Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 16 pozitif nolur yardım edin ne yapacağım

Durum
    Matilda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv 16 pozitif nolur yardım edin ne yapacağım

Hpv16 pozitifmişim dün öğrendim. Dünyam başıma yıkıldı ne yapacağım. Kaç ayda kurtulurum. Pin pon etkisi var mı. Ne kullanacağım ne yapacağım yardım edin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv 16 pozitif nolur yardım edin ne yapacağım

Selam mathilda, pin pon etkisi var evet. Yani sevgilinden veya eşinden kaptıysan (yani düzenli bir ilişkide kaptıysan) o kişide de hpv vardır. Bi sen ona, bi o sana bulaştırırsınız ve virüsün yenilmesi zorlaşır. Bunun için genellikle çiftlerden biri ahcc kullanıp hpv negatif olmaya çalışırken, iki kişinin de ahcc kullanması ve bir süre cinsel anlamda temas ve yakınlaşmanın son bulması sonrasında yüz güldüren sonuçlar sağlıyor. Çünkü sadece çiftlerden birinin negatif olması etki etmiyor, diğer kişi pozitif ise tekrar enfekte olabilir. Yani ilişkiyi kesmeniz şart ve takviye alacaksanız iki kişi birden almalı, olay bu.

Ama eğer ben başkasına bulaştırır mıyım sevişirsem? diye soruyorsan onun cevabı da evet. Bu yuzden cinsellik sınırlandırılmalı zaten bir süre ara vermen ve genital bölgeye jilet kullanmaman en dogrusu olur. Sağlıklı beslenip bağışıklıgını yükseltmen gerekiyor. Hpv ancak yüksek bir bağışıklık sistemi ile zamanla vücuttan yok oluyor, yani ana kelimemiz ''bağışıklık'' bunu sağlayabilirsen kendin, sağlayamazsan takviye ile destekleyebilirsin. Bu süreçte sigara, alkol, cinsellik ve jilet olmaması önemli yalnız bunlara dikkat et.

Ama şunu unutma, kendine çok kötü bakmazsan eğer er ya da geç negatif olacaksın. İnsanlar ortalama 2-3 sene sonra negatif olabiliyorlar, kısa bir süre değil biliyorum, sabretmek ve kendine iyi bakmak gerek.