Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip-6 NEGATİF!

Durum
    sadface - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tip-6 NEGATİF!

Herkese merhaba,

Ben de aktif siğil çıkarmamaya başlayınca ortadan kaybolan üyelerden biriyim. Ama buradan edindiğim çok değerli bilgiler sebebiyle bu entryi borç bildiğim için geri geldim Kısaca başımdan geçenleri özetlemek istiyorum. Umarım birilerine umut olur.

1) Öncelikle kadın bir bireyim ve 2018 Haziran ayında siğil tespiti ile hpv tip 6 taşıdığımı öğrendim. Düşük riskli olsa da inatçı bir tip olduğunu aylar sonra anladım. 6 ay boyunca siğil çıkarmaya devam ettim. Bu süreçte kendi çapımda iyi beslenmeye, propolis kullanmaya başladım. İki doz aşı oldum. Sonrasında bitti sandım ve hem maddi hem manevi çok yıprandığım için bir süre üzerine düşmedim. Gittiğini varsayarak hayatıma devam ettim.

2) Sonrasında 2. çöküş. Sanıyorum 2019 yılı sonlarında tekrar siğil fark ettim. Bu sefer ne olursa olsun AHCC'ye başlamaya karar verdim. AHCC'nin ikinci ayını tamamladıkta sonra siğillerim çıkmamaya başladı. 6 ay kullandım. Düzenli kontrole gittim. Bir yıldır siğilsiz olduğumu teyit edince de rahatladım ve yine arka plana attım bu meseleyi.

3) Ben her ne kadar bir yılı aşkındır siğil çıkarmadığımı ve negatif olduğumu hissetsem de bir şekilde hiç test yaptırmamıştım. Ta ki bu hafta kronik mantar şikayetiyle doktora gidene kadar. Doktorum flora için pcr testi yaptırırken hpv de bakalım dedi ve ben de olur dedim. Bugün sonuçlar geldi ve NEGATİF! Çok mutluyum.

-Süreç boyunca Hakan Topalismailoğlu'na gittim. HPV odaklı baktığımda tercih edilebilir bir doktor olduğunu düşünüyorum, negatif bir tecrübem olmadı.
    -AHCC'nin ÇOK büyük etkisi oldu. Negatif olma sürecini kesinlikle çok hızlandırıyor.
    -Sigara kullanmıyorum, alkol de en fazla haftada bir.
    -Aktif siğil çıkarırken cinsel olarak aktif olmadım. Sonrasında da kesinlikle tek eşli ve prezervatif ile devam ettim.
    -Bölgeye sürekli propolis vs sürerek kendi başıma tedavi etmeye çalıştım. Ama bu cildimi çok fazla tahriş etti ve en iyi yöntemin düzenli doktor kontrolü olduğuna karar verdim.
    -Gerisi de sizin de ezbere bildiğiniz şeyler

Benim deneyimim bu şekilde. Bunları yaşarken yeni mezun ve işsizdim. Maalesef gerçekten çok masraflı bir süreç. Hem maddi hem manevi çok yıpratıcı biliyorum. Ama lütfen unutmayın ki ben de bir zamanlar bu "negatif oldum!!!" mesajlarını okuyan biriydim. Sakın enseyi karartmayın. Bu utanılacak bir şey değil. Bu sizi değersiz biri yapmaz. Biz ne olursa olsun çok değerliyiz.

Son olarak, Arya, kabullenme ve paylaşma cesareti gösterdiğin için sana sonsuz teşekkürler. Bize bir paylaşım alanı sunduğun için teşekkürler.

Umarım kendinizi çok fazla yıpratmadan bu işi "tatsız bir tecrübeydi, ama yaşadık ve bitti" rafına kaldırırsınız.

Hoşçakalın <3

Durum
    Joef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Tip-6 NEGATİF!

Ben de tip 6 olduğumu dün öğrendim, 1 senedir genital bölge kriyoterapi, sonrasında da anal bölgeyi 2.kez yaktırdım, hem iç hem de dışta vardı. Hala çıkmaya devam ediyorlar az da olsa, AHCC nin önemini anlamak için tecrübenizi paylaşmanız çok iyi olmuş. Teşekkürler.

Durum
    sadface - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim de makat bölgesinda sık çıkıyordu. Biraz uğraştırıyor ama sabredin lütfen. Kolaylıklar dilerim

Durum
    Murat90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim gibi Tip-6 taşıyan birisi için buraya hikayeni yazmış olman büyük motivasyon kaynağı oldu. Keşke her giden sizin gibi hikayesini paylaşsa

Durum
    ulvi2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Murat son durumun nedir

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı sadface Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Ben de aktif siğil çıkarmamaya başlayınca ortadan kaybolan üyelerden biriyim. Ama buradan edindiğim çok değerli bilgiler sebebiyle bu entryi borç bildiğim için geri geldim Kısaca başımdan geçenleri özetlemek istiyorum. Umarım birilerine umut olur.

1) Öncelikle kadın bir bireyim ve 2018 Haziran ayında siğil tespiti ile hpv tip 6 taşıdığımı öğrendim. Düşük riskli olsa da inatçı bir tip olduğunu aylar sonra anladım. 6 ay boyunca siğil çıkarmaya devam ettim. Bu süreçte kendi çapımda iyi beslenmeye, propolis kullanmaya başladım. İki doz aşı oldum. Sonrasında bitti sandım ve hem maddi hem manevi çok yıprandığım için bir süre üzerine düşmedim. Gittiğini varsayarak hayatıma devam ettim.

2) Sonrasında 2. çöküş. Sanıyorum 2019 yılı sonlarında tekrar siğil fark ettim. Bu sefer ne olursa olsun AHCC'ye başlamaya karar verdim. AHCC'nin ikinci ayını tamamladıkta sonra siğillerim çıkmamaya başladı. 6 ay kullandım. Düzenli kontrole gittim. Bir yıldır siğilsiz olduğumu teyit edince de rahatladım ve yine arka plana attım bu meseleyi.

3) Ben her ne kadar bir yılı aşkındır siğil çıkarmadığımı ve negatif olduğumu hissetsem de bir şekilde hiç test yaptırmamıştım. Ta ki bu hafta kronik mantar şikayetiyle doktora gidene kadar. Doktorum flora için pcr testi yaptırırken hpv de bakalım dedi ve ben de olur dedim. Bugün sonuçlar geldi ve NEGATİF! Çok mutluyum.

-Süreç boyunca Hakan Topalismailoğlu'na gittim. HPV odaklı baktığımda tercih edilebilir bir doktor olduğunu düşünüyorum, negatif bir tecrübem olmadı.
    -AHCC'nin ÇOK büyük etkisi oldu. Negatif olma sürecini kesinlikle çok hızlandırıyor.
    -Sigara kullanmıyorum, alkol de en fazla haftada bir.
    -Aktif siğil çıkarırken cinsel olarak aktif olmadım. Sonrasında da kesinlikle tek eşli ve prezervatif ile devam ettim.
    -Bölgeye sürekli propolis vs sürerek kendi başıma tedavi etmeye çalıştım. Ama bu cildimi çok fazla tahriş etti ve en iyi yöntemin düzenli doktor kontrolü olduğuna karar verdim.
    -Gerisi de sizin de ezbere bildiğiniz şeyler

Benim deneyimim bu şekilde. Bunları yaşarken yeni mezun ve işsizdim. Maalesef gerçekten çok masraflı bir süreç. Hem maddi hem manevi çok yıpratıcı biliyorum. Ama lütfen unutmayın ki ben de bir zamanlar bu "negatif oldum!!!" mesajlarını okuyan biriydim. Sakın enseyi karartmayın. Bu utanılacak bir şey değil. Bu sizi değersiz biri yapmaz. Biz ne olursa olsun çok değerliyiz.

Son olarak, Arya, kabullenme ve paylaşma cesareti gösterdiğin için sana sonsuz teşekkürler. Bize bir paylaşım alanı sunduğun için teşekkürler.

Umarım kendinizi çok fazla yıpratmadan bu işi "tatsız bir tecrübeydi, ama yaşadık ve bitti" rafına kaldırırsınız.

Hoşçakalın <3
    Merhabalar Sadface,
    Çook sevindim çok geçmiş olsun gerçekten tebrik ederim
    Sen de yılmamışsın ve elinden geleni yapmışsın.ve sonucunda er ya da geç negatif oldun.
    Foruma gelip negatif haberini verdiğin için ve umut ışığı olduğun için teşekkürler, gitmenize üzülsem de forum sizin negatif haberleriniz ile neşeleniyor ve geride kalan hpv pozitif arkadaşlara negatif olacagına dair bir umut oluyor.

Hayatında başarılar dilerim, çok sevindim

Durum
    Yeni Üye

Alıntı sadface Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de makat bölgesinda sık çıkıyordu. Biraz uğraştırıyor ama sabredin lütfen. Kolaylıklar dilerim
    Ne inatci bi tipmis, gecen hafta yaktirdim bugun cok daha fazlasi cikmis

Durum
    ulvi2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Joef mumkunse resim gonderirmisin nasil cikmiş

Durum
    Yeni Üye

Dostum resim cok zor suan ama klasik sigil yapisinda diyeyim oncekiler gibi, makat bolgesinde cok sık tekrar ediyor suan ufak haldeler ama 1 hafta once tedavi oldugumu dusunursek epey cikmis

Durum
    Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahcc kullanımı hakkında bilgi verirmisin lütfen bende uzun bi süredir bu hpv belasiyla uğraşıyorum lütfen biri banada yardim etsin evlilik yolundayim bu hastalığa son vermek istiyorum birileride benim sesimi duyarmi acaba

Bu Konu için Etiketler