Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sormak istedikleriniz ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cool Sormak istedikleriniz ?

Arkadaşlar merhaba,

Soru-cevap kısmında hpv ve hpv pozitif yaşama dair sormak istediğiniz, danışmak istediğiniz her şeyi sorup, kendi yaşamınızdan yaşadığınız örnekler konusunda fikir alabilirsiniz. Bu alan elimizden geldiğince birbirimize yardım edebileceğimiz, sorularımızı cevaplayabileceğimiz, birbirimize danışıp, tavsiyeler alabildiğimiz bir alan olacaktır. Soru sormak isteyen başlık açabilir.

Durum
    Taniquetil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Sormak istedikleriniz ?

Benim bir sorum var şöyle ki, genital bölge dışında siğili çıkan oldu mu? Benim genital siğilimi keşfetmem omzumda sivilce gibi birşey çıkmıştı, etbeni gibi olunca dermatologa gittim ve genital bölgende de var mı diye sorunca ortaya çıkmış oldu.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

merhaba. genital bölgede dışındaki siğiller genital siğillerden farklıdır. Farklı hpv tipleri tarafından oluşturulurlar. Bir insanda genital bölge dışında siğil olması genital bölgede siğil olasılığını artırmaz. Sebebi ise genital bölge dışında siğil yapan hpv tiplerinin genital bölgede siğile neden olmayışıdır.

Durum
    Admin

@drmedusa, evet bunun cevabını ben de merak ediyorum, ortaokul son sınıfta arkadaşımın siğiline dokunmuştum, sende de cıkacak demişti. korkuttu beni zannetmiştim ama gerçekten de 1 yıl sonra filan 2 tane minik siğil koltukaltımda çıkmıştı, şu an hala duruyorlar. Bu olay lise başında olan bir şeydi ve ben 14-15 yasındaydım, 22 yasında ise hpv oldugumu genital bölgede sigiller cıktıgında ögrendim. Şimdi ben 14 yasından beri mi hpv idim? Ama 18 yasıma kadar herhangi bir cinsel temasım olmamıştı kimseyle. Levent bey sizle cin3'ün ilerleme olayını konusmustuk, böyle bir şey olabilir mi?

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Merhaba vücut siğiller genital bölge siğillerinden farklıdır O nedenle vucut siğili çıktığında genital bölgede bir şey çıkmaz.Tersi de doğrudur.. Onlar farklı hpv tipleri tarafından oluşturulurlar.

CIN evrelerı o kadar hizli ilerlemez. 1 yil icinde hemen CIN 3 olusmaz. Yillar suren bir surec sonucu olusur. Her turlu kansizlik degil de folik asit eksikligine bagli ise ilerlemeyi artiriyor

Durum
    Admin

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba vücut siğiller genital bölge siğillerinden farklıdır O nedenle vucut siğili çıktığında genital bölgede bir şey çıkmaz.Tersi de doğrudur.. Onlar farklı hpv tipleri tarafından oluşturulurlar.

CIN evrelerı o kadar hizli ilerlemez. 1 yil icinde hemen CIN 3 olusmaz. Yillar suren bir surec sonucu olusur. Her turlu kansizlik degil de folik asit eksikligine bagli ise ilerlemeyi artiriyor
    Teşekkür ederim Levent Bey, peki farklı hpv tipleri derken? O zaman hpv'ydim ama tip mi farklıydı? Hımmm valla 1 yıl içinde cok acayip benim icin..

Durum
    Taniquetil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bir sorum daha var. Agizda ya da bogazda sigil varsa nasil anlasilir ve tedavisi nasil olur?

Durum
    Admin

Bu konuyu bilmiyorum ben doktorumuz cevap verebılır, ağız çevresinde varsa görülebilir belki, ayrıntılı bakarsan bilemiyorum.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Ağızda hpv çok nadir görülür. Yine de şüphe durumunda K.B.B.doktoruna muayene olmak gerekir.Aynı genital bölgedeki siğiller gibi görünürler.Tedavisi koter veya eksizyondur.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Arya bir tablo paylaştım hpv tipleri bölümünde orada hangi hpv tipi nerede ne yapıyor çok güzel verdim.Kısaca genital siğilleri olusturan tipler vücutta hastalık yapmazlar.Tersi de doğru...

Bu Konu için Etiketler