Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğili olmayanların cinsel hayatı

Durum
    deborah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siğili olmayanların cinsel hayatı

genelde siğili olan arkadaşlar tartışmışlar konuyu ama siğili olmayanlar tek bir partnerle ilişkiye girmeye devam etse nasıl bir risk yaratıyor merak ediyorum. biz erkek arkadaşımla korunarak devam ediyoruz. ikimiz de ahcc kullanıyoruz. ama birimiz temizlense diğerinde varsa sürekli almaya devam eder ve kısır bir döngüye girer miyiz acaba?

Durum
    elmatadori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Siğili olmayanların cinsel hayatı

Bu konuda bildiğim en önemli şey makalelerde okumuştum, hpv'ye karşı oluşturulan antikor güçlü ve uzun süreli değil. Aynı durum benim de kafamda var. Şöyle ki benim izleyeceğim yol şu şekilde, önce hpv dna testi negatif gelmesini beklemek. Test negatif geldikten sonra kimileri latent olarak kalıyor, kimileri ise virüs vucuttan atılmıştır diyor. Güncel bilgi virüsün atıldığı yönde. Ben bu ihtimale görede aşılanma yoluna gideceğim eşim ve kendimde. Planladığım gibi giderse 1-2 sene içinde virüsten kurtulmak, ve gardasil 9'lu aşıyı vurulmak. Tabi bu sorunuza tam net cevabı verebilmek bence zor. En iyi ihtimali düşüneceğiz.

Durum
    deborah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı elmatadori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bildiğim en önemli şey makalelerde okumuştum, hpv'ye karşı oluşturulan antikor güçlü ve uzun süreli değil. Aynı durum benim de kafamda var. Şöyle ki benim izleyeceğim yol şu şekilde, önce hpv dna testi negatif gelmesini beklemek. Test negatif geldikten sonra kimileri latent olarak kalıyor, kimileri ise virüs vucuttan atılmıştır diyor. Güncel bilgi virüsün atıldığı yönde. Ben bu ihtimale görede aşılanma yoluna gideceğim eşim ve kendimde. Planladığım gibi giderse 1-2 sene içinde virüsten kurtulmak, ve gardasil 9'lu aşıyı vurulmak. Tabi bu sorunuza tam net cevabı verebilmek bence zor. En iyi ihtimali düşüneceğiz.
    yani testiniz negatif gelene kadar beklemekten mi bahsediyorsunuz?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı deborah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani testiniz negatif gelene kadar beklemekten mi bahsediyorsunuz?
    Hayır. Pardon yanlış anlaşıldım. Cinsel ilişkiye korunarak devam. Araştırmayı bulabilsem atacağım, korunarak devam edenlerinde vucuttan attığını gösteren araştırma var. Yani korunarak devam. Linkini bulunca atacağım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Valla ben öpüşmeye başladım fgdhjskal saygılar

Arkadaşlar şaka bir yana, uzuun zamandan beri (6-7 ay) hiç sigiliniz cıkmamıssa, eminseniz korunarak -ama iyi korunarak- cinsel ilişkiye girebilirsiniz, yine yanılma payı ve bulastırma olasılıgı var ama düşük, siz de karsı tarafta hpv varsa baska bir tipini de alabilirsiniz. O yuzden ben bu tip seylerden kacınıyorum, ne kadar kacınırım bılemem tabi ama gittiği yere kadar diyorum. kendime 1-2 sene vermiştim, 1 senesi gitti sigilsiz 3. ayım yuppi

Durum
    h.p.v. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

iyi korunmak nasıl oluyor? yani ne yapmamız lazım?

Durum
    Admin

Alıntı h.p.v. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi korunmak nasıl oluyor? yani ne yapmamız lazım?
    Valla benim aklıma cok farklı seyler geliyor, denemedim

Mesela prezervatif takıyor ya erkek, aynı zamanda kasık ve üst bölgesini kapatacak sekılde streç film koyabilir oraya, bu sekılde bulasma ıhtımalı yok yani...biraz komik farkındayım ama kaygısız sevişme yani hahaha

Durum
    h.p.v. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla benim aklıma cok farklı seyler geliyor, denemedim

Mesela prezervatif takıyor ya erkek, aynı zamanda kasık ve üst bölgesini kapatacak sekılde streç film koyabilir oraya, bu sekılde bulasma ıhtımalı yok yani...biraz komik farkındayım ama kaygısız sevişme yani hahaha
    O zaman boxervatif lazım.Acaba onuda getirten bulabilirmiyiz Arya ne dersin. boxer gibi giyilen prezervatif.mükemmel koruma 0 hpv.yada bayanlara tampon gibi bir prezervatif olabilir aslında.

Durum
    Admin

Alıntı h.p.v. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman boxervatif lazım.Acaba onuda getirten bulabilirmiyiz Arya ne dersin. boxer gibi giyilen prezervatif.mükemmel koruma 0 hpv.yada bayanlara tampon gibi bir prezervatif olabilir aslında.
    Bence mukemmel bir fikir. bunu saklayalım simdilik hpv aramızda guzel seyler cıkabilir hahahaha.

Durum
    Tecrübeli Üye

[QUOTE=Arya;1857]Valla ben öpüşmeye başladım fgdhjskal saygılar

Arkadaşlar şaka bir yana, uzuun zamandan beri (6-7 ay) hiç sigiliniz cıkmamıssa, eminseniz korunarak -ama iyi korunarak- cinsel ilişkiye girebilirsiniz, yine yanılma payı ve bulastırma olasılıgı var ama düşük, siz de karsı tarafta hpv varsa baska bir tipini de alabilirsiniz. O yuzden ben bu tip seylerden kacınıyorum, ne kadar kacınırım bılemem tabi ama gittiği yere kadar diyorum. kendime 1-2 sene vermiştim, 1 senesi gitti sigilsiz 3. ayım yuppi

Gözün aydın daha çıkmayacak o meretler merak etme. Smear yaptırdın mı arya bu süreçte gerçi en son hpv tipleme ve smear yaptırcaktın sanırım. Gerçi onlarda negatif gelcek.

Bu Konu için Etiketler