Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 yıldır hpv'yim

Durum
    empatikvesempatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

1 yıldır hpv'yim

herkese merhaba aranıza yeni katıldım biraz kendi sürecimden bahsetmek yani bu zamana kadar yaşadığım şeyleri beni anlayabilecek arkadaşlara anlatmak istiyorum. okursanız çok sevinirim

24 yaşında erkek bir bireyim 2020 aralık aylarında girdiğim bi ilişkiden sonra önce penisimde sivilce gibi bir şey fark ettim ve zaten aktif olarak her ay sivilce problemim için gittiğim cildiye doktoruma gösterdim. kendisi ilk başta molloskum kontagiozum olabilir demişti. kriyo uyguladı ve geçti ancak o bölgenin etrafında birkaç tane daha çıktı o sürede anüs bölgemde de oldugunu fark ettim. doktora gideceğim tüylerimi temizliyim diye düşünerek siğili iyice her yere yaydım iç anadolu bölgesinde yaşıyorum yaşadığım yerdeki doktorların hpv hakkında pek bir bilgisi yoktu. ayrıca gittiğim doktorlardan cinsel yönelimim yüzünden shaming yediğim zamanlarda oldu. kriyo ile penisimdekilerden kurtuldum ancak anüs bölgemdekiler tüyleri temizliyim derken iyice yayıldı o süreçte korona oldum ve tedaviye erisimim olmadı ayrıca hpvnin bu kadar ciddi ve uzun süren bir sey oldugunuda bilmediğimden pek önemsememiştim. neyseki korona sürecim bittikten sonra bir umutla istanbulda doktorlara gözükeyim diye gittim ancak 2021 mart-nisan malesef koronanın zirve zamanları oldugu için doktorlar benimle ilgilenmedi sürekli baska doktorlara yönlendirdiler ben de bu durumdan çok sıkılmıştım. kendim araştırdım ve benim durumumda en iyi tedavinin aldara+cerrahi yöntem+aldara oldugunu öğrendim. ameliyat öncesi bir kutu aldara kullandım ve cerrahi operasyonla anüs bölgemden biri 3 diğeri 4 cm büyüklğünde siğiller cıkarıldı. zorlu bi süreçti yaraların iyileşmesi 40 gün falan sürdü. ameliyattan hemen sonraki gün gardasil aşı olmuştum ilk dozu. yaralarım iyileştikten sonra tekrar aldara kullanmaya basladım ancak öyle bi tahriş ettiki amliyat oldugum yerler tekrar açıldı. neyse iyileşti bir şekilde ancak yine kücük kücük siğiller cıkmaya başladı. kriyo ile onları yaktırıyorum. ikinci doz aşımı da oldum.

ancak herhangi bir gelişme olmadıkca ve tekrar tekrar siğiller cıktıkca moralim aşırı bozuldu hiçbir şey yapacak halim kalmadı. sonrasında tekrar araştırmalar içerisine girdim önce ekşi sözlükteki hpv hastalarının yazdıklarını sonrada bu forumu buldum bu sayede içim rahatladı. bunun zaten zorlu bi sürec oldugunu siğiller cıkmaya devam etse de yılmadan yaktırıp tedaviye devam etmem gerektiğini öğrendim. arkadaşlar bu süreçte bir sürü doktor gezdim ancak hiçbiri bana ahcc kullanımından söz etmemişti. ben bu ilacı duydugum da ve bununla negatiflik sağlandığını öğrendiğimde o kadar umut doğdu ki içime. o motivasyonla bugün tekrar cıkan aktif siğilleri kriyo ile yaktırdım ve ahcc siparişi verip onu kullanmaya başlayacağım.

birde şundan bahsetmek istiyorum ben o kadar doktor gezdim ve hiçbiri bana bu hpv tiplerinin test ile öğrenileceğinden söz etmemişti ben onu da şu an bu forumda öğrendim. ameliyat oldugum hastane de ameliyat raporum çıkmıştı ancak ben kendi yaşadığım şehre döndüğüm için rapora ulaşamamıştım. sizce bu raporda aldıkları siğil parcasından hangi tip olduğunu tespit edebilmişler midir? bir de sanırım hpv testi için özel bi klinikte test olmam gerekiyor?

ayrıca aşıda üçüncü dozumda geldi. aşının koruyucu önleyici bir aşı oldugunu biliyorum. ancak okudugum birkaç yerde ve doktorların söylemesine göre tedavi edici etkisi olabilirmiş zaten bu yüzden aşıya başlamıştım. aşının iki dozununda üç doz kadar etkili olduğunu bir doktorum ve birkaç yerden okumuştum yine. malum aşı zaten çok pahalı, ahcc de öyle. ben üçüncü doz olmak yerine artık aktif olarak tedavide rol oynamak istiyorum. koruyuculuksa zaten iki dozun yeterli olduğu söyleniyor çünkü. üçüncü dozu olmam tabiki iyi olur ancak benim şu an herhangi bir maddi gelirim yok. ailem karşılıyor. onlarda artık "bi kurtulamadın şu hastalıktan" diyip bana söyleniyorlar sanki tüm bu olanlar benim sucummuş gibi
    ahcc araştırmalarımda bu forumdaki arkadaşlarımın çoğu time health markasını kullanmış ben araştırmalarım sonucunda silver shell markalı bi ahcc daha buldum sanırım türkiye menşeli fiyatı bu yüzden biraz daha ucuz. kullananlar olduysa engin tecrübelerini benimle paylaşırsalar çok mutlu olurum. alvanın sitesinde havale ile %3 indirim yapılıyormuş havale ile alıp bir sıkıntı yaşayan oldu mu?

dediğim gibi tüm bunları beni anlayabilecek insanlarla paylaşmak bile benim onarıcı etki yarattı diyebilirim. geri dönüş yaparsanız çok mutlu olurum. şimdiden teşekkürler herkese. sağlıcakla kalın

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: 1 yıldır hpv'yim

Empatik ve sempatik merhabalar geçmiş olsun umarım en kısa zamanda negatif olursun hikayeni okudum sigillerin yok edilmesi süreci ayrı bir zormus. Birçok doktor birçok şeyden bahsetmeyecek sana biz bu forumda birbirimize yardımcı ola ola keşfettik pek çok şeyi. Time health havale konusunda da bir sıkıntı olacagını sanmıyorum şirket sonucta, sikayet etme hakkın da var eger bir sıkıntı olursa yani, güvenli gayet. Diğer dediğin ahcc markasının sahipleri time health için biir takım karalama yazıları yazan bir sitenin de sahibi olduğu için ürünü bilmem ama kendileri hakkında hiç olumlu düşünmüyorum yine de sana kalmış diyorum sonuçta hpv'den kurtulacak olan sensin, ne kullanırsan kullan negatif yapan bir şey kullan, illa time health'de değil, başka negatif yapan bir marka duyduysan onu da kullanabilirsin mesela. Burada önemli olan hpv negatif olman, ahcc ucuz bir takviye değil, seçim senindir, biz forumca belli bir ahcc markasını yani time health'i kullandık ama sen de aynısını kullanmak zorunda değilsin yani elbette

Durum
    empatikvesempatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arya çok teşekkür ederim geri dönüşün için. Biraz geç görebildim ama kusura bakma ben de araştırdım biraz yabancı literatürü de. Araştırmalarda kullanılan time health markasaydı. Bir de Türkiyedeki diğer markaları kıyasladığımda time healthda üç mantar türü varken diğerlerinde bir mantar türü vardı. İsimlerini tam olarak hatırlayamadım şu an. Time health kullanmaya başladım bugün. Bakalım umarım en kısa sürede atlatırım. Benim için çok zorlu bir süreçti ancak hem kendi tecrübelerimle hem de bu hastalığı yaşayan insanların tecrübeleriyle daha da bilgilendim artık sürecimi daha bilgili bir şekilde yönetiyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı empatikvesempatik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya çok teşekkür ederim geri dönüşün için. Biraz geç görebildim ama kusura bakma ben de araştırdım biraz yabancı literatürü de. Araştırmalarda kullanılan time health markasaydı. Bir de Türkiyedeki diğer markaları kıyasladığımda time healthda üç mantar türü varken diğerlerinde bir mantar türü vardı. İsimlerini tam olarak hatırlayamadım şu an. Time health kullanmaya başladım bugün. Bakalım umarım en kısa sürede atlatırım. Benim için çok zorlu bir süreçti ancak hem kendi tecrübelerimle hem de bu hastalığı yaşayan insanların tecrübeleriyle daha da bilgilendim artık sürecimi daha bilgili bir şekilde yönetiyorum.
    İyi yapmışsın bak bu önemli bir bilgi bize de aktarır mısın? Ben sanırım bu kadar detayına girmemiştim ahcc etkilerine ve time health markanın negatif yapma konusunu araştırmıştım sadece. 3 adet mantar türü varmış ve başka markalarda 1 adet varmış öyle mi?

Durum
    Rose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv16 yada 18 isen aşının hic bir etkisi olmuyor.Yani hastalığı kaptiktan sonra aşı olmanın bi faydasi yok diye biliyorum.Keske tipini belirleyip ona göre olup olmama kararını verseydin.

Bu Konu için Etiketler