Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear temiz çıktı

Durum
    mutsuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Smear temiz çıktı

Arkadaşlar merhaba ben 2 sene önce hpv ile karşılaştım ve direkt bu formu bulup üye oldum. 6 ay boyunca ahcc ve türevlerini kullanıp beslenmeme yememe içmeme dikkat ettim. En önemlisi sigarayı bıraktım, alkolü azalttım, spor meditasyon yaptım ve 1bucuk sene boyunca ilişkimde asla cinsellik olmadı. Bi kere kolposkopi yapıldı cin2 çıktı sonrasında rahim ağzım donduruldu. sonrasında ise düzenli kontroller ve sağlıklı yaşamla devam ettim. son 3 smearim temiz veya ascus gözüküyodu hep. ama en son smearimi geçen hafta verdim ve bugün tam olarak 10 dakika önce sonucumu öğrendim, rahmimde enfeksiyon bile yok rahim ağzım, rahmim tertemiz olduğu söylendi. Doktorum bana çok yardımcı oldu ve çok ilgiliydi. Çok mutluyum arkadaşlar bence hpvyi atlattım ama tabi bi sonraki ay garanti olsun diye hpv testide yaptırıcam onun da sonucunu paylaşırım sizlerle.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Smear temiz çıktı

merhabalar mutsuzum, öncelikle bence artık mutlusundur tebrik ederim güzel gelişme, umarım hpv sonucunda negatif gelir kurtulursun. smear testinin cin2 den temiz çıkmaya gerilemesi müthiş güzel. tekrar tebrikler hem yazdıgın icin hem de okuyucularımıza umut olduğun için