Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yardým

Durum
    wishless - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yardým

Merhaba, ben 21 yaþýnda erkeðim genital bölgemde ilk baþta(1 ay önce) bir tane sigil vardý ancak o zamanlar hpv'yi bilmediðim için sivilcevari bir þey sandýðým için kanattým ve koparttým. Tabiki ondan sonra sayýsý arttý þuan 10 civarý var ve ufak ufak yenileri çýkýyor. Benim merak ettiðim þey tedavi süreci nasýl iþliyor. Yani yarýn doktora gidicem direkt dondurma yakma vs gibi iþlemlere baþlanýr mý çünkü bir an önce kurtulup bir daha gitmek istemiyorum.

Durum
    Who
    Who - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Yardým

Merhabalar,
    Öncelikle hoþgeldin ve geçmiþ olsun. Benimde yaklaþýk 1 yýl olacak öncelikle iyi bir doktor bulup siðillerini aldýrmakla baþlayabilirsin ve daha sonrasýnda AHCC alarak baðýþýklýk sistemini güçlendirmeye baþlayabilirsin.
    -Psikoloji
    -Saðlýklý Beslenme
    -Ahcc
    -Baðýþýklýk güçlendirici herþey
    Umarým en yakýn zamanda iyileþirsin
    Bunlar benim diyebileceklerim.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý wishless Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba, ben 21 yaþýnda erkeðim genital bölgemde ilk baþta(1 ay önce) bir tane sigil vardý ancak o zamanlar hpv'yi bilmediðim için sivilcevari bir þey sandýðým için kanattým ve koparttým. Tabiki ondan sonra sayýsý arttý þuan 10 civarý var ve ufak ufak yenileri çýkýyor. Benim merak ettiðim þey tedavi süreci nasýl iþliyor. Yani yarýn doktora gidicem direkt dondurma yakma vs gibi iþlemlere baþlanýr mý çünkü bir an önce kurtulup bir daha gitmek istemiyorum.
    Merhabalar, evet direkt cildiyeye gidersen dondurma iþlemi yaparlar ya da cok yakýn güne randevu verirler. sigiller cýktýkca dondurman veya yaktýrman lazým. dondurmada iyileþme süresi daha hýzlý ve can cok acýmýyor, koterizasyonda ise lokal anestezi yapýlýyor o yöntem de epey iyi ama iyilesme süresi biraz yavas 3-4 haftayý bulur gibi.

iyi beslenmen lazým, jilet gibi epilasyon aletinden ve cinsel anlamda yakýnlasmaktan ve iliþkiden kaçýnmaný öneririm. Aslýnda who'nun her söyledigine katýlýyorum.

Durum
    wishless - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Teþekkür ederim ikinize de. Dün keþfettim bu forumu ve gerçekten tüm gün burada dolaþtým ahcc'den propolise kadar bir sürü þey gördüm ve biraz da olsa moralim yükseldi. Ahcc kullanabileceðimi düþünmüyorum maddi durumumdan dolayý ama yeþil çay, kefir ve diðer baðýþýklýk güçlendirici takviyelere baþlayacaðým en kýsa zamanda.