Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vulva kanseri miyim? Yardım

Durum
    Melani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Vulva kanseri miyim? Yardım

Merhaba, 2 ay önce smear testi sonucu ascus geldi ve hpv 31 teşhisi kondu. Yaşım 30 ve hiç beklemiyordum. Uyutarak kolposkopi işlemi yapılacak. Gerçekten tüm dengem alt üst oldu. Daha önceki erkek arkadaşıma durumu söyledim o da test yaptırdığında negatif çıktı ve şok oldum. Çünkü ondan sonra hiçbir ilişkim olmadı(3 sene) onun öncesinde tam anlamıyla cinsel ilişki yaşamadım, eğer önceden kapmış olsaydım eski erkek arkadaşımda da olması gerekirdi ama o negatif. Bu sorunlarla mücadele ederken vulva bölgesinde mor bir şişlik ve ağrılı bir kaşıntı hissediyorum, bunu araştırdığımda da vulva kanseri olabileceğinden şüpheleniyorum ve psikolojim berbat durumda, kolposkopi işleminde bu durum için de biyopsi yapılır mı? Bir bilginiz var mı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Vulva kanseri miyim? Yardım

Eski erkek arkadaşın atlatmış olabilir sen atlatmamış olabilirsin bu sebeple o negatif çıkabilir sen pozitif kalırsın. Erkekler daha çok taşıyıcı oluyor.
    Vulva kanseri gibi az kişide görülen, sık rastlanmayan bir şeyle bence kötü senaryo üretme derim, psikoloji bu donemde onemli. Kafanı kurcalıyorsa bunu doktora sormak epey rahatlatıcı olur

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Vulva kanseri miyim? Yardım

Alıntı Melani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 2 ay önce smear testi sonucu ascus geldi ve hpv 31 teşhisi kondu. Yaşım 30 ve hiç beklemiyordum. Uyutarak kolposkopi işlemi yapılacak. Gerçekten tüm dengem alt üst oldu. Daha önceki erkek arkadaşıma durumu söyledim o da test yaptırdığında negatif çıktı ve şok oldum. Çünkü ondan sonra hiçbir ilişkim olmadı(3 sene) onun öncesinde tam anlamıyla cinsel ilişki yaşamadım, eğer önceden kapmış olsaydım eski erkek arkadaşımda da olması gerekirdi ama o negatif. Bu sorunlarla mücadele ederken vulva bölgesinde mor bir şişlik ve ağrılı bir kaşıntı hissediyorum, bunu araştırdığımda da vulva kanseri olabileceğinden şüpheleniyorum ve psikolojim berbat durumda, kolposkopi işleminde bu durum için de biyopsi yapılır mı? Bir bilginiz var mı
    Erkeklerde test güvenilir degıl Synova da negatif cıktım mavi labta pozitif cıktım mavi lab bu konuda cok iyi

Bu Konu için Etiketler