Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LSIL ve cinsel ilişki

Durum
    calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

LSIL ve cinsel ilişki

Merhaba ben hpv 66 pozitifim, 4 ay önceki smearimin temiz olmasına rağmen, korunarak cinsel ilişkilerimin bazılarında kanamalarım olması sebebiyle tekrar kontrole gittim ve yeniden smear alındı. son sonucuma göre de LSIL raporlandı. Haftaya kolposkopi önerildi, gerekirse biyopsi alınacak. Siğilim de 1 aydır yok.
    Şimdi kafamda sorular var

Cinsel ilişkiye girmemeli miyim ? Yani kanamalar oldukça durumu daha da kötüleştirir miyim mesela bir yarayı deşmek gibi. LSIL genelde müdahale etmeden geçebilen bişeymiş, ben cinsel ilişkiyle onu kötüleştirir miyim ?

Smearim temizdi ve 4 ay boyunca kendime çok iyi baktım, ahccler propolisler betaglukanlar.. sigara alkol sıfır zaten. LSIL alınca biraz afalladım çünkü hastalık ilerlemiş gibi hissettim, e ben bunu durduramıyorum ki ? Boşa mıydı şimdi her şey ? Yardımlarınızı bekliyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: LSIL ve cinsel ilişki

Alıntı calypso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben hpv 66 pozitifim, 4 ay önceki smearimin temiz olmasına rağmen, korunarak cinsel ilişkilerimin bazılarında kanamalarım olması sebebiyle tekrar kontrole gittim ve yeniden smear alındı. son sonucuma göre de LSIL raporlandı. Haftaya kolposkopi önerildi, gerekirse biyopsi alınacak. Siğilim de 1 aydır yok.
    Şimdi kafamda sorular var

Cinsel ilişkiye girmemeli miyim ? Yani kanamalar oldukça durumu daha da kötüleştirir miyim mesela bir yarayı deşmek gibi. LSIL genelde müdahale etmeden geçebilen bişeymiş, ben cinsel ilişkiyle onu kötüleştirir miyim ?

Smearim temizdi ve 4 ay boyunca kendime çok iyi baktım, ahccler propolisler betaglukanlar.. sigara alkol sıfır zaten. LSIL alınca biraz afalladım çünkü hastalık ilerlemiş gibi hissettim, e ben bunu durduramıyorum ki ? Boşa mıydı şimdi her şey ? Yardımlarınızı bekliyorum
    Merhabalar, ne kadar süredir hpv pozitifsiniz bu önemli. Hpv iseniz zaten baştan cinsellik konusunu rafa kaldırmak gerekliydi, yani doktorlar sigil yoksa yapabilirsin diyorlar ama işin aslı o kadar basit değil, yine de bulaşıcılık var. Siğil çıktığında da hemen farkedilmeyebilir kişi tarafından.
    Bence bu kanama durumları varken önce bir sonuç gelsin derim. Size kalmış elbette her şey ama ahcc ve başka betaglukanlar, propolisler kullanırken bir yandan da hpv yi kamçılayan bir şey yapıyorsunuz. Bu şekilde negatif olamayabilirsiniz.. Partneriniz hpv ise yani o size bulaştırdı ise onun da takviye alması lazım, çift olarak yani ve bu süreçte de birliktelik olmaması lazım.

Bu Konu için Etiketler