Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Kapmýþ Ümitsiz Biri Tecrübelerinizden Yararlanmak Ýstiyor

Durum
    Levent35 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV Kapmýþ Ümitsiz Biri Tecrübelerinizden Yararlanmak Ýstiyor

Arkadaþlar herkese merhaba sanýrým ben bu illete yakalandým ve sizin gibi tecrübeli ve bilgi sahibi insanlardan yardým talep ediyorum. Öncelikle kendimden bahsetmem gerekirse 1.90.boyunda 95 kilo düzenli olarak 10 seneden beri spor yapan iyi bir bagýþýklýk sistemine sahip sigara kullanmayan. Ara ara alkol içen bir erkek kardeþinizim.

Bundan yaklaþýk 4 ay önce genital bölgemde bir adet sivilceye benzer bir þey fark ettim ama açýkcasý fazlama kafama takmadým.

4 ayýn sonunda ise sivilce tarzý (içi hafif beyaz) çýkýntýlardan çoðaldýðýný fark ettim ve hemen ürologa gittim. Kendisi muayene etti (2 dakika) ve kendisine "Hocam bu HPV mi" diye sorduðumda "bilmiyorum olabilir" þeklinde bir geri dönüþ aldým.

Bana Verrutol adý altýnda bir ilaç verdi ve bu siðillerin üstüne sürmemi söyledi. 1 ay sonra ise tekrar gel bakalým diye de ekledi. Yaklaþýk 1 haftadan beri düzenli olarak günde 1 kere verrutolu kullanýyorum açikcasý derimin tahriþ olmasýndan baþka bir þey görmedim. Bugün ise genital organimýn uç alt kýsmýnda bir lezyon gibi bir þey gördüm diðerlerinden boyut olarak daha büyük ve rengi biraz daha normal deri rengimden daha koyu.

Aþýrý derecede stress olmuþ durumdayim. Arkadaþlar herhangi bir test yaptýrmadým, nasýl bu illeti kaptým inanýn onu da bilmiyorum. AHCC denilen bir þey gördüm doktor bununla alakali bana bir sey soylemedi. Bu illetten kurtulabilecek miyim inanin cok perisan haldeyim psikolojim gercekten cok cok kotu. Burda bu hastaligi yenmis tecrubeli arkadaslardan onerilerini ve tavsiyelerini bekliyorum. Inanin kendimi AIDS kapmis gibi hissediyorum. Lutfen bana yardim edin.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV Kapmýþ Ümitsiz Biri Tecrübelerinizden Yararlanmak Ýstiyor

Selam @Levent, önce baþka bir doktora daha gözükebilirsin. Siðil için bilmiyorum olabilir denmiþ, bir netlik yok. Bence iþe bu konuyu netleþtirerek baþlayabilirsin. Ayrýca koterizasyon veya kriyoterapi diye 2 adet sigillerden kurtulma yöntemi daha var doktor yapýyor, bunlarý da bir araþtýr. Verrutol tahriþ yapýyorsa sigilin için dermatologlarýn uyguladýgý kriyoterapi daha iyi olabilir, iyileþme hýzý da yüksek oluyor kotere göre ve cok basit bir iþlem öyle ciddi bir can acýsý yok.

Önce sen hpv konusunu netleþtir ondan sonra ahcc konusuna bakarsýn.
    Ahcc hakkýnda doktorlarýn bir þey söylememesi normal, çünkü direkt týbbi çözüm ahcc deðil, hpv'nin týbbi net bir cözümü yok malesef. Ahcc amerikalý doktor judith smith'in yaptýgý bir deney sonucu hpv pozitif hastalarýn hpv negatif olup virüsten kurtulmasýný saðladýðý üzere ortaya çýktý, sanýrým türkiye'de ilk ben kullandým ya da iddialý olmayayým hpv negatif olma amacýyla ilk kullanan kiþilerden olabilirim. Hpv virüsünü negatif yapýyor ( 6 ayda - tek tip taþýyorsa kiþi) bunu da biraz deneysel yöntemlerle anladýk. Örneðin ben ve benim gibi pek çok kiþi time health ahcc kullandý, cogumuz negatif olduk. O zaman dr judith smith haklý dedik, ama önemli olan negatif yapan ahcc'yi bulman time health gibi, yoksa her ahcc negatif yapmýyor, kaldý ki ucuz bir takviye deðil artýk pahalý, önceden de pahalýydý ama döviz kurlarýndan dolayý ulkemizde ucuz hiçbir þey kalmadý gerçi.

Er ya da geç kurtulacaksýn, beslenmene çeki düzen ver, uyku saatlerini duzenle, kýþ geliyo bol brokoli, pancar, turp vs yiyebilirsin. Kivi ve çarliston biber (yeþil) çok yüksek c vitamini içeriyor, tavsiye ederim.

Durum
    Eichmann - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Cevap: HPV Kapmýþ Ümitsiz Biri Tecrübelerinizden Yararlanmak Ýstiyor

Alýntý Levent35 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar herkese merhaba sanýrým ben bu illete yakalandým ve sizin gibi tecrübeli ve bilgi sahibi insanlardan yardým talep ediyorum. Öncelikle kendimden bahsetmem gerekirse 1.90.boyunda 95 kilo düzenli olarak 10 seneden beri spor yapan iyi bir bagýþýklýk sistemine sahip sigara kullanmayan. Ara ara alkol içen bir erkek kardeþinizim.

Bundan yaklaþýk 4 ay önce genital bölgemde bir adet sivilceye benzer bir þey fark ettim ama açýkcasý fazlama kafama takmadým.

4 ayýn sonunda ise sivilce tarzý (içi hafif beyaz) çýkýntýlardan çoðaldýðýný fark ettim ve hemen ürologa gittim. Kendisi muayene etti (2 dakika) ve kendisine "Hocam bu HPV mi" diye sorduðumda "bilmiyorum olabilir" þeklinde bir geri dönüþ aldým.

Bana Verrutol adý altýnda bir ilaç verdi ve bu siðillerin üstüne sürmemi söyledi. 1 ay sonra ise tekrar gel bakalým diye de ekledi. Yaklaþýk 1 haftadan beri düzenli olarak günde 1 kere verrutolu kullanýyorum açikcasý derimin tahriþ olmasýndan baþka bir þey görmedim. Bugün ise genital organimýn uç alt kýsmýnda bir lezyon gibi bir þey gördüm diðerlerinden boyut olarak daha büyük ve rengi biraz daha normal deri rengimden daha koyu.

Aþýrý derecede stress olmuþ durumdayim. Arkadaþlar herhangi bir test yaptýrmadým, nasýl bu illeti kaptým inanýn onu da bilmiyorum. AHCC denilen bir þey gördüm doktor bununla alakali bana bir sey soylemedi. Bu illetten kurtulabilecek miyim inanin cok perisan haldeyim psikolojim gercekten cok cok kotu. Burda bu hastaligi yenmis tecrubeli arkadaslardan onerilerini ve tavsiyelerini bekliyorum. Inanin kendimi AIDS kapmis gibi hissediyorum. Lutfen bana yardim edin.
    Kanka takma kafana düzgün bi cildiyeci bul yaktýr. 2-3 hafta sonra al eline büyüteci tekrar bak tekrar çýkarsa yine yaktýr. Kýllarýný makasla kes sexten, kuru mastürbasyondan uzak dur. Bence mastürbasyon bile yapma da neyse. Böyle yaparsan en geç birkaç aya negatif olursun. Sen sporuna beslenmene dikkat et. Katý diyete girip vitaminlerinden eksik kalma zaten kýþ ayý bulk falan yap vitaminlerini makro mikrolarýný eksik etme. Sedanter insanlardan daha hýzlý negatif olursun ve olacaksýn da.
    Yaaaani çok da ipleme olum senin vücut makina gibidir dkfk
    Geçmiþ olsun bu arada kanka