Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bulaşma kafayı yicem YARDIM

Durum
    Polis17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bulaşma kafayı yicem YARDIM

Merhaba bende siğilleri vardı genital siğil ler 5-6 adet kadar 1 senedir bunlar ara ara gitti ara ara geldi. bunlar daha çok kırmızı renkte sivilce gibiydi doktora gittim. Hpv dedi. Hayatım başıma yıkıldı. Çünkü kendimden bile çok sevdiğim nişanlım geldi direk aklıma. Ona bu konuyu nasıl anlatacağımı bilemedim. Ama haksızlık yapmak istemedim anlattım. Sonra bana hastalık bulaştırdın başkasının pisliğini getirdin diye bir ton kavga ettik. Aramız çok kötü nişan atma derecesindeyiz eskisi gibi değiliz. Keşke hiç söylemeseydim.. Ancak onda ne siğil ne belirti var. Bu yüzden pcr testi vermek istemedi. 3 aydır cinsel ilişkiye girmedik bizim cinsel ilişkimiz sürtünme şeklindeydi. Onu da bıraktık. Bugünde beni aradı ve bacağında ayağında siğil gibi şeyler çıktığını vajina bölgesinde bir şey olmadığını söyledi. Yine bir ton hakaret etti bana çok aşırı üzgünüm kafayı yedim. Yiyeceğim. Hiç kimseyle cinsel ilişkim sürtünmem bile olmadı bu hastalık beni nasıl buldu kafayı yiyeceğim. Sizce hpv bacakta ayakta çıkar mı? Genital bölge de yokken. Bir de çoğu evli çift kendinde olup eşine bulaştırmamış acaba bulaşmadı mı ben boşuna söyleyip hayatımı kararttım mı? Offfd hpv ofdff AIDS muamelesi görürdün bana ayrılmıyor da nişan var diye ama konuşmuyor bile 2 aydır suratıma bakmıyor. Ölmek istiyorum.

Durum
    ercüment - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Bulaşma kafayı yicem YARDIM

hocam önceklikle sakin olmanda yarar var. dur düşün hareket et kuralı.... dünyanın sonu bir durum evet yıkıcı etkileri var ama hayatta insanın başına herşey geliyor... sen hiç kimse ile cinsel temasta bulunmayıp bu hastalığı kaptığını düşünüyorsan ve bundan eminsen neden başkasının hastalığını getirmiş olasın ki. Kötü şans seni bulmuş sadece. bu yüzden moral bozman doğru değil. kendine hayatınla ilgili bir yol haritası çiz ve yolda ilerle.ama pes etme

Durum
    Yeni Üye

Alıntı ercüment Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam önceklikle sakin olmanda yarar var. dur düşün hareket et kuralı.... dünyanın sonu bir durum evet yıkıcı etkileri var ama hayatta insanın başına herşey geliyor... sen hiç kimse ile cinsel temasta bulunmayıp bu hastalığı kaptığını düşünüyorsan ve bundan eminsen neden başkasının hastalığını getirmiş olasın ki. Kötü şans seni bulmuş sadece. bu yüzden moral bozman doğru değil. kendine hayatınla ilgili bir yol haritası çiz ve yolda ilerle.ama pes etme

Çok yıkıcı evet. Bende siğilde kalmadı artık ahhc kullanıyorum. Ama nişanlımda ayağında siğil ne alaka ben bulaş olmamıştır sonuçta çok aktif cinsellik yaşamadık diye sevinirken ayağımda siğil kaptı diyerek beni suçluyor 2 ay sonra düğünümüz var aramız berbat napıcam bilmiyorum kaç ay daha böyle olucak. Bu virüsle yaşayacağım..

Durum
    Yeni Üye

Alıntı ercüment Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca benim ilk cinsellik yaşadığım kız nişanlım. Daha öncesi yok. Sürtünme bile yok ama bunlar benimle 1 yıldan daha şuan yaktırdım geçti geri çıkacak mı izlerini görmek bile çok üzüyor. Hadi ben de olsa sadece gerçekten kendime üzülmem ahhc kullanırım ilişkiden kaçarım 6 ay olur biter. Ama kız arkadaşım da benden geçtiyse. Onun yakarken ki o acısı, çift taraflı ahhc kullanımı ki buna gücümüz yetmez. Onun beni suçlayışı onun da en az 6-7 ay tedavi süreci. Oof ne ne of

Durum
    Eichmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bacağındaki siğil için senin genital siğilleri mi suçluyor ? Kanka bence sen ilişkiyi bi daha gözden geçir derim hala çok geç değil

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Eichmann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bacağındaki siğil için senin genital siğilleri mi suçluyor ? Kanka bence sen ilişkiyi bi daha gözden geçir derim hala çok geç değil
    Herşeyde suçluyor hpvyi araştırmış sen beni kanser edeceksin diyor. Çok kötü bir durum ya. Lanet olsun nereden buldu beni bilmiyorum. Herşey den soğudum. 2 ay var düğüne. Ne olur bilmiyorum bacakta alakasız olması lazım suan onda siğil yok tek ümidim hpv değildir inşallah umarım değildir ya bulaş ihtimali kaç kendisi bakire

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Polis17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşeyde suçluyor hpvyi araştırmış sen beni kanser edeceksin diyor. Çok kötü bir durum ya. Lanet olsun nereden buldu beni bilmiyorum. Herşey den soğudum. 2 ay var düğüne. Ne olur bilmiyorum bacakta alakasız olması lazım suan onda siğil yok tek ümidim hpv değildir inşallah umarım değildir ya bulaş ihtimali kaç kendisi bakire
    Siğil olmaması bulaş olmadığı anlamına gelmez. Bende bakire iken sürtünme yoluyla bu hastalıgı kaptım. Sadece bakire olması serviks kısmına rahim içine bulaş olmasından korumuştur mutlaka. Test yaptırmadan kimse bilemez bunun cevabını. Mutlaka test yaptırın yüksek riskli mi düşük riskli mi de öğrenmiş olursunuz. Sakin olun insanın başına herşey gelebilir. Evlilik kararı alan insanlarsınız. Destek olup çabalayıp atlatabilirsiniz. İlk önce hastalıgı kabullenin panik olmaya gerek yok. Daha sonra 1 senede yapmanız gerekenleri yaptıktan sonra tedavi süreci kendiliğinden olağan akışında gidecektir.

Durum
    solaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siz hiç başka ilişkim olmadı diyorsunuz. Haddim olmayarak benim de aklıma, sizin nişanlınızdan kapmis oldugunuz geliyor. Şöyle ki, nisanliniz başka bir ilişkiden kapıp siğilsiz taşıyı olmuştur, sonra da size bulaştırmıştır. Şimdi de size karşı psikoloji uyguluyordur.. sadece bir düşünce, demem o ki kendinizi suçlayarak vücut direncinizi daha da düşürmeyin.

Durum
    Yeni Üye

Doğru haklısınız.

Durum
    minik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede atlatırsınız. Yukarıda bahsettiğiniz süreç sonrasında virüsü kimin kime bulaştırdığı ve nereden bulaştığı hususunun önemli olmadığı kanaatindeyim. Esas olan bunu nasıl atlatabileceğiniz. Öncelikle negatiflik-pozitiflik durumunun siğile bağlı olmadığını üzülerek söylemek zorundayım ( Kısa bir zamana kadar 3 tip taşımama rağmen herhangi bir dönemde siğil çıkarmamış- herhangi bir etkisini de görmemiş bir bireyim). Gerek sizin gerekse de partnerinizin HPV genotiplendirme testi yaptırmasının faydalı olacağını düşünüyorum(partnerinize temas ettiğiniz için siz de böyle bir durum varken; özellikle zaten bu testi yaptırması lazım). En azından pozitiflik/negatiflik durumunuz ve taşıdığınız virüs tipi/risk düzeyi/virüs yükü hakkında bilgi sahibi olur ona göre tedavi sürecine devam eder/başlarsınız. Eğer yapıcı olabilirseniz bu süreci birbirinize destek olarak daha kolay bile atlatabilirsiniz.

Bu Konu için Etiketler