Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv miyim bilmiyorum lütfen yardım edin

Durum
    Birdilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv miyim bilmiyorum lütfen yardım edin

Arkadaşlar herkese merhaba
    Ben siteyi son 1 haftadir inceliyorum
    Yaklasik 8 ay once erkek arkadasimla ayrildik ve o zamanlar sigilleri vardi ama ben hpvnin hsini bile bilmiyordum tabi son
    1 ay once bana mesaj atti ve hpv virusu tasidini söyledi
    Bende herhangi bir belirti yok açıkcasi çok korktum duydugumdan beri düşünmeden gecirdigim tek bir gunum bile yok korku icindeyim
    Son iliskimiz kasim ayinda olmusdu yani yaklasik 9 ay falan oluyor
    Hiç belirtim yok lezyonum falan yok
    Duydugumdan beri bagisikligimi güçlü tutmak icin imuneks beta glukan hapindan ve propolis iciyorum bagisikligimi guclu tutmaya calisiyorum
    Acaba bende virus varmidir doktora gitmeye cekiniyorum ki sanirim testler ve tedavide ucretliymis
    Ne yapacagimi bilmiyorum arkadaslar kafayi yemek uzereyim cidden hayatim alt ust oldu

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv miyim bilmiyorum lütfen yardım edin

Merhabalar Dilek,

Bir miktar maddi gücün var ise, hpv dna genotiplendirme yaptırmanı öneririm. Çünkü şu ana kadar siğil çıkarmadığını anlıyorum hiç siğilden bahsetmemişsin. Erkek arkadaşınla da uzun süredir beraberdiysen muhtemelen sigil cıkarmayan hpv tipi bulaşmış olabilir. O, hep prezervatşf kullandıysa ve siğilli bölge sana değmediyse belki bi ihtimal bulaşmamıştır diyecegim ama bu düşük ihtimal olur.

Yaptığın şeyler güzel, imutor ve propolis iyidir. Yanına yeşil çay ve kefiri de ekle. Ara sıra ekinezya çayı ile de balın ustune biraz çörek otu da koyabilirsin bunlar hep iyi geliyor. fazla şekerli beslenmekten kaçın.

Bir şekilde bu hastalık için atağa geçmelisin, birçok tedavi ücretli maalesef ama moralini bozmak istemesem de bazı gerçekleri bilmelisin: hpv'nin bilinen %100 tıbbi bir tedavisi yok. senin tedavi dediğin şey hpv nin sebep oldugu tahribatların düzeltilmesi örneğin kadınlarda verşlen smear testi sonucu cin2-cin3 cıkarsa leep yapılıyor gibi, veya işte smearde sıkıntı çıkarsa onu uygun tedavi veriliyor bunların hepsi bu sıkıntıların giderilmesi ile ilgili, hpv'den kurtulmaya yönelik bir tedavi değil. İşe doktora gidip smear testi yaptırarak başlaman gerekiyor, daha sonra da hpv dna genotipleme testi ile hangi tipi veya tipleri taşıdıgını ögrenebilirsin, bu da 600 tl civarı tutabilir ozel laboratuvarlarda (mavi lab, gelişim tıp laboratuvarları vs vs. gibi yerlerde)

Sigiller varsa onlardan kurtulmak için genelde kriyoterapi ya da koterizasyon yapılıyor. Ama anladıgım kadarıyla sende yok, bu da masrafını düşürüyor. genel olarak zaten smear ve hpv tiplendirmeye bakıp izlerler diye düşünüyorum. Ahcc kullanmayı da düşün derim, bir çoğumuz bu şekilde tedavi olduk. Ama önce doktor işleri halledilmeli bence.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Birdilek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba
    Ben siteyi son 1 haftadir inceliyorum
    Yaklasik 8 ay once erkek arkadasimla ayrildik ve o zamanlar sigilleri vardi ama ben hpvnin hsini bile bilmiyordum tabi son
    1 ay once bana mesaj atti ve hpv virusu tasidini söyledi
    Bende herhangi bir belirti yok açıkcasi çok korktum duydugumdan beri düşünmeden gecirdigim tek bir gunum bile yok korku icindeyim
    Son iliskimiz kasim ayinda olmusdu yani yaklasik 9 ay falan oluyor
    Hiç belirtim yok lezyonum falan yok
    Duydugumdan beri bagisikligimi güçlü tutmak icin imuneks beta glukan hapindan ve propolis iciyorum bagisikligimi guclu tutmaya calisiyorum
    Acaba bende virus varmidir doktora gitmeye cekiniyorum ki sanirim testler ve tedavide ucretliymis
    Ne yapacagimi bilmiyorum arkadaslar kafayi yemek uzereyim cidden hayatim alt ust oldu
    Bagısıklıgın düştügünde cıkabilir ,o yüzden kafayı yeme cidden bagısıklıgına dikkat etmelisin .stres üzüntü asırı etkiliyor bu virüsü kendim cok üzgün oldugum dönemde sigil cıkarmıstım cünkü

Durum
    Birdilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Acaba bagisikligim bu hastaligi doktora gitmeden yenemezmi cunku suan maddi gucum yok malesef testleri yaptirmak icin
    Devlet hastaneleri yapmiyor diye biliyorum yapanlarda 30 yas altina ucretli yapiyormus galiba
    Cok fazla utaniyorum cok korkuyorum gercekten hayatim zindan oldu resmen dusunmekten kafayi yiyecegim kimseyede anlatamiyorum
    Ailem duysa beni keser zaten
    Napicam ben ya 😢

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Acaba bagisikligim bu hastaligi doktora gitmeden yenemezmi cunku suan maddi gucum yok malesef testleri yaptirmak icin
    Devlet hastaneleri yapmiyor diye biliyorum yapanlarda 30 yas altina ucretli yapiyormus galiba
    Cok fazla utaniyorum cok korkuyorum gercekten hayatim zindan oldu resmen dusunmekten kafayi yiyecegim kimseyede anlatamiyorum
    Napicam ben ya 😢
    Stres yapmamalısın cünkü suan kafaya takcak bir sigilin yok .belki vucut bagısıklıkla beraber üstesinden gelecek ama stres yaptıgın ve kafaya taktıgın için bu mümkün olamayabilir .bir cok insan hpvden habersiz yasıyor hiç sigilden habersiz .suan kafaya takcak sigilin yoksa düzenli beslenmene dikkat et en önemliside kafaya takmamaya calıs .bu arada aryanın dedigi gibi smear vermen senin yararına olur .fakülteye gidebilirsin hpv testi için 30 yaş altına yapıyorlar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Napicam ben ya ��
    Bağışıklık ile vücut yenebilir 2-3 yıl veya daha fazla yıl içerisinde. Bu konu inan çok degişken, ama şunu biliyorum ki sen kendine iyi bakıp iyi beslenmezsen, ilişkiye girersen kısaca cinsellik hiç ara vermeden, epilasyon konusunda jilet kullanırsan (jilet degil tüy dökcüü vs ya da makasla kısaltma gerekiyor) vücuttan zor atılıyor. Senelerce taşıyıp da buna özen göstermeyen var. Ama muhtemelen sen özen gösterirsin, ahcc kullanamıyorsan imutor propolis tarzı şeylere devam et mutlaka. Siğilinin çıkmaması büyük şans, eğer sigilin cıksaydı birde doktora gidip onları yok ettirmekle ugrasacaktın ve asıl para bayıldıgımız konular bunlar.
    Ama senin en çok şu an bir jinekologa gidip smear testi vermeye ihtiyacın var ve bu testi verirken hpv olma ihtimalini söylersin muayane ederken de vajinal bölged/içeride herhangi bir şey görüp görmediği konusunda bilgi verebilir belki, doktora karşı açık ol kaygılarını anlat, senden hpv tiplendirme testi de isteyebilir bu biraz pahalı bir test ama bunu hastanede yaptırmanı tavsiye etmem cunku daha da pahalı oluyor iyice. Ozel lab da yaptırabilirsin düşünürsen hepeveciğimin dedigi gibi fakulte olmazsa.

ama hiçbir şey yaptırmasan bile sadece gidip smear testi yaptır derim.
    Üzülmen moralin bozulması cok normal, seni cok iyi anlıyoruz biz de bu dönemlerden geçtik ve ailemize söyleyemedik maalesef.
    Kendini çok yıpratma sen kendini ne kadar cok yıpratırsan hpv seninle o kadar ugrasıyor.

Durum
    seashell11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba nacizane bir tavsiye olarak kesinlikle muayne olmani ve onlemini almani tavsiye ederim cunku benim erkek arkadasimda tip 6 sigil cikaran hpv tipi var ama malesef bana ondan bulasmasina ragmen bende tip 16 mevcut yani erkek arkadasindan kaptiysan bile sigil cikarmayabilirsin o yuzden bence lezyon gormeyi bekleme mutlaka muayneni ol en azindan icin rahat etsin umarim negatif cikarsin

Bu Konu için Etiketler