Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 39, 53, koterizasyon

Durum
    Gocebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tip 39, 53, koterizasyon

Merhaba, dun 39 ve 53 pozitif olduğumu öğrendim. Iltihap oldugu icin smear yapilamamisti. Sadece hpv testi yapmistik. Simdi doktor kolposkopi ile bakacağını boyayip sonra da koterizasyon yapacagini soyledi. Hic sigilim yoktu aslinda gorunen bolgede. Simdi ben bu doktora guvenip yaptirmali miyim? Baska doktora da gostermeli miyim? Cabuk iyilesiyor mu? Yaptirip ise gidebilir miyim? Ve merak ettigim artik cinsel hayatim olmayacak mi ve evlenemeyecek miyim? Lütfen yardim edin cok korkuyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tip 39, 53, koterizasyon

Başka bir doktora daha görünmeni tavsiye ederim. İç tarafta yara görmüş mü bunu sor? eğer gördüyse muhtemelen koterizasyonu iç tarafa yapacak olabilir.
    koter işlemi iç tarafa yapılırsa bir şey anlamazsın zaten, sadece cinsellikten uzak durman istenir bir süre, ama zaten hpv iken hiç cinsellik yaşamaman en dogrusu. Bir süre cinsellikten uzak durman gerekiyor örnegin atıyorum 1 yıl falan. Evlenebilirsin elbette, ömür boyu kalmıyor hpv vücuttan ahcc sayesine atılabiliyor, arastırmanı öneririm. Forumda ahcc kullananlar kısmındaki yazılarımızı oku, çok iyi beslen, bol bol kivi, brokoli, yeşil biber ye, yeşil çay ve kefir iç bunlar hpv konusunda etkili.

Bu Konu için Etiketler