Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv 16 pozitif ilk defa ogrendim

Durum
    levo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv 16 pozitif ilk defa ogrendim

ilk defa 11 agustos 2021 tarihinde smar testi verdik.hpv 16 pozitif cikti.hemen kadin dogum uzmanina gittik kolonoskopi yapti.ardindan biyopsi verdik 12 agustos 2021 de sonuc bekliyoruz.nasil bi sürec bizi bekliyor.kanserden korkuyoruz.lutfen bilgi verir misiniz

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: hpv 16 pozitif ilk defa ogrendim

Smearda hpv tipi belirtilmez hanımefendi anlamadım

Durum
    Babygirll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Evet smear testi ayrı bir şey, tipleme testiyle belli olur hangi tip olduğu. daha detaylı anlatırsanız yardımcı olalım. Ayrıca korkmayın. Kanser en en son evre ve o evreye gelene kadar çoktan tedavi yöntemleri mümkün.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı levo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk defa 11 agustos 2021 tarihinde smar testi verdik.hpv 16 pozitif cikti.hemen kadin dogum uzmanina gittik kolonoskopi yapti.ardindan biyopsi verdik 12 agustos 2021 de sonuc bekliyoruz.nasil bi sürec bizi bekliyor.kanserden korkuyoruz.lutfen bilgi verir misiniz
    Kanserden korkmanıza gerek yok eğer çook uzun yıllardır doktora gitmeme gibi bir sorunuz yok ise.
    Önce cin1-cin2-cin3 vs var mı diye bakarlar, gerekiyorsa biyopsi yaparlar ya da kolposkopi. Cin2 veya cin3 varsa leep işlemi yapılır.
    Hpv'nin tıbbi bir cözümü yok, biraz da vücutta kalıyor bir süre. Bu süreçte çok iyi beslenmek, bagısıklıgı yuksek tutmak gerekiyor.
    cinsellikten ve jilet kullanımından uzak durmak gerekiyor. Hpv ancak güclü bir bagısıklık sistemi ile gidiyor. Bundan dolayı eger durumunuz varsa bi ahcc'yi araştırın. Bunun dışında propolis, ekinezya çayı, yeşil çay vs bunlar hpv tedavisinde iyi gelen ek besinler.