Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genital olmayan siğil

Durum
    nebula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Genital olmayan siğil

Merhabalar,

Ben 23 yaşında erkeğim boyun bölgemde küçük küçük siğiller çıktı internetten araştırdığım da bunun siğil olduğunu öğrendim. Pazartesi günü cildiye randevum var. Genital bölgeme baktım herhangi bir siğil veya başka bir şey görmedim cinsel olarak çok eşli değilim. Boyunda çıkan bu küçük siğiller tehlikeli mi bu siğiller nasıl temizlenir dondurma mı lazer mi bu konuda hiç bilgim yok bu virüsü nereden kaptım onu da bilmiyorum bir kaç düşük kalite otelde kalmıştım orada ki yastıktan veya havludan mı oldu bilmiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz

Durum
    ulvi2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Genital olmayan siğil

Onlar herkeste olan normal sigiller cilt doktoruna git onlari dondursun

Durum
    Yeni Üye

Pek tatmin edici cevap olmadı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı nebula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben 23 yaşında erkeğim boyun bölgemde küçük küçük siğiller çıktı internetten araştırdığım da bunun siğil olduğunu öğrendim. Pazartesi günü cildiye randevum var. Genital bölgeme baktım herhangi bir siğil veya başka bir şey görmedim cinsel olarak çok eşli değilim. Boyunda çıkan bu küçük siğiller tehlikeli mi bu siğiller nasıl temizlenir dondurma mı lazer mi bu konuda hiç bilgim yok bu virüsü nereden kaptım onu da bilmiyorum bir kaç düşük kalite otelde kalmıştım orada ki yastıktan veya havludan mı oldu bilmiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz
    Merhabalar hpv nin pek çok tipi var ama boynunda yani genital bölge dısında cıkıyorsa normal sigillerdir bulasıcıdır ama kanser vs yapmaz. Genital sigiller eger riskliyse kadınlarda rahim agzı kanserine sebep oluyor cunku.

Cilt doktoruna gösterebilirsin ve kriyoterapi ile mudahale edebilirler.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba teşekkür ederim vakit ayırıp cevap yazdığınız için. Bende zaten çocukluktan bu yana evhamlılık var kendimi bildim bileli psikolojik olarak hastalık hastası depresyona meyilli biriyim. Böyle bir şey normal insanı üzüyorsa beni 10 kat üzüyor.

İnternette çok araştıran tiplerden biriyim ve bu hpv çok çeşitleri varmış benim boynumda olan bu siğiller baş boyun kanseri yapar mı acaba ? Buradan başka bölgelere sıçrama yapar mı ? Ben boyun bölgemi siğillere dokunmuyorum ve yanlışlıkla bile elim değerse hemen bol sabunla elimi yıkayıp kolonya sürüyorum. Siğillerin üzerine kolonya sprey sıkıyorum belki yayılımı etkinliği yavaşlar diye. Burada ki cilt hassas olduğu için cildiye dondurma mı yapar ya da ilaç mı yazar. Devlet hastanesine gideceğim küçük bir şehirde yaşıyorum burada ki özel hastanelerde cildiye bölümü yok. Çok sordum kusura bakmayın

Durum
    Yeni Üye

++

Durum
    Admin

Merhaba teşekkür ederim vakit ayırıp cevap yazdığınız için. Bende zaten çocukluktan bu yana evhamlılık var kendimi bildim bileli psikolojik olarak hastalık hastası depresyona meyilli biriyim. Böyle bir şey normal insanı üzüyorsa beni 10 kat üzüyor.

İnternette çok araştıran tiplerden biriyim ve bu hpv çok çeşitleri varmış benim boynumda olan bu siğiller baş boyun kanseri yapar mı acaba ? Buradan başka bölgelere sıçrama yapar mı ? Ben boyun bölgemi siğillere dokunmuyorum ve yanlışlıkla bile elim değerse hemen bol sabunla elimi yıkayıp kolonya sürüyorum. Siğillerin üzerine kolonya sprey sıkıyorum belki yayılımı etkinliği yavaşlar diye. Burada ki cilt hassas olduğu için cildiye dondurma mı yapar ya da ilaç mı yazar. Devlet hastanesine gideceğim küçük bir şehirde yaşıyorum burada ki özel hastanelerde cildiye bölümü yok. Çok sordum kusura bakmayın
    Merhaba, endişelenmenize gerek yok genital bölge dısında cıkan sigillerin kanser yapma oranı düşük epey. Yani cilt doktoruna gösterebilirsiniz ve kriyoterapi yapabilir evet, yine de doktora sorun ilk önce tabi. Bence dondurma daha kısa bi yöntem devletteki cildiyeye gidebilirsiniz

Durum
    Yeni Üye

Merhaba doktora gittim güldü dalga geçti sanki bunlar fibrom filan dedi siğil böyle olmaz karnıbahar gibi olur dedi. Doktor beni sallamadı tiye aldı gibi geldi başka doktorlara mı gitsem bu cahil sanırım

Durum
    Admin

Merhaba doktora gittim güldü dalga geçti sanki bunlar fibrom filan dedi siğil böyle olmaz karnıbahar gibi olur dedi. Doktor beni sallamadı tiye aldı gibi geldi başka doktorlara mı gitsem bu cahil sanırım
    Neye bu kadar güldügünü anlamadım valla doktorun, ayrıca her sigil karnabahar gibi olmuyor bence. Kesinlikle başka doktora görün, eğer sigil degilse bile insan gibi söylesin..

Durum
    alonzo_4949 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Dostum benimde boynumda bahsettiğin siğillerden var. En son başka bir doktora filan göründün mü merak ettim