Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yardım bekliyorum

Durum
    Sedat1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yardım bekliyorum

3 ay önce penisimin altında 1 tane küçük lezyon ne olduğunu bilmiyordum bu şekilde hayatıma devam ettim yalnız bir iki derken 10 taneyi buldu geçen ay dondurma işlemi yaptım şuanda saydığım 20 tane siğil var ne yapmam gerekiyor 😬😬

Durum
    engineerb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Yardım bekliyorum

yeniden yaktirmaniz/dondurmaniz gerekiyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Sedat1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ay önce penisimin altında 1 tane küçük lezyon ne olduğunu bilmiyordum bu şekilde hayatıma devam ettim yalnız bir iki derken 10 taneyi buldu geçen ay dondurma işlemi yaptım şuanda saydığım 20 tane siğil var ne yapmam gerekiyor ����
    Siğiller çıktıkça düzenli olarak belli bir sürede dondurmanız (kriyoterapi) ya da aynen enginerb'in dedigi gibi yaktırmanız (koterizasyon) gerekiyor.
    Hpvsiniz bundan dolayı sigiller kendini göstermiş.
    Bundan sonraki süreçte dikkat etmeniz gereken şeyler şunlar;

- cinsellikten ve cinsel temastan kaçınmak
    - epilasyon aleti olarak jilet kullanmamak, sigilleri azdırır. (makasla kısaltma veya tüy dökücü krem kullanabilirsin)
    - çok iyi beslenmek bağışıklığı güçlendirmek (sabahları yeşil çarliston biber, meyve olarak kivi, brokoli, içecek; yeşil çay - kefir)

durumunuz varsa da tüm bunları yaparsak (sigilleri düzenli yok ettirmek şartı ile) ahcc kullanmanı veya ahcc yi araştırmanı öneririm önce.

Durum
    burcux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Teşekkürler bilgileriniz için bi doktor önermeniz varmıdır İstanbul'da

Durum
    burcux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahcc ücretleri nasıl acaba ��

Durum
    Admin

Alıntı burcux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahcc ücretleri nasıl acaba ��
    Bu konuyu burada konuşmuyoruz. Çünkü ahcc döviz kuruna göre değişiyor. Ülkemizde döviz ne kadar yükselirse ahcc fiyatı da yükselir bundan dolayı fiyat konuşmuyoruz. Ama ahcc'ler markası cok farketmeksizin genelde pahalı takviyelerdir. Biz time health kullandık, sen o fiyatı baz alabilirsin çünkü ben fahiş fiyat yapmadıklarını biliyorum. Google üzerinden veya alva supplement sitesine girip time health ahcc fiyatına bakabilirsin. Amino up kullanım süresi daha kısa ama cok daha pahalıdır mesela. Kinokoyu unuttum sımdı ama yurtdısından satın alabiliyosun onu bir tanıdıgın vs giderse.

Durum
    Camilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar herkese. Bana temmuz ayında hpv teşhisi konuldu. Hızlı tipleme testi yaptıklarında 10 tipten biri çıkmamıştı. Hemen time health Ahcc ve propolis kullanmaya başladım bu forumda okuyup. Ağustos ayında koterle yakma İşlemi uygulandı. İyileşme süreci yine eziyet. Eylülde aldara ya başladım ama resmen mahvetti. Tahriş dışında bir işe yaramadı. 2 buçuk hafta önce hakan topalismailoğluna gittim 25 kadar siğil lazerle tekrar yakıldı. Geniş tipleme testi sonucumu beklerken geçen hafta dudak kenarımda aft ve uçuk fark ettim. KBB doktoruma gösterdiğimde uçuk dedi. İçim rahat etmedi mavi labta test yaptırdım sonuç az önce öğrendiğime göre oral hpv pozitif. Tip 51 yüksek risk görünüyor. Hipotiroid hastasıyım kanser olucam diye çok korkuyorum. Hangisiyle uğraşıcağımı şaşırdım. Gerçekten psikolojim kaldırmıyor. KBB konusunda İstanbulda hangi doktora gidebilirim. Geçecek mi bu hpv artık sonsuza kadar uğraşavakmışım gibi geliyor.

Durum
    Admin

Alıntı Camilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese. Bana temmuz ayında hpv teşhisi konuldu. Hızlı tipleme testi yaptıklarında 10 tipten biri çıkmamıştı. Hemen time health Ahcc ve propolis kullanmaya başladım bu forumda okuyup. Ağustos ayında koterle yakma İşlemi uygulandı. İyileşme süreci yine eziyet. Eylülde aldara ya başladım ama resmen mahvetti. Tahriş dışında bir işe yaramadı. 2 buçuk hafta önce hakan topalismailoğluna gittim 25 kadar siğil lazerle tekrar yakıldı. Geniş tipleme testi sonucumu beklerken geçen hafta dudak kenarımda aft ve uçuk fark ettim. KBB doktoruma gösterdiğimde uçuk dedi. İçim rahat etmedi mavi labta test yaptırdım sonuç az önce öğrendiğime göre oral hpv pozitif. Tip 51 yüksek risk görünüyor. Hipotiroid hastasıyım kanser olucam diye çok korkuyorum. Hangisiyle uğraşıcağımı şaşırdım. Gerçekten psikolojim kaldırmıyor. KBB konusunda İstanbulda hangi doktora gidebilirim. Geçecek mi bu hpv artık sonsuza kadar uğraşavakmışım gibi geliyor.
    Merhaba Camilla öncelikle yaktırma ve sonrasında iyileşmeyi bekleme uzun bir süreç. Bu nedenle az sayıda sigilin oldugunda sana tavsiyem; dondurman. Yani kriyoterapi. Bunu da jinekologlar değil dermatologlar yapıyor ve cok bassit bir işlem, iyileşmesi de çok hızlı. Ben hpv iken, hep kriyoterapi kullandım, az sayıda koter kullandım diyebilirim.

Aldara maalesef tahriş eder. Forumda anket yapmıştık aldara memnuniyet oranın diye, çoğu kişi ben de dahil fiyatına göre kıyaslayınca memnuniyet oranımız düşüktü ki ben sonuna kadar 4 ay falan kullandım yani. 4 aylık kullanım süresi var. Tahriş etmemesi için eğer kullanacaksan tekrar; haftada 3 kere değil, 2 kere kullan. Çünkü haftada 3 kere kullanıldıgında belli bir süre sonra tahriş net geliyor, deri inceliyor oradaki ve hassaslaşıyor.

Oral hpv teşhisi almana üzüldüm çok geçmiş olsun. Bunun icin yapılacak bir şey yok. Ahcc'ye devam et sen. Oral siğilin var mı? Varsa aldırabilirsin onu nasıl alındıgının tam bilmiyorum ben ama, forumda birkaç kişi denemişti bu süreci. Moralini yüksek tut inan ki kanser falan olmayacaksın. Hpv'den dolayı oral kanser riski az, sigara kullanmıyorsan bu yok gibi bir şey. Hatta söyle söyleyeyim sigara ve alkol gibi bunyeyi yoran ve kansere yer hazırlayan etmenler yoksa alt yapınızda, hpv'ye yakandıgınızda kanser olma ihtimaliniz azalıyor çünkü hpv tek başına kanser yapamıyor bir etken olması lazım. Ve tabi bu süreç kısa da değil cok uzun sürüyor, o yuzden kanser olmayacaksın oldukça bilinçliisin, güven kendine.

Ben destek olmak istedim sadece, önerebileceğim bir kbb doktoru aklıma gelmiyor hpv için. Başıma gelmediği için araştırmamıştım.

Durum
    Camilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ağızda aft şeklinde çıkmıştı ama kendiliğinden geçti onlarda şu an için yok. Sigara, alkol kullanmıyorum. Biriyle daha yeni baş ederken bir de bu çıkınca çok yorulduğumu hissettim. İnş bende bir gün güzel şeyler yazabilirim

Durum
    Admin

Alıntı Camilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağızda aft şeklinde çıkmıştı ama kendiliğinden geçti onlarda şu an için yok. Sigara, alkol kullanmıyorum. Biriyle daha yeni baş ederken bir de bu çıkınca çok yorulduğumu hissettim. İnş bende bir gün güzel şeyler yazabilirim
    Yorulmakta o kadar haklısın ki. Çok yorulduğumu hissettim diyince flash back olur ki benim de bu sorunları yaşadığım dönemler geldi. Ben de her seferinde yeter artık uğraşamayacağım, siğil çıksın artık zırt pırt tedavi ettiremem bunları ne olacaksa olsun yeter diye isyan edip, 2 gün sonra tekrar her şeyle baş etmek için ayağa kalkıyordum. Yani günlerimin çoğu isyan, sinir, üzüntü ve sonra tekrar güçlenme ile geçiyordu. Dayan biraz elbette son bulacak ama kolay bir süreç değil haklısın, uğraştırıyor, yoruyor ama bitecek emin ol er ya da geç.