Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Koterizasyon sonrası yara ve kaşıntı

Durum
    calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Koterizasyon sonrası yara ve kaşıntı

Merhaba 1 hafta önce anal bölgedeki 2 siğilim için koterizasyon uyguladı doktor. Fucidin sürmemi ve kuru tutmamı söyledi. Elimden geldiğinde kremliyorum kuru tutuyorum da bazen dayanılmaz kaşınıyor yara olduğu için. Bazen de küçük kanamaları oluyor, şimdi korkuyorum acaba o yaralar siğile döner mi ? Tam kabukta tutmadılar.....

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Koterizasyon sonrası yara ve kaşıntı

Yaraların siğile döneceğini sanmam ama kaşımamaya çalışsan iyi olur gerçekten. Biraz daha zaman ver, koterizasyon için 1hafta kısa süre. 3 haftada iyileşir.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Koterle yakilan yerde sigil çıkmaz. Evet hemen kabuk tutmuyor yakilan alan genişse ama sigil asla çıkmıyor yakıldığı için. Fucidin günde iki kere sürmeniz yeterli

Durum
    dertli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende de oldu. Bana ilaç dahi önerilmedi. Ben kendi imkanlarımla ilaçları araştırıp buldum. Çok fazla kaşıntı oluyor ise az miktar anestol sürebilirsin. Kaşıntıyı bir kaç saat alır. Ilık oturma banyosu yapabilirsin. Rahatlatıyor. Başka da bir çözümü yok. Terlemek malesef beter ediyor. Benim yaralar kapandı ama ara ara kaşınma krizleri geliyor.

Durum
    Babygirll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı dertli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de oldu. Bana ilaç dahi önerilmedi. Ben kendi imkanlarımla ilaçları araştırıp buldum. Çok fazla kaşıntı oluyor ise az miktar anestol sürebilirsin. Kaşıntıyı bir kaç saat alır. Ilık oturma banyosu yapabilirsin. Rahatlatıyor. Başka da bir çözümü yok. Terlemek malesef beter ediyor. Benim yaralar kapandı ama ara ara kaşınma krizleri geliyor.
    Siz ne zaman yaktırmıştınız? Ne kadar sürüyor bu kaşıntı olayı acaba