Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kurtulmak istiyorum artık

Durum
    h.k
    h.k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Exclamation kurtulmak istiyorum artık

ben 15 aydır hpv ile mücadele ediyorum. 5 defa felan sigilleri yaktırdım. ama geçmiyor, ara ara sigarayı birakıyorum iki üç ay ama yinede bir gelişme olmuyor. su an görebildigim 4 tane sigil var. kendi şehrimden uzak oldugum için doktorumada gidemiyorum. bu süreç ne zaman bitecel ? ne zamn eskisi gibi olacak. eskisi gibi jilet kullanabilecekmiyim ? sigaraya devam etmek istiyorum. su an ahcc kullanıyorum ve kullanmaya devam edecegim ama nezamana kadar kullansam geçecek.
    bilgi verirmisiniz. simdiden çok teşekkür ederim umarım herkez eski saglıgına kavuşur..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: kurtulmak istiyorum artık

ara ara sigarayı bırakmak değil tamamen kesmeni öneririm, beslenme duzenin nasıl? beslenme düzenini cok iyi ve saglıklı hale getirmen lazım eger takviye kullanmıyorsan. Ahcc'ye ne zaman başladığın önemli? Ahcc kullanırken sigillerin düzenli yok ettirilmesi de baya önemli. Hangi ahcc markasını kullandığın ve ne kadar süredir kullanıyor olduğun da önemli. 1 Hafta önce ahcc kullanmıyordun? 1 hafta önce açtığın başlıkta ahcc alacağım yazmıştın. Ondan dolayı aslında ahcc kullanmadın bu süreçte, ahcc kullanıyorum dediğinde sanki uzun zamandır kullanıyorsun da negatif olamıyormuşsun gibi bir düşünce yarattı bende, zaten sen yeni başlamışsın 1 hafta bile değil biraz sabırlı olacaksın başka çaresi yok bu işin, hpv = sabır. Kolay değil beklemek geçmesini biliyorum ama öyle durup beklemek yerine kendin icin, bagısıklıgın icin de bir şeyler yapmalısın, ayrıca ahcc ve sigara birlikte olmamalı, ben de zamanında çok az da olsa sigara içmiştim ahcc kullanırken ama ben bunu göze almıştım negatif olamama riskini, sen alıyor musun? Tüm bunları yaptıktan sonra cinsellikten uzak durmak ve jilet kullanmaman, akışına bırakman gerek, tabii ki sigillerden düzenli kurtularak. 5 kere siğilleri yaktırmak 15 aya göre çok az. bu kadar az mı sigilin cıkıyordu? yoksa sigilleri bekletiyor muydun? bu yanlış mesela, her ay veya 1,5 ayda bir kez düzenli olarak gidip dondurmalı veya yaktırmalısın ki oradaki viral yük azalsın.

Durum
    h.k
    h.k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

bir aydır sigara içmiyorum.
    saglıgıma dikkat ediyorum..
    ahcc olarak time supplement 120 kapsül olanından kulannıyorum. iyimi ? daha etkili olanı varmı?
    bu süreçte seks yapmamalımıyım ?
    bu hastalıktan kurtuldugumu test yaptırarak anlayacagım sanırım ve test yaptıracagım zamanı nasıl billebilirim? her ay test yaptırmalımıyım?
    ben nezman sigara içebilir. jilet kullanabilir, ve hayatıma normal dewam edebilirim ?
    şimdiden cevapların için teşşekkür ederim

Durum
    Admin

1 ay sigara içmemek ne ki? yani uzun bir süre değil hpv negatif olmak icin ama iyi evet yani böyle devam etmen iyi. Bu süreçte cinsel temas olmamalı. Eğer 5-6 ay sigilin cıkmadıysa test yaptırabilirsin. Ben bilmiyorum ne zaman sigara içip jilet kullanırsın, Doktor değilim ben. Yardımcı olmaya çalışan biriyim, bana böyle bilemeyeceğim soruları sormayın.

Durum
    ercüment - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben ahcc,propolis yeşilçay kefir vs. Kullanıp ama yanında sigara içiyordum nasılsa kullandığım takviyeler sigaranın etkisini azaltır diyerek. Ama öyle olmuyor. Sigara tüm yararlı şeyleri alıp götürüyor. 3 ay oldu bıraktım daha iyiyim.o yüzden temelli bırakmak en iyisi sigarayı sadece hpv negatif için değil

Durum
    Admin

Alıntı ercüment Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ahcc,propolis yeşilçay kefir vs. Kullanıp ama yanında sigara içiyordum nasılsa kullandığım takviyeler sigaranın etkisini azaltır diyerek. Ama öyle olmuyor. Sigara tüm yararlı şeyleri alıp götürüyor. 3 ay oldu bıraktım daha iyiyim.o yüzden temelli bırakmak en iyisi sigarayı sadece hpv negatif için değil
    çok iyi yapmışsın özellikle hpv iken en fazla yararı almak gerekirken bağışıklık için, sigara içmek etkiyi düşünüyor.