Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV 82 ve anksiyete yeniyim smear temizdi

Durum
    selamyeniyim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV 82 ve anksiyete yeniyim smear temizdi

Merhabalar. Bugün HPV 82 olduğumu öğrendim. Doktorum çok açıklama yapmadı. Sen genetik olarak taşıyorsun senin genetiğinde var. Randevu al anestezi ile kolposkopi yapalım dedi ve kapadı. Telefonla ulaşmıştı bana. Mantar enfeksiyonum var 1 yıldır geçmedi. bir sürü ilaç fitil probiyotik kullandım. Bu yüzden Nisan ayında bir hastanede smear yaptım temiz çıktı. Fakat bugün arayan doktoruma ben 2 ay önce ani kanama ile gittim. östrojen hormonum düştüğü için diane 35 verdi. ben de yan etki gördüğümü vücudumda kaşıntı ve ten rengi sivilce tarzı şeyler olduğunu söyleyince bırak dedi.( Bu yan etki 1 aydır vardı diane kullanırken oldu) ayrıca test sonucumun geldiğini (Smear ile birlikte dna genom mu ne aldı hpv için alayım bakalım dedi sadece niye bilmiyorum) ve pozitif olduğumu söyledi.
    soru 1) Smearım Nisanda temizdi (Başka hastane ve doktordu). Şimdi Eylülde temiz değil. HPV smearda belli oluyor mu yoksa şu dna bilmemneysinde mi ortaya çıkıyor?
    soru 2) Genetik olarak taşınabiliyor mu?
    soru 3) Anestezi ile biyopsi yapacağını söyledi. korkuyorum
    soru 4) Birlikte olduğum partnerime nasıl açıklarım ve ileride kimse beni istemezse?
    soru 5) Kanser olacak mıyım.
    Evet anksiyete jhastası olduğum çok belli di mi? Bir de burayı okuynca sadece siğil olduğunu öğrendim. Ama bende hiç siğil yok belki de içerdedir.
    Teşekkür ederim.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: HPV 82 ve anksiyete yeniyim smear temizdi

Bu atlatılıyor mu nolur söyleyin kafayı yiyeceğim.

Durum
    Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle en geç 1 yıl sonra hayatın tekrar eskisi gibi olacak,
    1)Smearda hucresel bozunma belli oluyor ve bu bozulmaya hpv sebep oluyor yani hpvnin var olup olmadigini smear ile anlayabilirsin, hpv dna ile de hangi tip hpv taşıdığını anlarsın.
    2) Genetik olarak taşıman için tavşan olman lazım tavşanlarda genetik, insanlarda genetik değil geçici, fakat hpv taşırken yapılan doğumlarda bebeğe bulaşabiliyor.
    3)Korkmana gerek yok, doktor daha iyi bilir tabi ama biyopsi biraz abartı geldi bana bunun yerine bu konuda uzman bir doktor bulup onun takibinde kalmanı öneririm, siğiller gozle ayirt edilebilen varlıklar, gozun gormediği yerler içinde smear ve hpv dna testleri var.
    4) Birlikte olduğun partnerden geçmiştir zaten esas onun sana açıklaması gerekirdi, oturup konuşun, cinsel perhiz ve korunma yontemlerini araştırın.
    5)Kanser olmak için hpvyi kaptıktan sonra kendine iyi bakmayıp, cinsellikten bir süre uzak durmayıp, surekli enfekte olarak yıllar geçirmiş olman ve bu durumu son evre kanser olana kadar farketmemiş olman gerekir, yani erkenden teşhis alıp, beslenme ve hayat duzenine dikkat edip, bazı takviyeler kullanıp, düzenli kontrollere giderek ortalama 6 Ay-1yıl gibi bir sürede hpvyi atlatmış olursun.

Durum
    Yeni Üye

O zaman bende 2 aydır falan var.. Önceki doktorum Nisandaki doktorum smearın temiz dedi. Hatta bugün tekrar aradım sordu baktım temizsin dedi.. Eylüldeki yani şimdiki doktorum HPVsin dedi. Demek ki 2 kişiyle birlikte oldum onlardan birinden geçti? Korunmuştum da ama...

Durum
    Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Her smear doğru sonuç vermiyor çünkü örnek alış şekilleri de doktordan doktora fark ediyor, jinekolog onkolog hekimler bu konuda daha başarılı eğer bulabilirsen onlardan birine smear aldırmanı öneririm, ha bu 2 aylık aralıkta ilişkin olduysa zaten bu süreçte bulaşmış olmalı. Kondom oldukça iyi kouruyuculuk sağlasa da yetmyor çünkü hpv sadece cinsel sıvılarla değil deri üstünden de bulaşabiliyor.

Durum
    Yeni Üye

Kendisi operatör doktor. Kolposkopi ve biyopsi net bir sonuç mu elde edilecek? Bunların amacı ne yanı teşhis yanlış veya hatalı olma ihtimali var mı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

soru 1) Smearım Nisanda temizdi (Başka hastane ve doktordu). Şimdi Eylülde temiz değil. HPV smearda belli oluyor mu yoksa şu dna bilmemneysinde mi ortaya çıkıyor? Hpv smear testinde tip olarak belli olmayabilir özellikel de bakmaları gerekir hpv dna genotipleme testi ile tiplendirmeye bakılması lazım. Nisandan bu yana 5 ay geçmiş, hpv vücudunda herhangi bir sıkıntı yaratmamışken şimdi smear sonucunda sıkıntı yaşatmış evet genellikle böyle olabiliyor ama cin1 olsan dahi, cin1 vakalarının %60ı kendi kendine geriliyor.

soru 2) Genetik olarak taşınabiliyor mu? Ne uydurmuş anlamadım. Genetik falan taşımıyorsun, genetik taşıyor olsaydın hayat boyu bu sendeydi zaten demek, babadan anneden geçebilmesi için annenin dogumda sana bulastırması lazım ama bu ihtimal bile pratikte yokmuş, teoride var deniliyormus düşük olsa da. Kısaca genetik olarak taşınamaz

soru 3) Anestezi ile biyopsi yapacağını söyledi. korkuyorum. Evet biyopsi yapması için ordan parça alması lazım, rahimde yara mı görmüş parçayı nereden alacakmış?

soru 4) Birlikte olduğum partnerime nasıl açıklarım ve ileride kimse beni istemezse? Bu şu an bu hastalığa uygun bir soru değil, cinsel yolla bulaşıcı oldugunu o da araştırıp ögrenebilir en iyisi sen söylersin sonucta onunla da cinsellik yaşıyorsan öncesinde de yaşadığını bilir? Bu tip sorularla kendini üzme, her şey gelip geçiyor maksimum birkaç yıl zorlanırsın bu anlamda sonra hpv negatif olursun inş

soru 5) Kanser olacak mıyım. Kesinlikle hayır. Artık bilinçlisin. Şu an rahim agzında ciddi bir bozulma görseler bile ki buna cin3 diyoruz, müdahale ediyorlar ve leep yapıyorlar, yani yine kanser olmuyorsun

Evet anksiyete hastası olduğum çok belli di mi? Bir de burayı okuynca sadece siğil olduğunu öğrendim. Ama bende hiç siğil yok belki de içerdedir.
    Teşekkür ederim.

Hepimiz anksiyete hastasıyız, hpv sayesinde Sakin ol önce, her şey gerçekten geçecek