle geldim. Sabah kolonoskopi ve endoskopi mi oldum. Endoskopi olarak reflüm varmış, onu görmüş olduk ama onun dışında temiz üst kısım.

Kolonoskopi de ise milimetrik siğiller görüldü. Doktorum bunların bu kadar büyük göründüğüne korkma, kamera ile bu kadar yakından görüntülendiği için büyük görünüyor, çok küçükler dedi. Koter yaptırdığım doktorun o yüzden görememiş olabileceğinden bahsetti. Onlarda takip için biyopsi aldılar. Ocakta zaten takip randevum vardı dermatoloğuma gittiğim zaman göstereceğim tabi ki. Kolonoskopi hazırlığı biraz yorduğu için o bölgeyi, birkaç gün sonra Aldara kullanmaya başlayacağım. En azından randevu tarihim gelene kadar önlem almış olurum.

Genel olarak içim rahatladı. Hem yukarı kısımda siğil ile karşılaşmamış olmalarına hem de içeri de beklediğimden daha iyi durumda olmama. İnsan hissediyor çünkü. Doktorum endişe edilecek hiçbir şey olmadığını ama diyetime dikkat edip gastro yaralarımı iyileştirmemi söyledi. Tabi bunun en büyük neden, stres. Farkında olmasak bile vücut o strese cevap veriyor böyle. Gidip meditasyon yapayım biraz daha

Durum
    Özel Üye

Geçmiş olsun kıvırcık. O küçük sigiller icerden miydi ve aldirdin bugün

Durum
    Özel Üye

Yani bugün de yakıldı mi sigillerin

Durum
    Admin

Selam, güncellemeyle geldim. Sabah kolonoskopi ve endoskopi mi oldum. Endoskopi olarak reflüm varmış, onu görmüş olduk ama onun dışında temiz üst kısım.

Kolonoskopi de ise milimetrik siğiller görüldü. Doktorum bunların bu kadar büyük göründüğüne korkma, kamera ile bu kadar yakından görüntülendiği için büyük görünüyor, çok küçükler dedi. Koter yaptırdığım doktorun o yüzden görememiş olabileceğinden bahsetti. Onlarda takip için biyopsi aldılar. Ocakta zaten takip randevum vardı dermatoloğuma gittiğim zaman göstereceğim tabi ki. Kolonoskopi hazırlığı biraz yorduğu için o bölgeyi, birkaç gün sonra Aldara kullanmaya başlayacağım. En azından randevu tarihim gelene kadar önlem almış olurum.

Genel olarak içim rahatladı. Hem yukarı kısımda siğil ile karşılaşmamış olmalarına hem de içeri de beklediğimden daha iyi durumda olmama. İnsan hissediyor çünkü. Doktorum endişe edilecek hiçbir şey olmadığını ama diyetime dikkat edip gastro yaralarımı iyileştirmemi söyledi. Tabi bunun en büyük neden, stres. Farkında olmasak bile vücut o strese cevap veriyor böyle. Gidip meditasyon yapayım biraz daha
    Çok geçmiş olsun, hadi git sen meditasyon yap hahaha rahatla biraz akışta kal :P

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kıvırcık. O küçük sigiller icerden miydi ve aldirdin bugün
    Yani bugün de yakıldı mi sigillerin
    Yok hayır. Doktorum siğillerin milimetrik olduğunu ve kolonoskopide kullanılan methodun o kadar küçük olanları alamayacağını, dağıtabileceğini söyledi. Koterizasyon ya da diğer yöntemlerin daha iyi olacağını söyledi. Bölge biraz toparlasın, Aldara kullanacağım bir süre.

Bu arada koter sırasında alınan parçadan patoloji raporu geldi, tip 6 ile uyumlu çıkmış. Bakalım bir haftaya da diğer rapor gelir karşılaştırırım. Açıkçası rahatım ya, sürekli oramda buramda mı çıktı diye düşünmekten dilimde bile yaralar çıkardım -ki uzun zaman olmuştu böyle kendimi sıkmayalı. O yüzden elimden geleni yaparken biraz da rahat bırakmak istiyorum kendimi. Yine buralarda olur ve güncellemelerimi yaparım, insanlara bildiklerimi anlatırım.

Net bildiğim bir şey varsa, benim bu virüsten güçlü olduğum. TED talk yaptığıma göre gidebilirim